Статті

Вигідна вторинність

Поролон вторинного спінювання та його застосування в меблярстві

       Наповнювачі можна назвати визначальними матеріалами для м’яких меблів, зокрема матраців, адже вони визначають не тільки якість готового виробу загалом, а і його ортопедичні властивості. Можна сказати, що багатоваріантність м’яких меблів забезпечується передусім якраз різноманіттям наповнювачів, які пропонує ринок цих матеріалів. Помітним гравцем на вітчизняному ринку є білоцерківська компанія «МКФ».

         - Особливість наших наповнювачів, зокрема пінополіуретану, в тому, що їх продукуємо із вторинної сировини, - розповів керівник компанії Максим Вереденко. - Скуповуємо переважно у мебельних компаній відходи меблевого виробництва й перетворюємо їх шляхом переробки у знову повноцінний товар.

       Ясна річ, що основна мета вторинного виробництва поролону – зменшення його ціни, що важливо для виробників меблів економ-класу. Але не тільки ціною такий матеріал привабливий: ППУ ВС (тобто вторинного спінювання) характеризується високою зносостійкістю (фізико-механічні його властивості зберігаються й після 250000 циклів навантаження), отже він вигідніший за первинний поролон за показником просідання, він має високу амортизаційну здатність у широкому діапазоні температур, остільки вторинний ППУ є термостабільним полімером. Власне, це ті характеристики, за якими він навіть кращий за первинний поролон. У матрацах може використовуватися замість кокосової стружки.

      У повному обсязі публікацію про поролон вторинного спінювання читайте у черговому числі журналу «Меблеві технології»

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал