Статті

Удосконалюйте свої продажі

Нині для меблевого бізнесу не так складно щось виробити, як продати вироблене. Ті компанії, що мають свої торгові точки, вже відчувають, що їх випереджають інтернет-продажі. Тож пробують й собі обзавестись інтернет- магазином або принаймні надати сайту компанії функцій продавця. Втім, і самі  інтернет-магазини постійно вдосконалюються, збагачуються все новими, просунутішими функціями. Якраз  про них ця наша інформація, котра буде для вас, сподіваємось, не лише пізнавальною, а й корисною в практичній площині.

       

        До 2021 року число користувачів, що здійснюють покупки онлайн, зросте до 2,14 млрдю, як прогнозують експерти аналітичного агентства «Statista». Для електронної комерції це  - хороша новина. Вона означає, що популярність інтернет-магазинів буде й далі зростати. У той же час буде збільшуватися й конкуренція, а значить приплив нових клієнтів безпосередньо залежатиме від SEO-просування (SEO (Search Engine Optimization - комплекс дій, які допомагають потенційним клієнтам швидко знайти ваш сайт в пошукових системах). Проблема в тому, що пошукові системи регулярно змінюють «правила гри»: оновлюються алгоритми, вводяться нові фільтри, зʼявляються нові чинники ранжирування. Але трансформується не тільки пошук. Змінюються переваги й звички користувачів. Ті прийоми й техніки пошукового маркетингу, які ще кілька років тому забезпечували результат і конвертували відвідувачів у покупців, перестають працювати. Щоб успішно просуватися в пошукових системах в мінливих умовах, важливо розбиратися в нових тенденціях.

         Отже, в цій статті ми допоможемо вам розібратися в SEO-трендах в електронній комерції в 2019 році.

        Пошукові системи (SEO) є одним з найважливіших джерел трафіку для інтернет-магазинів. Компанія «Yotpo» проаналізувала 65 млн. замовлень із 120 тис. інтернет-магазинів по всьому світу. Пошукові системи приводять на комерційні сайти 34% покупців, тоді як соціальні мережі та email тільки 6% і 3% відповідно.

      Ще одне дослідження, проведене компанією» Statista», показує, що клієнти, які прийшли на сайт з органічного пошуку, купують на більшу суму, ніж відвідувачі з соціальних мереж і email-розсилок. У другому кварталі 2018 року середній чек користувачів, які прийшли в інтернет-магазини з пошуку, був на 121,69 доларів. Таким чином, пошукове просування суттєво сприяє успішності інтернет-магазинів. Єдиним недоліком SEO є тільки те, що для досягнення результату потрібен час. Тому, якщо ви хочете досягти успіху в цьому  році, зверніть увагу на наступні тренди й почніть їх впроваджувати вже зараз.

      Тренди SEO 2019 року по суті почали формуватися ще кілька років тому. Експерти й пошукові системи не вперше говорять про важливість оптимізації сайту під мобільний і голосовий пошук, про збереження безпеки даних і персоналізації. Однак зараз настав момент, коли ці тренди більше не можна ігнорувати. Від того, чи внесете ви зміни в свою стратегію просування з урахуванням нових тенденцій, залежить успіх просування не тільки в 2019 році, але і в кількох наступних за ним роках.

        Голосовий пошук. Поширення голосових помічників (Siri, Аліса, Cortana, Google Assistant) змінює поведінку користувачів. У багатьох випадках запитати Google набагато зручніше, ніж вручну ввести запит в пошуковому рядку. 40% користувачів вже зараз використовують голосовий пошук. До 2020 року понад 50% всіх пошукових запитів будуть голосовими. З точки зору SEO це означає, що доведеться розширювати список ключових слів і оптимізувати контент по-новому.

         Голосові запити істотно відрізняються від запитів, написаних в пошуковому рядку. Вони набагато довші текстових. Ще одна важлива особливість: голосові запити частіше містять запитання на початку: хто, як, що, чому, коли. Все це варто враховувати при оптимізації контента й просування сайту.

        Персоналізація - зовсім новий тренд в інтернет-маркетингу. Відомі бренди збирають дані про відвідувачів, відстежують поведінку на сайті, щоб потім пропонувати товари та послуги, що відповідають потребам кожного конкретного користувача. Наприклад, якщо ви шукали на сайті «Amazon» якийсь конкретний товар, але не знайшли його, то компанія порекомендує вам схожі, а при покупці покаже список товарів, які також вас можуть зацікавити. Клієнти настільки звикли до індивідуальних пропозицій і рекомендацій, що тепер очікують їх навіть від невеликих інтернет-магазинів. За даними досліджень, 45% споживачів зізнаються, що з більшою ймовірністю куплять товари й послуги у комерційних сайтів, які нададуть персональні рекомендації. 56% онлайн-покупців повернуться в інтернет-магазин, якщо в ньому є персональні рекомендації.

      Мобільність. Із ростом числа користувачів мобільного пошуку пошукові системи все більшого значення надають тому, щоб сайти було зручно переглядати в мобільних пристроях.  Рік тому «Google» оголосив про запуск mobile-first-індексу, який має на увазі передусім індексацію мобільної версії сайту. Тепер майже 60% всіх пошукових запитів «Google» припадає на мобільні пристрої. У найближчі кілька років число користувачів мобільного Інтернету продовжить зростати. З цього випливає, що, навіть якщо у вас якісний і цікавий контент і відмінний у цілому сайт, але він не адаптований під мобільні пристрої, зайняти високі позиції в пошуковій видачі буде складно.

        Віртуальний консультант. Купівля товарів в Інтернеті відрізняється від покупок у реальному магазині. Але все йде до того, щоб підбір товарів в інтернет-магазині був так само зручний, як і в офлайні. У найближчі роки, починаючи з наступного, можна очікувати появи віртуальних помічників-консультантів, які допомагатимуть орієнтуватися в асортименті й давати рекомендації на основі побажань клієнтів. Завдяки цьому покупка через Інтернет стане схожа на покупку в реальному магазині, збільшиться час перебування користувачів на сайті й конверсії.  Своєю чергою, це позитивно позначиться на просуванні в пошуку.

      Безпека використання даних і здійснення платежів хвилює користувачів не перший рік. Пошукові системи звертають увагу на те, наскільки сайт безпечний. З липня 2018 року «Google» позначає в браузері Chrome сайти, які не підтримують HTTPS, як «небезпечні». Крім цього, ресурси без HTTPS-шифрування втрачають позиції при ранжируванні. Оскільки електронна комерція має справу з конфіденційними даними клієнтів, HTTPS - маст-хев для інтернет-магазинів в 2019 році.

       Використання доповненої і віртуальної реальності - ще один тренд в електронній комерції в 2019 році. Розмиваючи межі між реальним і цифровим, ці технології дозволяють по-новому побачити світ, а клієнтам інтернет-магазинів дають можливість «приміряти» товари на етапі обмірковування покупки.

       Наприклад, додаток IKEA Place дозволяє користувачам «розставити» вподобану меблі в кімнаті й подивитися, який це буде мати  вигляд. Більше не потрібно уявляти, як диван впишеться в інтерʼєр вітальні, ви дійсно можете це побачити!

        SEO постійно змінюється. Якщо раніше для потрапляння в топ досить було посилань і SEO-текстів, то зараз необхідно відстежувати й враховувати всі зміни, що відбуваються в сфері пошуку. Будемо раді, якщо ці поради допоможуть вам стати кращими й ефективнішими!

 

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал