Новини

Квартира починається з передпокою

Правила підбору меблів для передпокою

Багато хто вважає саме передпокій особою всього будинку, оскільки, заходячи в будинок, гість, в першу чергу, потрапляє в цю кімнату, де формується думка не стільки про красу і затишок будинку, скільки про особисті якості його господарів. Проте, функції передпокої не обмежуються лише красою і першим враженням.

Передпокій має бути одночасно і комфортним, і зручним, але, найголовніше – функціональним. Саме тому меблева конструкція в цій кімнаті повинна відповідати безлічі вимог.

До меблевого комплекту в передпокої обов’язково повинні входити шафи для верхнього одягу, вішалки для дрібниць, тумба для взуття або спеціальні полиці для нього, а також велике дзеркало. Дуже затишно виглядають в передпокої (якщо дозволяють її розміри) софа для сидіння або невеликий диванчик з затишним пуфиком. Одним словом, комплектація меблів в передпокої цілком і повністю залежить від розмірів самої кімнати, її освітленості, ну і, зрозуміло, від особистих побажань і переваг власника.

Планування маленькому передпокої

У сучасних квартирах передпокої мають прийстойний розмір, з огляду на сьогоднішні тенденції і запити споживачів. Однак залишається ще досить багато квартир, де передпокої дуже крихітних розмірів. Наприклад, в класичних «хрущовках» їх площа становить лише 2-4 кв. м. Що ж робити в таких випадках?

Фахівці радять власникам невеликих приміщень збільшити їх розміри за рахунок колірної гами нових меблів. Колір майбутньої меблевої конструкції має важливе значення. Так, холодні, світлі і пастельні тони візуально простір розширюють, а теплі і яскраві – стискають його. Меблі для такго передпокою радять купувати лише світлих відтінків, поєднуваних за стилістикою і забарвленням з підлоговим покриттям.

Ще один спосіб візуально збільшити простір – це використання дзеркальних дверей шафи, завдяки яким величезні меблі в маленькому передпокої не виглядатимуть громіздко і грубо. А ось якщо широкі двері, які ведуть в інші приміщення квартири, зробити розсувними, тобто за принципом шафи-купе, то таким способом візуально забереться стіна, що також розширить простір.

Нестандартний підхід до вибору меблів

Звичайний набір кожного передпокою складають шафи для одягу і полички для взуття. Однак деяким власникам квартир хочеться відійти від даних норм і зробити щось нове. У такій ситуації можна порекомендувати стиль модерн. Наприклад, замість стаціонарних шаф можна вибрати легкі меблеві конструкції. Зараз дуже модно підставки для взуття та вішалки для речей виготовляти з тонких металевих трубок, переплетених між собою в дивні конструкції або просто стоять вертикально.

Ще одним сучасним віянням можна назвати ідею використання матового прозорого скла шафи. У комплекті непогано виглядає підлогове дзеркало в блискучій металевій оправі.

Зараз компактність і ергономічність є основними вимогами сучасних меблів у передпокої. Оскільки, незалежно від розмірів житла, ця кімната практично завжди має обмежений простір. В наш час вкрай цінуються як функціональність, так і елегантність всіх меблевих елементів. Зростає популярність меблів з модульних систем, так як різноманітність розмірів і форм (при збереженні основної стилістики і забарвлення) дає змогу створювати цікаві інтер’єри для найскладніших ситуацій (при наявності дуже маленькому передпокої занадто вузького коридору).

Сучасний передпокій виконує не тільки функції місця, де знімають взуття і верхній одяг, а також залишають їх на зберігання, а й багато інших. Простіше кажучи, меблі для цієї кімнати повинні бути ретельно продуманими і зручними, повністю відповідати вимогам всіх мешканців в квартирі. 

Особливу увагу треба приділяєти якості матеріалів і аксесуарів меблевої конструкції. Найчастіше це натуральне дерево, МДФ, лаковий пластик і скло. Якісні характеристики меблевих матеріалів – це не тільки гарантія краси і функціональності придбаних меблів, а й запорука здоров’я і довголіття всіх членів сім’ї.

Одним словом, як би ви не оформили свій передпокій, перш за все керуйтеся власним смаком і особистими уподобаннями, щоб, заходячи в свій будинок, завжди бути в гарному і радісному настрої.

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал