Статті

Конкуренція, яка лякає тільки слабких

У вітчизняному меблярському середовищі переважно занепокоєне очікування заявленого на наступний рік приходу на український ринок світового меблевого гіганту – шведського концерну «ІКЕА». Втім, як відомо, не такий страшний чорт, як його малюють. У цьому переконує й ветеран шведської компанії, авторитетний експерт меблевої галузі Леннарт Дальгрен в інтерв’ю, яке він дав, коли «ІКЕА» почала експансію на російський ринок.

       «Всюди, де з’являється «IKEA», вона займає ексклюзивну нішу, не відтісняючи гравців ринку, що склався, а доповнюючи його. Таким чином, рівень конкуренції, в традиційному розумінні, для нас не дуже важливий. Можуть бути поряд інші магазини, в яких буде частково представлена наша товарна група - і меблі, і деякі предмети інтер’єру. Однак їхня продукція та вироби «IKEA» стилем принципово відрізнятимуться один від одного, тому до нас будуть ходити люди з іншими смаковими уподобаннями».

      «Деякі меблеві компанії в тих країнах, куди ми заходимо із своєю продукцією, неправильно розуміють суть вільної конкуренції й не бачать користі, яка від неї всім. Вони прагнуть пролобіювати збільшення мит, вважаючи, що тим самим створять проблеми «IKEA». Насправді ж створюють проблеми собі, думаючи, що можуть тепер розслабитися, не займаючись щогодини розвитком своїх підприємств, підвищенням їхньої ефективності, яка дозволяє встановлювати конкурентні ціни. Але чим більше нам будуть ставити палки в колеса, тим складніше буде впоратися з нами в чесній боротьбі. Ми ніколи від своїх планів не відступимо».    

       Повністю про експортну експансію «ІКЕА» читайте в черговому числі журналу «Меблеві технології»

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал