Статті

Або скорочувати виробництво та працівників, або освоювати нові ринки

 Називаючи свою продукцію «меблі як мистецтво» (це про білоцерківську компанію «РКБ»), гріх обмежувати її тільки внутрішнім ринком. Її керівник Олександр Бадзюк і без нас те розуміє. Як саме розуміє, ми зараз і розповімо. Точніше: розповість він сам.

        - Перш ніж налагодити власне виробництво меблів, я займався зовнішньоекономічною діяльністю  (по-простому – експортом), працюючи в інших меблевих компаніях. Будучи в одній – заступником директора, в іншій – головним технологом. Тож збагатився й таким досвідом, і маю твердий намір використати його для експорту тепер уже власної продукції. Відмінність того експорту, який організовував раніше, від власних експортних намірів у змісті продукції: то були корпусні меблі, ми ж ставку робимо на меблі з масиву. Це – стільці, спальні, вітальні, меблі столової групи.

        Олександр Бадзюк вдячний Українській асоціації меблевиків, що долучила його компанію до перемовин із британцями, котрі в кінці травня прибули в Україну налагоджувати контакти з українськими меблевиробниками, вироби яких могли б продаватися на берегах Туманного Альбіону. Цей захід УАМ організувала в рамках підготовки до поїздки представників десяти українських компаній на літню манчестерську меблеву виставку та участі в запланованій на липень урядовій торговій місії до Великої Британії. Ясна річ, що такі заходи здатні суттєво спростити й скоротити компаніям шлях на британський ринок. Як і проведений також у кінці травня  меблевий В2В-саміт, в якому Олександр Бадзюк теж взяв участь (там ми з ним і спілкувалися). А він своєю чергою спілкувався з польськими та іспанськими гостями, пропонуючи продукцію «РКБ».

       - Як відомо, британці бережуть і примножують національні традиції. І в цьому сенсі вони консерватори. Якщо говорити про британські меблеві традиції, то вони базуються на класичній стилістиці, яка близька і нам. Наша компанія робить переважно класичні меблі, тому вони, сподіваємося, сподобаються англійцям. Скажімо, вироби у стилі «прованс». Моделі виконані в різних видах опорядження і в багатій колірній палітрі. Втім, я запропоную їм у Рівному весь наявний асортимент, зібраний у гарно виконаному каталозі. Встигли підготувати й прайси в доларовому еквіваленті.

        А показати «РКБ» справді є що: одних стільців у її асортименті близько п’ятдесяти моделей. На потоці вісім спалень. Працюють ці білоцерківські меблярі з двома видами натурального дерева – ясенем та вільхою.

       - На внутрішньому ринку стає все важче збувати продукцію через те, що впала купівельна спроможність населення. Ця обставина поставила нас перед вибором: або скорочувати виробництво й звільняти частину працівників,  або освоювати зарубіжні ринки. У нас понад 80 кваліфікованих працівників, які працюють у компанії  більше десяти років. Жаль їх втрачати. Ну й, звісно, амбіції підштовхують показати наші вироби світу. Вони справді того варті.

      - Як ви гадаєте, що більше прийдеться до вподоби англійцям  - меблі з вільхи чи ясеня?

       - Мабуть, ясеневі. Ясень має більш виражену й красиву текстуру. До речі, такий важливий етап підготовки деревини (необробленої дошки), як сушіння, виконуємо самі, маючи для цього аж чотири сушильних комплекси, зокрема й для твердих порід дерева. Тому в цьому сенсі за 15 років не отримали жодної рекламації від користувачів нашими меблями.

        - На меблевому саміті наголошувалося: для експорту мало виготовити добротні меблі, потрібен відмінний сервіс – вчасна доставка, швидке встановлення й швидкий ремонт чи заміна якихось деталей у разі пошкодження виробу. Ви готові до таких вимог у разі, якщо знайдуться клієнти за кордоном?

      - В Україні ви вже налагодили таку сервісну службу, яка доставляє й здає придбані меблі, що називається «під ключ». Не буде проблем і з поширенням її й за межі України. Маємо людей, які можуть спілкуватися англійською.

       - До яких ще ринків придивляєтеся?

       - Був на трьох німецьких меблевих виставках. Вивчав, що із натурального дерева пропонують землякам їхні меблярі, що там купується. Трохи не те, що звичне для нашого виробництва: вироби в основному з дуба, опорядження інше переважає – просочування деревини маслами, а не фарбування. Поверхні максимально натуралізовані – із сучками, шорохуватостями. Ми ж у своїх виробах уникаємо такого. Натомість практикуємо використання в наших меблях різьблених, гнутих деталей, що притаманно традиційній класиці. Будемо прораховувати, продумувати й такі варіанти. Може, через певний час більш предметно діятимемо і в німецькому напрямку.

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал