Новини

Українські меблярі отримали ізраїльський підряд

        Сім українських меблевих компаній підписали контракт з ізраїльським забудовником на вмеблювання трьох тисяч квартир у селищі недалеко від Єрусалиму. Про подробиці угоди розповів Дмитро Патіс,

представник компанії «Ескада-М», що є одним із учасників проекту.

        «Під час нашого перебування в Ізраїлі з Офісом із просування експорту при Кабміні ми познайомилися з ізраїльським забудовником, який і зробив замовлення. Будівельна компанія розповіла нам про те, що хотіла б купувати в Україні вікна, двері, офісні меблі в коворкінг і в свої офіси. Під час спілкування народилася ідея спробувати продавати вмебльовані квартири - вже з дизайном, оскільки в Ізраїлі дизайнерські послуги дорогі, і їх не можуть собі дозволити рядові ізраїльтяни.

        Ми вирішили включити дизайн і меблі у вартість квартири. Таким чином родина зможе в᾿їхати в готову вмебльовану квартиру й заплатити тільки 30% від вартості меблів. Така бізнес-модель влаштувала всі сторони: забудовник отримує додаткові продажі, українські виробники отримують більш маржинального клієнта, оскільки обминають імпортера й меблевий роздріб, а молода родина заїде в дизайнерську квартиру з ремонтом і меблями за значно меншу ціну.

       Після виготовлення дизайну були відібрані українські компанії, які влаштовували забудовника ціною своєї продукції, її якістю та спроможністю забезпечити потрібні обсяги. Кухні робить компанія «inStyle», дивани – «Укрізрамеблі», стільці - компанія «Pavlyk», двері - компанія «Брама», шафи - компанія «BRW», дитячі кімнати - компанія «Ньютон».

        Проект передбачав ряд конструкційних особливостей, зумовлених тамтешніми побутовими й культурно-релігійними звичаями. Наприклад, на Великдень треба ретельно прибирати на кухні, її дуже часто миють проточною водою, тому кухню нам довелося робити з водостійкого ДСП (що у нас не застосовується ). Ліжко в спальні батьків повинно розділятися на дві окремі ліжка, бо чоловік і дружина кілька днів на місяць сплять окремо. Міжкімнатні двері повинні бути вологостійкі з тієї ж причини, що й кухні. Дитячі ліжка повинні бути двоярусні і бажано з додатковим висувним місцем, тому що найчастіше сім᾿ї багатодітні. Дуже велике значення має міцність і зносостійкість стільців і столів, які повинні розкладатися на три метри. Найважливіша умова, яка стояла перед дизайнером - це використання меблів з колекцій компаній, які були відібрані для даного проекту.

        За оцінками аналітиків, 80% меблів в Ізраїлі - це середній і низький сегмент, який надходить із Китаю, Польщі, Туреччини, Болгарії.

         Ми конкурентні з цими країнами за рівнем заробітної плати, ми більш конкурентні за сировиною, але поки що для нас залишається відкритим питання 12% податку на імпорт і низька ефективність підприємств, яка виникає через низькопродуктивне обладнання (у всіх вищевказаних країнах меблева галузь отримує безпроцентні або з низьким відсотком кредити для меблевої промисловості.

        У різних меблевиробних напрямках в українських виробників різні конкуренти. Українські столи й стільці конкурують із болгарськими, польськими та італійськими, дивани й матраци – з польськими та турецькими, корпусні меблі – з китайськими й польськими. У преміальному сегменті конкуренція традиційно з Німеччиною, Італією та Польщею".

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал