Новини

Секретами опорядження ділилися із студентами

Один із напрямків діяльності Української асоціації меблевиків – своїми можливостями долучитися до справи підготовки кадрів для галузі, адже кадровий голод нині – досить суттєвий негаразд на шляху її розвитку. Для цього у структурі УАМ створено профільну платформу, яка одразу ж дієво взялася засвідчувати свою потрібність. Зокрема налагодженням контактів і навіть співпраці членів Асоціації з профільними навчальними закладами, що є обопільно вигідним. Меблярі та постачальники матеріалів та комплектуючих діляться із студентами практичним досвідом у меблярській справі, проводять майстер-класи з різної тематики, які сприяють глибшому опануванню обраного ними фаху, а разом із тим і придивляються до студентської молоді з метою в подальшому запросити кращих, тих, у кому вже проглядається потенціал класного фахівця, до себе на роботу.

Перший такий захід відбувся на кафедрі технологій та дизайну виробів із деревини Національного університету біоресурсів та природокористування, й ось що про нього розповіла нам старший викладач кафедри Ольга Баранова.

       У гості до студентів завітали технологи столичної компанії «Colormarket» із зразками лакофарбових продуктів, які продають меблевим виробництвам, аби не тільки проінформувати майбутніх деревообробників про продуктові новинки в цій сфері та новітні технології опорядження деревини, а й наочно продемонструвати особливості застосування сучасних опоряджувальних систем у меблевих стилях «прованс» та «шеббі-шик».    

        Фарбове опорядження меблевих деталей для виробів у стилі «прованс» спочатку викликало певний подив у студентів, яких вчать, що треба демонструвати красу натуральної деревини, а не ховати її, тому краще використовувати для опорядження прозорі покривальні матеріали. Але технологи «Colormarket» на чолі з керівником компанії Дмитром Орлом переконливо продемонструвати, що вміле застосування сучасних фарбових систем ніколи не споганить деревних поверхонь, а часто опоряджує їх краще, ніж сама природа.

       Жвавий інтерес у студентів викликами опоряджувальні можливості процесу реставрації меблів. Тим більше, що вони мали змогу спробувати самостійно  полагодити ушкоджені ділянки плитних матеріалів та виробів з масиву деревини. Використання старих, раритетних, відреставрованих меблів – ознака стилю «шеббі-шик», однак і нові меблі «впишуться» в «потертий» стиль, якщо будуть вміло опоряджені.

     Опорядження в стильовому напрямку «шеббі-шик» (що можна перекласти, як «потертий шик») потягає в імітації зістареного, потертого покриття, нині дуже популярного.

       Стиль «шеббі-шик» зʼявився відносно недавно, у 80-х роках минулого століття, але досить швидко завоював популярність. Він ніжний і романтичний, з ненавʼязливою кольоровою гамою, вишуканою витонченістю і увагою до деталей. Акцентування на деталях якраз і можна досягнути зокрема опорядженням «під старовину». Найчастіше йому піддаються меблеві фасади. Для чого існує кілька опоряджувальних прийомів, один із яких відомий, як патинування деревних поверхонь.

       Щоб той чи інший предмет меблів став доречний в інтерʼєрі «шеббі-шик», його необхідно належним чином декорувати. Наприклад, покрити декількома шарами світлої фарби, а після висихання нанести патину. Також, досить часто в опорядженні меблів використовують техніку декупажу, яка завдяки ефектам «кракле» і потертостям забезпечує відмінний ефект зістарення. Опорядження повинно виконуватися так, аби в ньому вгадувалася певна недбалість, характерна для названого стилю. Але досягнення нарочитої недбалості вимагає складної й тонкої до філігранності техніки лакофарбового опорядження, аби не сталося справжньої опоряджувальної недбалості, яка все зіпсує.

       Технологи компанії  «Colormarket» розповіли студентам і про колірні пріоритети «шеббі шик», який «полюбляє» ніжні пастельні тони: білі, кремові, слонової кістки, блідо-блакитний, блідо-рожевий, вершкові, морської піни, лляні, світло-мʼятний, розбілений фіолетовий, світло-салатовий, ніжно-лавандовий. Кольори дуже красиві,  хоч і не насичені, навіть дещо бляклі. Для повноти картини й разбавлення «приторної» ніжності можна додавати трохи темного кольору.

       Студенти настільки захопилися сучасними опоряджувальними технологіями й матеріалами для них, що 14 із них виявили бажання відвідувати й ті майстер-класи, які технологи «Colormarket» проводять для малярів-професіоналів.

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал