Статті

Стилі дизайну сучасного офісу

      Ми вже багато писали про стилі кухонного інтер᾿єру, вивчали їх багатогранність, різноманітність і залежність від географічного положення. Тепер настала черга офісних приміщень, де ми поговоримо про стилях в їхньому дизайні та особливостях облаштування, що буде хорошим орієнтиром для меблевиробників.

      Сучасний офіс прийнято оформляти відповідно двома способами: закритим, де весь офісний простір ділиться на окремі кабінети, зали й коридори, або способом оpen space, де стіни й кабінети геть відсутні, а простір ділиться на зони за допомогою офісних меблів і перегородок.

       Коридорно-кабінетну систему можна зустріти в більшості державних установ та офісах компаній, які розташовуються в більш старих будівлях. Таку систему застосовують організації з чіткою лінійно-функціональної організаційної структурою.

       Open Space можна зустріти в більш сучасних офісах, де в основі принцип демократії. Такий дизайн найбільш зручний для сучасних форм управління. Також така система організації офісного простору дозволяє заощадити на стінах і дверях, а також спрощує комунікацію між співробітниками.

       Але існує й третій тип, який буде своєрідним компромісом між двома вищезгаданими - змішаний. Він також дуже популярний, тому що поєднує в собі класичну й сучасну концепцію офісних приміщень.

       Крім перерахованих вище концепцій в облаштуванні офісу, існують ще два підходи - американський і європейський.

        Для європейського підходу характерний оpen space, але з деякими відмінностями. Перш за все в більш плавному змішуванні стилів при формуванні дизайну приміщення офісу. У таких офісах можна спостерігати хай-тек із використанням класичного персидського килима та інші абсолютно протилежні варіанти, причому попри це, вони гармонійно вписуються в інтер᾿єр. Європейський стиль прийнято також розділяти на так звані підгрупи в залежності від країн: скандинавський, англійський, німецький тощо.

       Просторий відкритий простір, динамічність, що майже переходить в агресивність - все це риси американського підходу до формування офісного простору. На відміну від європейців, американці воліють суворого дотримання канонів обраного стилю, де не допускається змішування.

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал