Новини

Кому у світі цікаві українські меблі?

Названо найперспективніші ринки для експорту українських меблів.  

На замовлення меблевих компаній-членів Спілки українських підприємців (СУП) фонд «Western NIS Enterprise Fund» (WNISEF) у співпраці з компанією «Укрпромзовнішекспертиза» (UEX) здійснили експертне дослідження на тему «Стратегічний план експорту для меблевих підприємств України». Мета дослідження –визначити перспективні країни для експорту українських меблів та розробити план реалізації експортної стратегії.

У результаті було названо найперспективніші ринки для експорту українських меблів. Ними стали:

  • США;
  • Німеччина;
  • Великобританія;
  • Франція;
  • Канада;
  • Саудівська Аравія.

Згідно з аналізом, меблі з України протягом 2013-2016 років експортували у понад 90 країн світу. Географічна структура значно змінилася за останні три роки. Знизилася частка експорту в країни СНД (з 69% до 24%) і збільшилася частка експорту в країни ЄС (з 22% до 65%). 2016 року основними ринками збуту українських меблів були Польща (33% від усього експорту), Німеччина (10%) та Росія (9%).

Для успішного виходу компаній на зовнішні ринки їм слід удосконалитися. Необхідно підвищити рівень володіння англійською мовою персоналом та перекласти іноземною корпоративні сайти, покращити рівень промоматеріалів, залучити додаткових фахових маркетологів, отримати необхідні сертифікати тощо.

«Одним із пріоритетних завдань Комітету з розвитку меблевої промисловості СУП є підтримка експортно-орієнтованих компаній-виробників меблів. Саме тому Комітет замовив дослідження ринків для налагодження українськими меблевиками експорту, бо бачить у цьому величезний потенціал для всієї галузі – збільшення експорту у декілька разів у наступні два-три роки. Ми готові приступати до другого етапу проекту – імплементації стратегії та конкретних дій. Крім того, просування бренду «Made in Ukraine» стратегічно важливе як для меблевої галузі, так і для України загалом», – зазначила Наталія Лимонова, співголова Комітету з меблевої промисловості, співвласниця компанії «Snite».

«Українська меблева галузь має великі можливості для збільшення експорту. Сьогодні експорт меблів з України складає приблизно $ 0,5 млрд., тоді як експорт меблів у сусідній Польщі перевищує $ 7 млрд. щорічно. Для того, щоб українським виробникам досягнути успіху на висококонкурентному світовому меблевому ринку, їм треба більше якісної інформації про зовнішні ринки, аби обрати пріоритетні. «Стратегічний план експорту для меблевих підприємств України» наближає українську меблеву галузь на один крок до досягнення цієї мети», – підкреслив Ярослава Джонсон, президент «Western NIS Enterprise Fund».

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал