Новини

Джо Понті – класик італійського промислового дизайну

У Музеї декоративного мистецтва в Парижі триває перша виставка-ретроспектива легенди дизайну XX століття Джо Понті. Це - подія, важливість якого важко переоцінити.

      Понті не просто був «хрещеним батьком» післявоєнного дизайну Італії, він був видатним, незбагненним художником, поетом, просвітителем. Про архітектуру він говорив з майже дитячим захопленням, і цією живою безпосередністю пройняті всі роботи майстра. Надмірна грайливість часом заважала часом роботам Понті конкурувати з творіннями сучасників. Але з плином часу великі відкриття Понті дочекалися визнання.

     Виставка «Tutto Ponti: Gio Ponti, Archi-Designer» у Парижі, на думку кураторів, повинна змусити подивитися на творчість метра по-новому. «Джо Понті - дуже різносторонній художник, закоханий в промисловий дизайн і ремісництво, - каже Тутто Понті. - Він збагатив післявоєнну архітектуру, ставши свого роду першопрохідцем і найважливішим творцем нового мистецтва життя».

       На архітектора Понті навчався в міланському політеху, де потім, протягом чверті століття, ділився знаннями із студентами вже в якості викладача. Під час Першої світової Джо Понті служив у морському корпусі, а додому повернувся з Італійським Хрестом і в чині капітана. І це щось та означає!

       Із самого початку професійної кар’єри Джо Понті поєднував дизайн і архітектуру - йому хотілося створювати предметний світ за новими правилами. У 1923-му він почав працювати креативним директором фабрики з виробництва порцеляни «Richard Ginori», і візерунки від Понті забезпечили мануфактурі не тільки великий шматок ринку, але й гран-прі на «Експо-1925» у Парижі.

     Італійська фабрика «Molteni & C», з якою багато років співпрацював Джо Понті, кілька років тому перевидала роботи метра. Частину експонатів паризької виставки якраз і надала «Мolteni & C». Всього в рамках «Tutto Ponti» експонується понад 500 предметів, над якими працював дизайнер з 1921 по 1978 роки. Всі вони - архітектурні проекти, меблі, лампи, журнали, об’єкти з кераміки і скла - взяті з публічних і приватних колекцій. Багато творінь італійського класика ніколи раніше не виставлялися публічно. Приміром, на виставці представлені меблі з «Villa Planchart» у Каракасі, оригінальна модель вежі Pirelli і призначений для італійських посольств набір із 40 предметів Richard Ginori.

      Виставка «Tutto Ponti: Gio Ponti, Archi-Designer» триватиме до 10 лютого 2019 року. Дізнатися подробиці і купити квитки можна на офіційному сайті паризького музею.

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал