Статті

Цьогорічні перспективи ринку мʼяких меблів

       Прогноз експертів загалом втішний. Їхні висновки, що базуються на статистичній та звітній інформації з подальшим ретельним аналізом даних, допоможуть виробникам такої продукції оперативно підлаштовуватися під актуальні ринкові тенденції.

      Отже. Ринок мʼяких меблів досить стабільний. На ньому не спостерігається різких стрибків затребуваності, а попит якщо і падає, то незначно й тільки під час серйозних економічних катаклізмів. Їх минулого року практично не було, і в меблевому сегменті ринку спостерігався невеликий приріст, як і  прогнозували експерти.

         Аналітики пояснюють торішній приріст «природною міграцією» споживачів, які стають більш вимогливими. Покупці відмовляються від меблів кустарного виробництва на користь гарантовано якісних фабричних моделей. Інтернет забезпечив доступність до інформації, і, знаючи все про критерії якості, люди підходять до вибору вмеблювання набагато грунтовніше.

       Продукція  малобюджетного й середнього цінових сегментів, як і раніше , популярна, але тільки, якщо вона дійсно добротна. Пріоритет відчутно змістився на користь якісних властивостей. Середньостатистичний споживач готовий переплачувати за гарантію отримати якісну, добротну й практичну річ. Обсяг виробництва й продажів елітних мʼяких меблів залишається фактично незмінним протягом десятиліть. Так було й торік.

        Експерти запевняють, що й нинішнього року позитивна динаміка ринку мʼяких меблів збережеться. Прогнозовані аналітиками показники приблизно такі:

       90% всіх мʼяких меблів - продукція вітчизняних фабрик, і тільки 10% ввозиться з-за кордону;

       88-95% - моделі низького й середнього цінового рівня;

       80% - компактні трьохмістні  розкладні дивани, 20-30% з них - моделі з кутовою модифікацією;

       85% і більше – мʼякі меблі на металокаркасі, інші (15%) - моделі з «класичним» деревʼяним каркасом.

         Продовжиться зростання попиту на якісні й довговічні вироби. Мʼякі меблі купуються не на один рік, тому кінцевий споживач продукції охоче доплачує за надійність.

      Що стосується дизайну, то найбільш затребуваними будуть моделі, оформлені оригінально, згідно з трендовими європейськими тенденціями і в класичному стилі. Те, що відбувалося в світі меблевої моди 2018 року, свідчило, що більш затребуваними стануть яскраві відтінки й несподівані колірні рішення, хоча стримана пастельна гамма залишиться у фаворі.

        Чи збережуть популярність розкладні механізми типу «єврокнижка» та «акордеон»? Переважна більшість розкладних диванів купується для регулярного використання в якості спального місця. Це повʼязано з особливостями ринку житлової нерухомості в містах та її високою вартістю. Малогабаритні квартири доступніші за ціною й потребують багатофункціонального вмеблювання. З цієї ж причини компактних диванів продається набагато більше, ніж масштабних моделей, які призначені для просторих віталень.

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал