Статті

«Elnova»: український бренд з італійським почерком

От так пощастило! Домовлявся з Юрієм Коростильовим, власником і генеральним директором компанії «Еліо Україна», про зустріч, аби поговорити про успішний досвід співпраці підприємства з італійським дизайн-бюро «Adriani& Rossi Edizioni». «Приїзди, – запросив Юрій Олександрович, – у мене якраз гостює Стефано Адріані, який започатковував наш спільний меблевий проект». А ще у розмові взяла участь Марина Черкашина, українська дизайнерка, з якою компанія «Еліо Україна» плідно співпрацює якраз у межах українсько-італійського меблевого проекту «Elnova», про який ми й вели мову. Вона своїми креативними моделями модернових кухонних меблів окреслила шлях подальшого розвитку бренда «Elnova».

– Як розпочалася ця плідна українсько-італійська співпраця? Хто кого знайшов?

Юрій КоростильовЮрій Коростильов: Коли я вирішив започаткувати новий для компанії меблевий напрям – виробництво кухонь середнього цінового сегмента, – то міркував так: якщо вже створювати новий бренд, то на європейському рівні. А хто в Європі задає тон у меблярстві, хто формує тенденції й меблеву моду? Безумовно, італійці. До них і вирішив звернутися з пропозицією розробити для компанії «Еліо Україна» новий, сучасний, креативний кухонно-меблевий бренд, орієнтований на молоді українські сім’ї. А конкретно на дизайн-бюро «Adriani& Rossi Edizioni» вивів Андрій Мельников із компанії «Київський міжнародний контрактовий ярмарок», в якого тісні взаємини з італійцями завдяки спільній виставковій діяльності. Коли сконтактували із Стефано й зрозуміли, що він може зацікавитися нашою пропозицією співпраці, то підготували відповідне техзавдання, визначилися з цільовою аудиторією – для кого передусім призначатимуться кухонні меблі нового бренда.

Запитаєте, чому ж не шукали серед українських фахівців того, хто міг впоратися з таким завданням? Прикро, але серед наших дизайнерів та архітекторів – певна річ, талановитих і креативних – нема таких, які б створювали серійні моделі. Принаймні ми не знайшли. Авторські, ексклюзивні цікаві моделі – без питань, але ми мали на меті створення нового кухонного бренда для фабричного серійного виробництва.

Звертаючись до італійських фахівців, ми сподівалися, що вони не тільки створять для нас перспективний меблевий проект із лінійкою цікавих моделей кухонь, а й одразу ж виведуть його на рівень найновішої меблевої моди, сучасних тенденцій. До того ж в короткі за нашими мірками терміни. І, хвалити Господа, не помилилися. Уже через півроку ми виробляли пробні моделі, які продемонстрували на київській виставці. І одна з моделей одразу ж отримала переможну кришталеву піраміду в конкурсі «Кращі меблі України». А через місяць на міланській виставці знайшли підтвердження тому, що наш новий бренд справді відповідає останнім європейським тенденціям меблетворення й сучасним модним віянням, тобто потрапляння в європейський тренд було стовідсотковим.

Назву брендові запропонував Стефано ще задовго до того, як його ідею було втілено в конкретні меблі. Буквально через два тижні після того, як я ознайомив його із задумом нашої компанії започаткувати нову тему в меблярстві, Стефано був у Києві із своєю брендовою пропозицією. Ми очікували, що він представить ескізні начерки проекту, концепцію в загальних рисах, але він показав фактично готовий варіант брендбуку із назвою «Нова тема», яка з часом трансформувалася в нинішню назву «Elnova», але ключове слово «нова», запропоноване Стефано, збереглося. І тоді ми остаточно переконалися, що маємо справу з професіоналом високого класу. Ще більше утвердилися в цій думці, коли дизайнери представили розробки моделей кухонь нового бренда – вони практично без зауважень були прийняті нами «на ура» й одразу ж запущені у виробництво. Багато тонкощів – матеріальних і технологічних – вирішували разом. Приміром, так прискіпливо підходили до підбору текстур опорядження фасадів, що навіть з’ясовували, куди і як падатимуть тіні та як вони впливатимуть на зорове сприйняття меблів. У результаті зусиллями Стефано – як автора концепції бренда й лінійки моделей конкретних кухонних наборів – і висококваліфікованих працівників «Еліо Україна» було реалізовано український бренд справді європейського рівня в італійському дусі та з італійським почерком.

– Сеньйор Стефано одразу взявся за український проект чи все ж мав сумнів у доцільності такої співпраці?

Стефано АдріаніСтефано Адріані: Ідея нового меблевого бренда, задуманого компанією Юрія, була так чітко й переконливо сформульована, технічне завдання так грамотно поставлене, що я одразу ж повірив в успішність цього проекту. Сумнівався лише в тому, чи легко буде в Україні його реалізувати. Але мої сумніви розвіялися, коли безпосередньо ознайомився з виробництвом компанії «Еліо Україна» – організацією праці, технічним оснащенням, рівнем технологічності та кваліфікації працівників. Я зрозумів, що рішення компанії започаткувати нову меблевиробну тему було цілком обґрунтоване технічно й технологічно, що власник «Еліо Україна» та його команда приймали його з усвідомленням того, що всебічно готові братися за нову для себе справу. Твердо переконався, що компанія Юрія однаково впевнено та якісно продукує меблі як у класичній, так і в модерновій стилістиці. Більше того, здатна створювати меблі, не підвладні часу та примхам моди, тобто такі, на які попит буде завжди. А це, власне, те, що і я закладав у концепцію проекту «Elnovа». Скажу більше: деякі моменти, деякі речі, які ми реалізували в цьому бренді тут в Україні, непросто було б втілити й більшості італійських компаній. Нам спільно з «Еліо Україна» вдалося здійснити справді амбітний проект.

Суттєвою складовою його успішності є те, що бренд «Elnova» дуже чітко й вдало зорієнтований на кінцевого споживача. І ціною, що має велике значення для молодих українських сімей, і функціоналом кухонних меблів, і їхнім модерновим стилем. Справді, дуже важливо, аби, купивши таку кухню, люди переконалися, що придбали кухню своєї мрії.

– Як зараз почувається на ринку бренд «Elnova»?

Юрій Коростильов: Добре почувається – впевнено, продуктивно. Як і належить успішному бренду. Власне, щойно ми продемонстрували перші моделі нового бренда на виставці, до нас одразу звернулися чимало дилерів, які хотіли його презентувати в регіонах. Ми не поспішали давати «добро», а ще рік тестували новий продукт, аби переконатися в його успішності. Переконалися, тож взялися за широке дилерське представлення меблів нового бренда. Менше, ніж за півроку мали вже 29 дилерських салонів. Причому здебільшого це – монобрендові салони. Попит був такий, що фабрика вже не могла впоратися з виконанням замовлень, тому ми тимчасово припинили розширення дилерської мережі. А коли наростили потужності, то знову почали збільшувати кількість торговельних точок. Нині кухні «Elnova» доволі добре представлені практично в усіх регіонах і мають незмінний попит. Лише в Києві маємо дев’ять шоу-румів і плануємо збільшити їх кількість до 14.

Марина ЧеркашинаЗамість довідки: Марина Черкашина – український дизайнер і співзасновник архітектурної креативної лабораторії «Fabrique de FORMe», з якою компанія «ЕліоУкраїна» плідно співпрацює для подальшого розвитку кухонного бренда «Elnova». У нашій розмові Стефано Адріані високо оцінив її модель кухні Blue Marinе, зауваживши, що вона є не тільки гідним продовженням започаткованого ним брендового проекту «Elnova», а й творчим його розвитком із врахуванням нинішніх тенденцій у меблярстві.

– Ознайомте нас докладніше з цьогорічною новинкою – моделлю кухні Blue Marinе, яка отримала нагороду в конкурсі «Кращі меблі року».

Марина Черкашина: Нова кухня Blue Marinе – унікальне поєднання нових технологій виробництва, практичності, ергономіки, властивої сучасній кухні, з теплом класичного стилю. Такий варіант Юрій Олександрович називає осучасненою класикою. В основі художнього образу  цього проекту – уявний аромат теплого солоного повітря французької Рив’єри. Особливістю нової моделі від «Elnova» є новий рамковий фасад, з чіткими, елегантними лініями та витонченими елементами вторинних блоків із скляними вставками.

У композиції, яку ми демонстрували на виставці «KIFF 2016», використано значно глибші нижні блоки (800 мм), що дало змогу збільшити корисну площу внутрішнього простору кухні.

– Чи можна сказати, що на нинішній час Стефано вже передав проект «Elnova» під дизайнерську опіку Марині та її архітектурній лабораторії?

Юрій Коростильов: Стефано не раз наголошував, що український бренд «Elnova» – його улюблене дітище з-поміж десятків проектів, які він реалізовував у різних країнах. Тож цілком імовірно, що він ще порадує нас новими моделями кухонь, які зроблять честь започаткованому ним бренду. У планах компанії – і надалі розвиватися. Сподіваємося, що освоювати нові меблярські теми будемо з участю сеньйора Стефано, з яким ми і на рівні компаній, і на особистісному не тільки тісно здружилися, а, можна сказати, зріднилися. Ми з ним часто спілкуємося й поза проектом «Elnova» – як з експертом у галузі дизайну, аби постійно бути в тренді сучасного стану європейського меблярства, напрямів його розвитку, меблевої моди.

Анатолій Задорога

Кухня Blue Marinе

Кухня Blue Marinе

Кухня Pentagon – перша із серії «Elnova», котра на виставці 2014 року здобула кришталеву піраміду в конкурсі «Кращі меблі України».

Кухня Pentagon Кухонний інтер’єр у монохромних тонах має об’ємний і фактурний вигляд. Тут густіші тіні й багатші емоції. Продумані дизайнерами нюанси поглиблюють простір, наповнюючи його ледь вловимими контрастами, що по-різному передають один і той самий відтінок текстури. Цей ефект посилюється відтінком стін, що надає графічної чіткості всьому приміщенню. Прямі рубані форми в поєднанні з вигинами нижніх блоків підкреслюють оригінальність дизайну та утворюють ідеальний робочий трикутник між плитою, мийкою та стільницею. Меблі з текстурою натурального дерева завжди мають благородний вигляд і формують не підвладний часові простір.

Матеріал корпусу – ДСП. Матеріал фасаду – шпоновані ДСП, фарбовані MDF. Фрезерована ручка вишуканою простотою форм надає дизайну лаконічності. Деревна текстура ріднить колекцію з класичним стилем, а простота й суворість ліній – данина сучасності. Матеріал цоколя – 100-міліметровий алюміній, стільниця з акрилового каменю, освітлення – LED-світильники із сенсорним вимикачем.Фурнітура. Завіси із точно вивіреним рухом – як у годинниковому механізмі. Вбудована система забезпечує м’яке й безшумне зачинення дверцят, займаючи мінімум простору. Завіса розрахована на 200 000 відчинень/зачинень. Підвіси прихованого монтажу від компанії «Camar» (Італія), що характеризуються наднадійним кріпленням й ідеальною паралельністю ліній. Утримують підвісну шафу вагою до 100 кг.

Висувні шухляди витримують навантаження до 30 кг, хороший огляд вмісту, зручний доступ до будь-якого місця. Напрямні забезпечують якісне ковзання й високу стабільність – навіть при тривалому великому навантаженні, а вбудований амортизатор робить засування м’яким і безшумним.

 

Кухонна модель Estro отримала таку саму високу відзнаку на виставці 2015 року.

Кухонна модель Estro Ця модель, авторство якої належить Марині Черкашиній, призначена для квартир невеликої площі, кухонь-їдалень, суміщених із житловим простором. Її головною конструкційною особливістю є місткість: верхні навісні шафи розраховані на максимально можливу в приміщенні висоту, що дає можливість зберігати велику кількість предметів. Із цією ж метою збільшена глибина нижньої бази з максимальною наповнюваністю. Композиція доповнена пеналами для побутової техніки й додатковою зоною для зберігання предметів господарського призначення. Додатково, для зручності тих, хто звик все мати під рукою, модель – без втрати естетичної складової – забезпечена вузьким «сервантом», який розташований на тильному боці робочої поверхні й зручний для розміщення спецій, посуду та іншого дрібного побутового начиння.

На увагу заслуговує й композиція острівної групи. Вона можемо бути скомбінована із стандартних кухонних модулів, які передбачають розміщення варильної поверхні або мийки, а також доповнена обідньою групою – і навіть бібліотекою або сервантом для розміщення посуду, які, крім утилітарної функції додаткової зони зберігання, виконують й естетичну – візуально відокремлюють зони кухні та вітальні. Корпус виконаний із вологостійкого ДСП. Щодо оздоблення фасадів, то пропонується матове фарбоване скло, матове фарбування, шпон.

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал