Меблевикам

Шафи-купе: як визначитися з габаритами

Максимальна довжина шафи-купе не обмежена! Дверей купе у виробі може бути довільна кількість. Оптимальна ширина дверей купе 70-90 см.

Можна двері зробити вужчими або ширшими, але занадто широкі двері (більше 1 м) можуть із часом деформуватися, а надто вузькі (менше 0,5 м) - не дуже стійкі й можуть випадати з нижньої напрямної.

Максимальна ширина шафи-купе прив’язана до довжини напрямної. Зазвичай вона коливається між 4-5 м. На цю довжину можна встановити від 4 до 7 дверей купе.

А що робити, якщо шафа-купе ширша, ніж 5 метрів?

Стикувати напрямні не можна, бо нижні коліщата в дверях у такому випадку швидко зносяться й вийдуть із ладу. Вихід такий: між двома напрямними ставить перегородку. Ніби як шафа- купе ділиться на дві половинки і з двох боків від перегородки розміщуються двері купе. Таких перегородок із напрямними між ними може бути необмежена кількість!

Ще одне обмеження в ширині шафи - це каркасні елементи виробу максимальні розміри яких не можуть перевищувати розмірів плитних матеріалів. У виробах, які виходять за межі цього обмеження, використовують ті ж перегородки, що описані в попередньому абзаці.

Простіше кажучи, за дуже великої ширини шафа-купе повинна складатися з декількох незалежних модулів, скріплених між собою. Головна умова: двері купе повинні бути однакової ширини і виконані в одному стилі, щоб уся меблева конструкція гармонізувала як єдиний виріб, в цьому випадку стики між модулями не будуть кидатися в очі.

Мінімальна ширина двохдверної шафи-купе не повинна бути меншою 1 м. Оскільки півметрові двері вкрай нестійкі, особливо якщо коліща перескакує через фіксатор положення в нижній напрямній. Якщо все-таки виникла необхідність у шафі розміром менше 1 м, розсувний механізм краще замінити на механізм відчинення.

Максимальну глибину шафи не рекомендують робити більше 80 см - дотягнутися до повної глибин шафи буде непросто. Середня рука людини завдовжки близько 60 см. Мінімальна глибина шафи купе менше 40 см також недоцільна, бо розсувний механізм дверей займає 10 см, а полиці глибиною менше 30 см малоефективні.

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал