Новини

Шукайте партнерів серед колег по Асоціації

На черговому засіданні Проектної платформи, одного з робочих органів Української асоціації меблевиків, під головуванням її очільника Леоніда Співакова обговорено ряд актуальних для галузі й діяльності УАМ питань. Одне з них -  співпраця та взаємодія членів УАМ у рамках Проектної платформи.

        Досвідом виконання комплексних проектів «під ключ» ділилися керівники кількох компаній – зокрема  Павло Кривуца («Концепт 21»), Руслан Коваленко («Неокон») та Єва Бикова («Eva Lab»). Учасниками засідання були також  Андрій Постумент («Комод»), Андрій Колесник («ТопАрт»), Дмитро Патіс («Ескада-М»), Вячеслав Ходаков  («ВАМГРУП»), Сергій Левковський («VERDI»)

      з виступів запрошених учасників можна зробити такі ключові висновки:

     - 80-90 відсотків виконаних ними замовлень – це комерційні об’єкти (торгові й торгово-розважальні центри, готелі, ресторани, бари, фастфуди тощо);

      - практично всі компанії при реалізації комплексних проектів не покладаються тільки на власні сили, а, будучи в ролі генпідрядника, залучають до них підрядників, зазвичай кількох. Втім, прослідковується й тенденція (особливо помітною є вона в діяльності компанії «Неокон») в прагненні все ж до більшої універсалізації компанії з тим, аби скоротити обсяги підрядних робіт. Особливо у випадках, коли не можна знайти підрядника, який може виконати певні види робіт або виконує їх на рівні, який не влаштовує генпідрядника;

     - приємним є той факт, що частину замовників  компанії знаходять за кордоном, і чітко тримають курс на розширення своєї зовнішньоекономічної діяльності.

     Звісно, подібні зібрання професіоналів влаштовуються не для того, аби вони провели годину-другу в приємному товаристві колег, хвалячись один перед одним своїми досягненнями й можливостями, а передусім для того, аби знайти точки пересікання інтересів і з’ясувати, чим в такому разі можна бути корисними один одному. От і цього разу корисність полягала в розумінні учасниками того, що компаніям, які спеціалізуються на реалізації масштабних,  комплексних проектів «під ключ», треба шукати партнерів, які можуть виступати в їхніх проектах в ролі підрядників, насамперед серед колег по Асоціації. Особливо серед меблярів, адже практично жоден проект, жоден об’єкт приватного чи громадського призначення не обходиться без потреби в його вмеблюванні. Таке кооперування «між своїми»» простіше, надійніше й більшою мірою взаємовигідне. До того ж, ще більше зміцнюватиме Асоціацію й підніматиме її авторитет у галузі. Підсумком обговорення цього питання стало затвердження алгоритму співпраці та взаємодії членів УАМ в рамках Проектної платформи.

      Керівник платформи загалом окреслив можливості для українських меблевиків в рамках роботи Проектної платформи УАМ з огляду на їхні слабкі та сильні сторони.

       Оксана Онопрієнко, представник ТОВ «Євроіндекс», що спеціалізується на виставковій діяльності, запропонувала УАМ  організувати спільний стенд на виставці франчайзингу у вересні.

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал