Статті

Передноворічний ажіотаж потрібно по-максимуму використовувати для бізнес-вигоди

      Генеральний директор «SEO-studio.ua» Віталій Цуд радить, як підготувати сайт до новорічних продажів, аби реалізувати залишки, скористатися зрослим купівельним попитом, просунути свій сайт у пошуковій видачі

         Що потрібно зробити в першу чергу? Дві речі: перевірити технічну готовність сайту й провести оптимізацію, відповідну передноворічному періоду.

          У частині технічної підготовки сайту обов᾿язково потрібно ще раз перевірити адаптивність сайту до мобільних пристроїв, простоту інтерфейсу та швидкість завантаження.

        Визначте термін, після якого можна вносити зміни в код. Для чого це треба робити? Уявіть, якщо в святковий період виявиться помилка в коді. Це може істотно зменшити кількість конверсій, а швидко усунути проблему буде неможливо. Вимушена пауза в роботі сайту дасть сигнал пошуковим системам, що сайт в розробці. Це негативно позначиться на позиціях в пошуковій видачі.

        Використовуйте якісну аналітику. Ми рекомендуємо Google Analytics. Перевірте, чи фільтрується ваш IP-адреса, чи правильно налаштовані цілі, відстеження кліків тощо. Таким чином, ви будете мати можливість в оперативному режимі реагувати на поведінку користувачів на сайті, оптимізувати й усувати проблеми.

      Для SEO (пошукової оптимізації сайту) важливе значення мають ваші URL-адреси. Сторінки, які створені спеціально для новорічного просування викликають довіру як у пошуковиків, так і у користувачів. Відповідні URL збільшать релевантність сайту святковим запитам.

        На етапі підготовки до свят перевірте швидкість завантаження сайту (Pingdom.com) і його продуктивність. Щоб уникнути зниження швидкості, доцільно взяти на святковий період більш розширений тариф хостингу.

      Частка користувачів, що роблять покупки через мобайл, зростає з кожним днем. Якщо ви починаєте бізнес в інтернеті - дотримуйтесь рекомендацій Google: спочатку розробляють мобільну версію, а потім адаптують її під десктоп. Ще раз перевірте, як працює ваш сайт на популярних мобільних пристроях, перелік популярних знайдете в аналітиці вашого сайту.

        Перевірте, чи нема дублюючих сторінок, як в цілому проіндексований сайт. Більшість інтернет-магазинів не видаляють сторінки з товарами, яких немає в наявності. Швидше за все, пошуковики приберуть такі сторінки із загального індексу. Тому, якщо ви плануєте продавати ці товари в святковий період, завчасно, підготуйте їхні сторінки до індексації.

        Не забудьте повідомити про свої акційні пропозиції: вкажіть дату й час початку акції, помістіть на сторінках сайту лічильник відліку часу, що залишився до кінця новорічного пропозиції.

        Недоцільно створювати нову сторінку під свята, якщо у вас є торішня проіндексована сторінка. Оновіть контент, перевірте актуальність термінів і товарних категорій. Таким чином ви не лише збережете рейтинг своєї новорічної сторінки, але й будете нарощувати його з року в рік.

Визначте актуальність товарів і послуг, скориставшись Google Trends. Щоб у прийдешній рік Кабана, у вас був відповідний контент і тематичні подарунки.

       Ще раз вивчіть аналітику. Які товари найбільше купували в минулі роки? Доповніть посадочні сторінки якісними й корисними оглядами за цими категоріями, активізуйте збір відгуків, додайте мікророзмітки.

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал