Меблевикам

Як вивести компанію з кризи

Нік Руїз і його шість стратегій для бізнесу

Ведення будь-якого бізнесу пов’язане із злетами й падіннями. Головне - вміти вибиратися з кризи і знову зростати.

Справжній підприємець від класичного невдахи відрізняється тим, що готовий із постійною завзятістю й оптимізмом прагнути своєї мети. Навіть якщо ця мета вимагає значних фінансових інвестицій. Поради щодо подолання важких часів дає Нік Руїз, підприємець у сфері нерухомості, автор і консультант в AlphaHomeFlipping.

Нік Руїз побудував свою мультимільйонну імперію у сфері нерухомості, але в кризу 2008 року став банкрутом. Однак йому вдалося відновити бізнес у тому ж сегменті, й тепер, окрім операцій з нерухомістю, Нік консультує, взявши за основу курсів свою стратегію виживання.

Головне, на думку Ніка, постійно пам'ятати, що будь-які труднощі тимчасові, якщо, звичайно, не зануритися в рефлексію й оплакування втрачених можливостей. Шість стратегій допоможуть впоратися із складним фінансовим періодом і закласти основу процвітання.

1. Використовуйте всі свої контакти й зв'язки

Ваша сім’я, друзі, колеги, бізнес-контакти - це важливий ресурс, яким можна й потрібно скористатися. І мова не про те, щоб просити грошей, - попросіть їх відкрити вам двері в нові сфери, познайомити з ким-небудь, хто може допомогти в отриманні прибутку. Зателефонуйте або напишіть своїм знайомим, дайте їм знати, що ви зараз в активному пошуку нових ділових контактів і нових можливостей у бізнесі і що будете дуже вдячні за допомогу. Говоріть просто, прямо й відверто. Виберіть дружній тон спілкування й переходьте відразу до суті. Ключовий момент у таких відносинах - будьте готові підставити плече, коли до вас звернуться з таким же проханням.

2. Працюйте вдвічі більше

Протягом якогось часу вам доведеться працювати на всю котушку, щоб вибратися з ями. Як говорив мільйонер Марк Кьюбан, «вам потрібно працювати з думкою, що є хтось, хто працює 24 години на добу тільки для того, щоб забрати ваші досягнення». Це - відміна порада незалежно від вашого нинішнього фінансового становища, а в кризові періоди тим більше допоможе привести справи в порядок.

Вам доведеться піти на деякі жертви. Припиніть дивитися телевізор і зависати в соцмережах. До того, як лягти спати, складайте детальний план на наступний день.

Але знайте: жодних гарантій, що, якщо ви будете працювати більше, результати будуть кращі. Але якщо ви вичавите максимум з усіх доступних можливостей, включаючи ваші зв’язки, то закон великих чисел буде на вашому боці.

3. Стати надекономним

Безліч дрібних пробоїн потоплять корабель будь-якого розміру. Коли ви в епіцентрі фінансової кризи, ви не можете купувати речі, які вам не потрібні. Зважуйте кожну копійку. Збільшіть паузу між відвідуванням перукаря. Вріжте витрати до абсолютно необхідних. Мінімізуйте витрати на їжу, навіть якщо вам ніколи готувати. Ці невеликі обмеження можуть вам абияк допомогти.

4. Розставте пріоритети в оплаті рахунків

Не потрібно переставати платити за рахунками. Швидше навпаки: дуже важливо відразу в них розібратися й визначити пріоритети. Перш за все, скільки ви винні за кредитом, скільки в місяць ви будете віддавати банку і як від банку приходять повідомлення про прострочення - щоб не отримати в подальшому неприємний сюрприз на додаток до поточних проблем. Далі, слід зрозуміти, які рахунки можна відкласти на потім без штрафних санкцій. У сухому залишку будуть рахунки для першочергової оплати, і в такому режимі ви зможете протриматися досить тривалий час, поки справи не налагодяться. Так ви заощадите оборотні кошти для свого бізнесу.

5. Плануйте майбутній успіх

Щоб мінімізувати ризик виникнення стресових ситуацій в подальшому, варто і у найважчий період засівати насіння вашого успішного майбутнього. Заводьте корисні знайомства й працюйте над їх розвитком. Підтримуйте потрібні зв'язки, розвивайте стосунки, діліться з людьми тим, чим можете, - наприклад, знаннями, дружньою підтримкою. Пройдуть місяці і, можливо, роки, поки сходи дадуть плоди, а коли це станеться, ви будете пишатися собою - за своє терпіння й вміння дружити ви отримаєте сторицею.

6. Скористайтеся ситуацією для створення додаткового джерела доходу

Коли ви потрапляєте у важку фінансову ситуацію, це може в результаті обернутися великою удачею. Ви можете скористатися цим приводом і з невеликим бюджетом створити будь-яке додаткове джерело доходу. Можливо, ви проінвестуєте в нерухомість або почнете невеликий бізнес на стороні. Будь-яке поповнення регулярного доходу буде до речі і пом’якшить удар по вашому основному бізнесу.

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал