Новини

Переможців дизайн-конкурсу випробували ще раз

Зазвичай на конкурсах оголошенням переможців все й закінчується, але на «International Design Award 2018» було інакше. Із 1 360 робіт журі обрало три найкращі. Після цього «Hettich» і «Rehau» запросили лауреатів на ексклюзивний майстер-клас у віденську дизайн-майстерню «Maker Austria».

        Цього року перше й друге місця в конкурсі IDA завоювали китайські студенти Чжун Іфей, Ло Цзямін, Тянь Кан і Чень Фан’юань. Всі четверо і прибули в Австрію. Даніель Дірмайєр з університету німецького міста Пфорцхаймі, який посів третє місце, в майстер-класі не зміг взяти участь в зв’язку із зайнятістю на роботі.

      Майстерня «Maker Austria» надала учасникам майстер-класу приміщення та інструменти, а організатори - достатню кількість робочих матеріалів і групу професійної підтримки.

        Переможці «IDA» спільно з досвідченими працівниками компаній-організаторів повинні були оперативно втілити в життя інноваційні меблеві рішення. Процес був організований за зразком комп’ютерного Хакатона, коли фахівці з різних галузей спільно працюють над вирішенням якоїсь проблеми. В учасників було два повних дні на мозковий штурм, проектування й реалізацію ідей.

      Початкові ескізи розміщувалися на спеціальному вуличному стенді, щоб їх могли оцінити жителі та гості Відня. Отримані зауваження та коментарі враховувалися при доведенні проектів. В результаті з 23 первинних ідей були відібрані та втілені три. Команда «IDA» презентувала дві моделі в картоні та один робочий прототип. Якраз від прототипу інтерактивної шафи журі й були в захопленні  , адже придуманий молодими дизайнерами предмет розумів людську мову. За допомогою голосових команд він міг «запам’ятати», що в якому відділенні лежить, який полиця чи шухляда порожні, кому з користувачів належить конкретний відсік шафи (щоб чужі туди не заглядали).

        Після презентації проектів Андреас Альбіг, керівник відділу продукт-менеджменту «Edgeband Rehau» й Томас Льодель, директор із маркетингу «Hettich», вручили переможцям нагороди - призові статуетки конкурсу «International Design Awards 2018».

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал