Статті

Актуальні для нинішнього часу кольори, спроектовані на психотипи людей

       Продовження

      Колір у дизайн-проекті. У попередній публікації ми почали розглядати цю бездонну тему на підставі методу, запропонованого голландським дослідним центром «Global Aesthetic Centre». Продовжуємо розповідь про визначення кольору року.

       У сьогоднішньому глобалізованому світі зовсім непросто знайти такі методи аналізу, які б допомогли вивести якусь універсальну формулу, застосовувану в різних точках Землі. Але «Global Aesthetic Centre» знайшов і застосовує свою методику, що бере за основу спосіб життя людини та її психотип. Такий підхід гарантує універсальність, актуальність підсумкового колірного вибору і, як результат,  визнання й сприйняття в професійному середовищі, передусім серед дизайнерів у всьому світі.

       Центр синтезує й не тільки видає підсумкову доповідь ColourFutures, в якій визначає модні кольори на найближчі 12 місяців, але й готує чотири колірних палітри, які ідеально пасують різним людським психотипам.

        Якщо спробувати подивитися, як змінювалися палітри ColourFutures із року в рік протягом тривалого відрізка часу, то можна зробити цікаві висновки: про те, як змінювалися «колірні настрою» людей у відповідності з тим, що відбувалося в світі. Коли була потреба в балансі й спокої, палітри ставали «холоднішими», з переважанням синього й сірого. Відчуття невпевненості, яке було характерним для позаминулого року, зажадало підтримки у вигляді більш теплої гами, що дає відчуття затишку й захищеності. Глобальні потрясіння минулого року змусили нас замкнутися,  «сховатися» від подій за зачиненими дверима будинку, щоб зібратися з думками й перегрупуватися. А от нинішні тренди досліджень показують, що люди по всьому світу переживають сьогодні прилив енергії, оптимізму й чіткіше бачать мету. А це передбачає готовність знову повернутися обличчям до світу, умовно кажучи, відкрити йому зашторені вікна свого будинку. Основні настрої сьогодні, згідно з сумою експертних думок, це -пробудження, доброта, завзятість та оптимізм (що не може не радувати), виходячи з цього, нинішній період був визначений, як час думати, мріяти, любити та діяти. На цих чотирьох дієсловах і побудували експерти чотири колірні колекції  2019 року.

       Чудова команда фахівців, запрошених в Амстердам, зібравши всі думки й попередні спостереження, на 2019 рік дала людству шанс створити простір, куди можна було б «впустити світло». Саме ця фраза відображає настрій моменту, вона й стала слоганом нової колекції ColourFutures 2019.

     Кольору року було дано виразну назву Spiced Honey – запашний мед. Він натхненний різноманітними колірними тонами й чудовими властивостями меду - натурального, із захисними, омолоджуючими та лікувальними властивостями. Загалом  - суцільний позитив. Колір вирізняється теплим бурштиновим відтінком. Він може бути заспокійливим і апетитним або стимулюючим і заряджаючим енергією - в залежності від освітлення й сусідства з іншими кольорами. Колір року 2019 дійсно універсальний і сучасний, може імпонувати всьому спектру стилів життя й інтер᾿єрів.

        Якщо говорити про чотири палітри  ColourFutures 2019, то під знаком пробудження до нового позитивного настрою була розроблена чудова серія готових інтер᾿єрних пропозицій,  щоб створювати помешкання, наповнені свіжою енергією, яка прочитується і в самих назвах чотирьох типологій: Space to Think, ... to Dream, ... to Love & to Act.  Колір року Spiced Honey присутній у кожній і годиться й для моди, й для архітектури, й для дизайну. У цій публікації мова піде  про першу з них - Space to Think.

       Space to Think – простір для думок (кольори: мутуючі, теплі, нейтральні; визначення: знайти ясність, довіряти собі, формуватися незалежно, знати свою правду).

      У міру наростання потоку інформації, зростає бажання (і вміння) відсівати зерна від полови, розвинути власне відчуття незалежності й відчуття впевненості в собі, стати сильнішим перед викликами часу. Почуття обізнаності стає все важливішим, як і розуміння того, що насправді відбувається в світі. Більше не можна дозволяти іншим думати за нас, нам потрібно знайти свої власні рішення. У перевагах це реалізується у все більшу схильність до соціального дизайну, в переосмисленні урбанізації, в орієнтацію на нові стійкі рішення й матеріали, в результаті - на створення більш щасливих спільнот (нехай це і звучить трохи ідеалістично). Зараз, як ніколи, нам потрібен час і простір для роздумів, Space to Think,  де ми можемо обдумати, розглянути, отримати уявлення й виробити наші власні висновки про те, що дійсно є важливим для нас.

       Помешкання to THINK створює атмосферу спокою і ясності, де ми відчуваємо себе вільними. Це – простий сучасний простір, що поєднує в собі елементи розкішного готелю із справжнім домашнім затишком. Мешканець такого будинку використовує час, проведений у його стінах, щоб перезавантажити свій мозок віддалено від інформаційної засміченості зовнішнього світу. Він любить оточити себе ретельно підібраними надихаючими предметами й творами мистецтва. І розслаблюючою колірною палітрою з переважанням теплих відтінків, із кольором року Spiced Honey в центрі, в поєднанні з привабливою комбінацією нейтральних відтінків ніжно-рожевого, інтенсивного бордового й вишуканого темно-синього кольорів. Тут і багаті й стимулюючі темні, інтенсивні світлі тони, земляні охри в контрасті із свіжим білим і графітним чорним. В інтер᾿єрі вони прекрасно поєднується з лакованим деревом, меблями в стилі mid century, декоративними килимами й текстилем із малюнком, що підкреслюють елегантну цілісність образу.

      Про інші три палітри ColourFutures 2019 (... to Dream, ... to Love, ... to Act) мова піде в подальших публікаціях.  

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал