Новини

Найбільший виробник і експортер меблів – Китай

З 2000 року «World Furniture Outlook» є флагманським виданням CSIL про стан та перспективи розвитку меблевої галузі. Воно висвітлює виробництво, споживання, імпорт та експорт меблів широкого кола країн. Якщо раніше кількість країн, які охоплював звіт, поступово збільшувалася з 50 до 70, то тепер, після 16 успішних років з липня 2017 року видання CSIL «World Furniture Outlook» налічує 100 країн.

Для звіту CSIL відібрав нові країни, грунтуючись на розмірі економіки, важливості для меблевої галузі і внеску у міжнародну торгівлю меблями, вилучивши при цьому малі економіки (держави з низькою щільністю населення та невеликою кількістю мешканців, економіки, що розвиваються, з дуже низькими доходами на душу населення).

У цих 100 країнах зосереджено майже 90% світового населення та більше 95% світового ВВП. Сукупне виробництво меблів для цих країн (за виробничими цінами, за винятком роздрібної націнки) становить на сьогодні близько $420 млрд.

Отож, «World Furniture Outlook» тепер охоплює 40 країн Європи, 18 країн в обох Америках, 21 – на Близькому Сході та в Африці та 21 – в Азії та Тихому океані.

Тепер перейдемо до власне меблевих тенденцій.

Основним виробником меблів є Китай, де випускають 39% світової меблевої продукції. Інші основні країни-виробники меблів – США, Німеччина, Італія, Індія, Польща, Японія, В'єтнам, Великобританія та Канада.

Провідними імпортерами меблів є Сполучені Штати, Німеччина, Великобританія, Франція та Канада.

Основною країною-експортером меблів є Китай. За ним – Німеччина, Італія, Польща та В'єтнам.

Основною новою тенденцією є те, що відзначається зниження у 2016 році китайського експорту меблів. Найшвидше зростає експорт меблів (при низьких базових показниках) з В'єтнаму.

Міжнародна торгівля меблями цієї групи із 100 країн становила близько $132 млрд у 2016 році. Це відповідає приблизно 1% світової торгівлі промисловими товари.

Точне прогнозування подальшого розвитку подій у світовій меблевій галузі неможливе через можливі наслідки Brexit та політику щодо міжнародної торгівлі нової адміністрації США.

Основна частина міжнародної торгівлі меблями починається в Китаї, Німеччині, Італії, Польщі та В'єтнамі, звідки переходить до США, Німеччини, Великобританії, Франції та Канади.

Звіт CSIL передбачає, що міжнародний сценарій буде таким, як у наведеній нижче таблиці.

За прогнозами, споживання меблів у 2018 році в реальному вимірі зросте на 3,5% по всьому світу. Азія та Тихоокеанський регіон і надалі зростають найшвидше. У всіх інших регіонах в реальному виразі зростання становить від 1% до 3%.

За матеріалами CSIL

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал