Новини

Не вартість, а габарити й вага перевезень через кордон матимуть значення

       Згідно із законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України» та деякими законодавчими актами України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень торік внесені зміни щодо порядку та розміру ставок ввізного мита на товари, які переміщуються або пересилаються через кордон.

       Нові умови передбачають оплату митних зборів у залежності від маси товарів (за тарифом чотири долари за кілограм) замість вартості товарів.

       Через це значно ускладнюється процес ввезення товарів великих невисокої вартості, збільшиться ціна товару для кінцевого споживача та постраждають українські виробники масової продукції, які використовують комплектуючі, що імпортуються з інших країн.

       Українська асоціація меблевиків стурбована такою ситуацією й планує вжити всіх доступних для неї заходів для підтримки українського меблевого виробника, бо й без того галузь чекають серйозні випробування з огляду на названі цьогорічні глобальні ризики для економіки.

       Головна загроза, про яку йшлося на давоському Всесвітньому економічному форумі, - економічне протистояння між найбільшими державами. Крім того, лякали там і тим, що будуть порушуватися  багатосторонні торгові правила й угоди. В числі економічних ризиків також названі кібератаки з метою викрадення фірмових секретів та фінансів.  У список загроз також потрапили: втрата впевненості в альянсах із безпеки, фейкові новини й крадіжки особистих даних підприємців із метою шантажу.

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал