Новини

Українські меблі для ізраїльських новобудов

Українська асоціація меблярів здійснила справжній прорив у своїй зовнішньоекономічній, експортній  діяльності, взявши в кінці минулого року участь кількома компаніями в урядовій торговій місії до Ізраїлю, в результаті чого укладено угоду із крупним тамтешнім забудовником на комплексне вмеблювання українськими компаніями трьох тисяч квартир у споруджуваних ним новобудовах.

Таку вагому для вітчизняної меблевої галузі інформацію ми вже оприлюднювали. У цій же більш докладно розповімо про названий успіх, взявши в співрозмовники Дмитра Патіса, який в УАМ очолює експортну платформу й став по суті натхненником і в практичному сенсі промоутером такої українсько-ізраїльської співпраці.

        - Отже, що конкретно являє собою така угода? Ясно, що з одного боку ізраїльський забудовник, а з іншого  - УАМ? Чи угода укладалася із кожним її учасником, тобто з конкретною меблевою компанією із тих, які були в складі урядової місії?

      - Ні, формально угода укладена для зручності між ізраїльським забудовником та однією з компаній, учасниць торгової місії, якій інші делегували право їх представляти в цьому проекті. Правом були українською стороною міжнародної угоди наділено компанію, яку очолює добре відомий меблярському загалу Андрій Колесник. І не тому, що він є членом правління Української асоціації меблевиків, а із суто практичних, логічно вмотивованих міркувань. Компанія Андрія тривалий час імпортувала меблі, тому має багатий логістичний досвід і відмінні можливості, зокрема кадрові, складські й транспортні. Отож його компанія, яка є договірною стороною, фактично стала й посередником між замовником з ізраїльської сторони й виконавцями  - з української. Конкретні українські учасники цього міжнародного проекту таким чином мають договірні взаємини не безпосередньо з ізраїльським замовником, а з українською компанією-посередницею.

       Звісно, в Колесника відлагоджена логістика імпортера, втім із таким же успіхом він розвернув її в реверсному напрямку, аби доставляти українські меблі на ізраїльські житлові новобуди. Але попередньо у нього на складі  комплектуються комплексні набори для вмеблювання всього помешкання із меблів для кухні, спальні, вітальні, дитячої, і комплектуються виробами, які йому на склад доставляють згідно із спеціалізацією і зобовʼязаннями меблеві компанії-учасниці цього проекту. Таким чином і в такій комплектації  меблі й відправляються замовнику. Саме так, бо фактично українська сторона продає ізраїльському забудовнику не окремі меблеві предмети, а повністю квартирне вмеблювання. Більше того, не тільки вмеблювання, а і його інтерʼєрне оформлення. Контейнер заповнюється так, аби, доставивши його під новобудову, можна було знайти там комплекти меблів для різнокімнатних  квартир, які є в будинку.

      Зрозуміло, що й усі розрахунки між ізраїльським забудовником та українськими меблярами проводяться через компанію-посередницю.

      - А які часові рамки виконання цього проекту?

       - Тут чіткого визначення нема. Забудовник продає нові квартири повністю інтерʼєрно вмебльованими. Коли продасть певну кількість, тоді й замовляє нам їхнє вмеблювання. Загалом, ізраїльський замовник досить перспективний. Має великі території для забудови, тож не виключено, що та приблизна кількість квартир, яка обумовлювалася, може бути й більшою, ніж три тисячі.

        - Тобто така співпраця може тривати не один рік. А передбачається можливість у ході цього проекту залучати до нього інші компанії або замінювати одні іншими?

        - Все може бути. На початковому етапі проекту замовник визначився із конкретними компаніями, котрі уже повною мірою включилися в роботу. Не виключено, що через певні несприятливі обставини якась компанія не зможе з часом забезпечувати ті обсяги чи той рівень якості своїх виробів, які потрібні замовнику, і він захоче замінити її іншою.

        - В проекті задіяні кілька обраних меблевих компаній. Чи не викличе це невдоволення в багатьох інших, які теж можуть запропонувати свою продукцію відповідної якості й за потрібною ціною, але в проект не потрапили?

   - Не  без того, звісно. Підхід був такий – знову ж таки в умовах оперативного прийняття рішень: деякі компанії забудовник там же в Ізраїлі вибрав сам із числа тих, представники яких були в складі урядової торгової місії, й із ними велися перемовини. Деяких запропонував я, знаючи, що можу за них поручитися. На жаль, продукцію ще далеко не всіх членів УАМ я ще знаю настільки, що міг би  відповідально за ним поручитися. Важливим було й те, аби компанія мала свої продажі в столиці, щоб представники забудовника могли наочно побачити їхню продукцію, яка їм рекомендована. Їздити з цією метою по всій Україні їм не хотілося. Звісно, якби було більше часу, можна було б спробувати влаштувати щось на зразок конкурсного чи тендерного відбору, але часу, ще раз наголошу, було в обріз. Можна сказати, що основи співпраці із забудовником, наші пропозицію народжувалися що називається  «з коліс». Тобто меблевики їхали в складі урядової делегації налагоджувати якісь контакти, але, відверто кажучи, й не очікували такої вдачі – одразу такого привабливого співробітництва. Рішення про те, щоб продавати меблі «поквартирно», постало вже безпосередньо в ході перемовин, так само, як і пропозиція української сторони щодо інтерʼєрного дизайну. Для ізраїльської сторони наші пропозиції дуже вигідні, як і для майбутніх новоселів, адже вартість інтерʼєрного вмеблювання, наданого українськими компаніями, входить у суму кредиту.

        - Що стосується інтерʼєрного оформлення, яке запропоноване українськими дизайнерами, воно однакове, приміром, і для трьох-, і для чотирьохкімнатних квартир?

        - Розроблено два інтерʼєрних варіанти квартирного облаштування. Справа в тому, що в забудовника два будівельних майданчики в різних регіонах країни. Тож один інтерʼєрний варіант призначений для одного регіону, другий – для іншого. Чому така відмінність? Головним чином це обумовлено тим, що в іншому регіоні житло орієнтоване на молоді сімʼї, ясна річ, що це передбачає іншу інтерʼєрну стилістику.

        - Доводилося чути, що житло, про яке йдеться, для представників ізраїльського середнього класу. Відповідно, таким є й клас меблів, які належить виготовити українським меблярам?

        - Так. Але треба розуміти, що їхній середній клас за рівнем заможності не такий, як у нас. Якщо ж говорити про цінові параметри меблів, то це за нашими мірками сегмент десь середній+, в який, приміром, вписується диван за ціною 400 євро.

       До речі, моделі меблів, які задіяні в проекті, спеціально під нього не розроблялися. Перед дизайнерами-інтерʼєрниками стояло завдання підбирати під варіанти розроблюваних ними інтерʼєрів моделі із наявного в компанії-учасниці асортименту, які б відповідали обумовленим угодою якісним та ціновим показникам. Просто не було часу для розробки й запуску нових моделей, адже перші контейнери нашою стороною відправлені замовнику фактично через місяць після підписання угоди.

        - Планується аналогічна урядова торгова місія й до Великобританії, в якій теж візьмуть участь представники вітчизняного меблярства. Щось подібне будете пропонувати й там?

        - Так. Але вже більш підготовлено, маючи вже ізраїльські напрацювання, угоду, котра стане солідною підмогою в майбутніх британських перемовинах. Може, завдяки цьому й результат буде ще вагомішим. Тим більше, що деякі наші компанії уже мають важливий досвід реалізації в Англії солідних проектів. І ще важливо: там теж практикується продаж квартир повністю вмебльованими.

       - Тож успіху вам і на туманному Альбіоні.

                         * * *       

        Р.S. Не забарився й візит у відповідь. 15 ізраїльських баєрів, архітекторів, дизайнерів та рітейлерів на початку лютого познайомились із 70 українськими меблевими компаніями. Захід був організований у рамках ініціативи ЄС #EU4Business, яка реалізується ЄБРР, за участі Israeli Ukrainian Alliance та сприяння Української асоціації меблевиків.

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал