Меблевикам

Як продавати меблі у «мертвий сезон», частина 2

Якщо багато виробників м’яких або корпусних меблів вважають літо несезоном, то продавці садових меблів так сказати не можуть.

«Звичайно, літо для нас - пора гаряча - каже керівник ТОВ «Гріндеко» Сергій Гриневич. - У будь-якому випадку, ближче до сезону даємо активну рекламу. Оголошуємо також і про знижки, хоча найчастіше такий крок болісно сприймається нашими колегами на ринку садових меблів».

Важливим чинником вважає Сергій Іванович і наявність шоу-руму. «Сьогодні покупцям мало тільки картинки, вони хочуть приїхати, помацати, посидіти на тому ж дивані або кріслі, - зазначає він. - І якщо влітку, ясна річ, експозиція наша складається з садових меблів, то взимку ми не йдемо у відпустку, а міняємо пропозиції. Асортимент у нас великий, що дає змогу залежно від сезонності міняти експозицію».

Віталій Янукович, який займається виготовленням меблів із натуральної деревини, впевнений: якщо виробник у тренді меблевої моди й готовий експериментувати з матеріалами та обробкою, то він навіть і не знає, що таке несезон. «Пропонувати знижки й ціну, нижчу, ніж у конкурентів, - все це банально, - вважає Віталій. - Потрібно обов’язково знайти свій стиль і, так би мовити, нав’язати його клієнту. Продавець повинен бути гнучким і, якщо клієнтові потрібна шафа в колір паркету, значить так і повинно бути, а не на 1-2 тони світліше або темніше». Також, на думку Віталія, і влітку, і взимку до клієнта потрібно приходити із щирим бажанням допомогти. «Потрібно допомогти зробити його будинок затишним, красивим або стильним, а не просто продати свій товар, - зазначає він. - А ще слід навчитися робити трохи більше того, за що тобі заплатили».

Улітку успішних продажів не очікуйте без акційних пропозицій – така позиція великих меблевих центрів, котрі також відчувають сезонні коливання продажів. «Коли називають літо «мертвим сезоном», то в цьому є частка правди - але тільки частка. Бо літній сезон також пропонує багато можливостей. Причому дає змогу використовувати по-своєму цікаві, незвичайні механізми просування, - вважає Анастасія Дубовик, заступник директора з маркетингу великого торгового центру. - Для нашого меблевого центру літній сезон - це можливість задіяти відкриті й внутрішні площі комплексу для проведення різних тематичних заходів. На початку червня проводили спортивні змагання до Дня захисту дітей, зовсім недавно відбулася традиційна виставка-ярмарок ремісничих виробів «Місто майстрів», у найближчих планах розважальне свято для всієї родини. Подібні заходи підтримують лояльність бренду й дають змогу заявити про наш ТЦ не тільки як про торговий комплекс меблевого спрямування, але і як про соціально-культурний простір, де можна приємно і з користю провести дозвілля ».

При цьому Анастасія не заперечує, що успішних продажів не буде в літній сезон без спеціальних акційних пропозицій. «Так, в кінці червня ми влаштували великий розпродаж, пропонуючи вигідні ціни на широкий асортимент товарів. Більшість підрозділів нашого центру активно проводять власні стимулюючі заходи, завдяки чому в торговому комплексі регулярно можна знайти товари з хорошою знижкою. А вже в серпні сюрпризом для наших покупців стане нова програма клієнтської підтримки за участю провідних дизайнерів» .

Далі буде

Читати першу частину

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал