Статті

Фарба, яка сама «заліковує» завдані їй поранення

       Хіміки й технологи пропонують меблярам все досконаліші опоряджувальні лакофарбові покриття – і що стосується їхніх декоративних властивостей, і щодо їхніх суто фізичних та технологічних характеристик. Відомий австрійський виробник ЛФМ – компанія «Аdler» не тільки не відстає в сенсі інноваційності від конкурентів, а й  зазвичай їх випереджає, маючи в своєму активі цілий ряд покривальних новинок, які можна віднести до матеріалів нового покоління. Всі лакофарбові новації австрійського виробника без затримок поповнюють асортимент і його українського представництва – компанії «Лівінг Вуд Україна». Про унікальні властивості однієї з них розповідає менеджер-технолог із захисту та обробки деревини Юрій Черниш.

        - Тим, що це покриття екологічно безпечне, бо на водній основі, нині уже меблярів не здивуєш – вони давно оцінили цю перевагу й все частіше успішно послуговуються такими матеріалами, - але достоїнства матеріалу, про який у нас піде мова, лише цим плюсом не обмежуються. Унікальність цієї фарби у здатності самовідновлюватися.  А ще до її важливих для меблярів властивостей можна зарахувати й те, що вона глибоко матова, котра може тонуватися в різні кольори по RAL та інших колірних каталогах безпосередньо на нашому київському складі. Презентована фарба має також електростатичні властивості, тобто пил до фарбованої поверхні не притягується, отже й не прилипає, на висохлій поверхні не позначаються сліди від пальців. Загалом вона стійка до забруднень.

          - І все ж докладніше розкажіть про її самовідновлювальні властивості.

          - Зазвичай, аби ліквідувати незначні пошкодження (подряпини, потертості) матового покриття, вдаються до механічного заполіровування проблемних ділянок. У разі ж використання фарби Bluefin Pigmosoft заполіровування в повному обсязі виконувати не треба: достатньо стартового етапу – аби активізувати її самовідновлювальні властивості, а далі вона сама усуває наявні пошкодження. Образно кажучи, нанесені їй ранки вона самозаживляє. Завдяки чому фарба отримала таку важливу здатність? Завдяки особливо підбору компонентів, здатних активізуватися при певному механічному впливі на покриття. Сприяє цьому ще й спеціальний засіб – типу очищувального, для догляду за меблями, який є в асортименті будь-якого виробника ЛФМ. У компанії ж «Аdler» його функції, як бачимо, ширші  – ще й ремонтно-реставраційні.

     На практиці процес самовідновлення фарби Bluefin Pigmosoft відбувається в такій послідовності: пошкоджене місце злегка заполіровується, аби дати їй сигнал для «увімкнення» своєї самовідновлювальної здатності, потім проблемне місце протирається уже згадуваним засобом ADLER Clean-Möbelreiniger , який посилює самовідновлювальну функцію фарби. Через добу - пошкодженого місця як і не було!

      У повному обсязі розповідь про австрійську самовідновлювальну фарбу буде надрукована у черговому номері журналу «Меблеві технології».

 

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал