Статті

Світове меблярство в цілому почувається добре

        Незважаючи на зростання світового виробництва і міжнародної торгівлі меблями, довгострокові стратегії меблевиків повинні враховувати нестабільну торгову й тарифну політику великих держав.

       Згідно із статистикою, яку представила на семінарі в рамках минулорічного міланського меблевого форуму Алессандра Тракон із Центру промислових досліджень (CSIL), світове меблеве виробництво в цілому продовжує зростати: після відчутної просадки в 2009-му галузь вийшла на докризові обсяги в 2011-му році, планку в 400 млрд. доларів взяла  2012 року. Оцінка обсягів за підсумками минулого року  близько 500 млрд. доларів. Динаміка за останнє десятиліття в цілому в поточних доларових цінах склала плюс 25%. При цьому деякі держави показують випереджаюче зростання, що є сигналом зростаючої конкурентоспроможності окремих країн-виробників меблів.

       В азіатсько-тихоокеанському регіоні в останні роки спостерігається згасаюча динаміка, і хоча КНР, як і раніше генерує понад 70% всього виробленого тут меблевого обсягу, В᾿єтнам – п᾿ятий найбільший експортер меблів у світі – нарощує м᾿язи швидше Китаю.

         Лінда Ту, генеральний секретар Китайської національної меблевої Асоціації, розповіла про нову національну стратегію Made in China 2025, яка спрямована на розвиток інноваційної складової у виробництві меблів на території Піднебесної. Опорні точки цієї стратегії - фокус на «розумних» і екотехнологіях, сталий розвиток. Неухильно збільшуються витрати на виробництво й логістику, яка, за словами пані Ту, в нинішніх умовах є головним обмежувачем зростання для китайських виробників.

         Меблева індустрія Північної Америки останнім часом може похвалитися досить позитивним діловим кліматом. Останні п᾿ять років виробництво меблів на цьому континенті росло швидше, ніж в Європі. Тож, незважаючи на об᾿єктивні труднощі, пов᾿язані з туманною торговельною політикою американської адміністрації, місцеві гравці на середньострокову перспективу налаштовані оптимістично. У 2018 році меблів в Сполучених Штатах продавалися навіть значніше, ніж в минулому.

       Завершуючи міланську зустріч, директор із міжнародного маркетингу CSIL Джованна Кастелліна ще раз звернула увагу присутніх на глобальний характер сценаріїв, за якими сьогодні живуть і розвиваються національні меблеві ринки. У найближчі три роки, за розрахунками CSIL, світове виробництво меблів буде зростати в середньому на 3% щорічно (в реальному вираженні), з найбільш високими темпами на території азіатсько-тихоокеанського, північно-американського регіонів, Близького Сходу й Африки.

      Обсяги міжнародної торгівлі меблями, які сьогодні оцінюються більш як у 140 млрд. доларів, без сумніву, теж виростуть. Цьому посприяють розвиток міжнародних ланцюжків створення доданої вартості, а також закупівлі матеріалів і готової продукції, які лідери виробництва і рітейлу здійснюють на міжнародному рівні. При цьому довгострокові стратегії в меблевій сфері повинні враховувати такі актуальні бар᾿єри, як, наприклад, нестабільну торгову і тарифну політику великих держав.

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал