Меблевикам

Якісно обробити можна тільки чисті плити

Компанія Wandres GmbH micro-cleaning виробляє системи очищення тривалого терміну експлуатації в умовах промислового меблевого виробництва.

При механічній обробці деталей утворюється велика кількість дрібного й часто твердого пилу, який слід видалити перед подальшою обробкою. Та й після обробки стружка й дрібний пил можуть подряпати поверхню, тому необхідно видалити їх без залишку. Після свердління й фрезерування у пазах і отворах збираються частинки, які можуть привести до порушення виробничого процесу. Дрібний пил, що утворюється при шліфуванні, може створити складнощі при нанесенні декоративної плівки та інших опоряджувальних матеріалів й призвести до потрапляння частинок на опоряджену поверхню. Для нанесення лакового або порошкового покриття на високоякісні лицьові поверхні меблів вони повинні бути бездоганно чистими. Та й забруднені транспортні засоби, такі як вакуумні захоплювачі або стрічкові транспортери, можуть бути причиною появи дефектів чи подряпин на поверхні.

Надійне видалення пилу й дрібних частинок із поверхонь меблевих деталей і заготовок вимагає використання професійних та інноваційних рішень, і їх забезпечують комбіновані щітки Wandres, які встановлюють на виробничих лініях.

Щітки рухаються перпендикулярно руху деталі. При цьому частинки стружки, пил, тирса тощо залишаються на ворсі щітки й в подальшому потрапляють у витяжний патрубок в зоні зміни напрямку. Ракель і сопла із стисненим повітрям при цьому забезпечують відділення відходів деревообробки від лінійної щітки та їхнє надійне видалення через витяжку.

Метод Ingromat полягає у використанні капілярного зчеплення при мікрозволоженні лінійної щітки. Завдяки чому відбувається якісне видалення найдрібніших частинок пилу. Очищувана поверхня залишається сухою. Розпилювач Ingromat по ходу руху лінійної щітки наносить на кінчики ворсу тонку плівку антистатичної рідини. Лінійна щітка, що працює поперек напрямку руху, пов’язує частки з мікрозволоженим ворсом і відводить їх від поверхні виробу до витяжки.

Основну частину лінійної щітки підтримує вбудований амортизатором. Регульований стисненим повітрям амортизатор забезпечує рівномірне видалення частинок також і на нерівних поверхнях. Ворс, розташований вертикально до поверхні, гарантує оптимальні результати очищення.

У виробника є різні модифікації очищувачів. Приміром, для плит із висвердленими отворами компактний очищувач розташовується безпосередньо над ними. За допомогою стиснутого повітря сопло цілеспрямовано видуває всю пилюку та стружку з отворів у напрямку витяжки.

Всі сопла із стисненим повітрям можуть працювати одночасно. Інша модифікація (Tornado-Channel TKR 200) обладнана обертовими соплами з електричним приводом для ефективного видалення засмічень із заглиблень профільованих поверхонь. Є спеціальний очищувач для ДСП. Підняття лінійної щітки в зоні плитних крайок запобігає відколюванню виступаючих країв захисного шару й збільшує термін її служби. Допоміжна установка Tornado-Channel типу TKL 300 видаляє значні забруднення й на зворотному боці плит.

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал