Новини

Механізми трансформації

Не є таємницею, що більша частина населення живе в доволі  невеликих квартирах і не має можливості навіть виділити кімнату для дітей. При цьому, обираючи меблі, основну увагу приділяють її естетичним властивостям, забуваючи, що пріоритетними мають бути їхні функціональні можливості.  Найбільш логічним виходом в такій ситуації стають меблі з механізмами трансформації, тим більше, що зараз є величезний вибір не тільки диванів, а й ліжок, столов, крісел.

Що таке меблі-трансформери?  В перекладі з пнглійської мови transform  означає перетворювати, тобто меблі-трансформери - це багатофункціональні меблі, які мають декілька функцій. Погодьтесь, це дуже зручно, особливо в умовах обмеженого простору.  Вперше меблі-трансформери виникли у Німеччині, де у ліжках почали вмонтовувати шухляди для білизни.  Потім англічани, облаштовуючи свої невеличкі будинки, конструювали комоди, які під час подорожей слугували валізами для речей, а вдома перетворювались на меблі. Розвиток меблів з кількома функціями був обумовлений появою типового і обмеженого за площею житла. Але з'явились нові і ексклюзивні, дизайнерські меблф, що виконують кілька функцій. Розглянемо декілька прикладів.

Механізм для підйомного ліжка

Розглядаючи різні види трансформації, варто звернути увагу на шафу-ліжко. Дуже цікавий і компактний вихід для невеликих приміщень. Механізм складається з рухомої і нерухомої частин, 2-х ніжок і газового ліфта для полегшення піднімання ліжка. Механізм для підйомного ліжка призначений для опускання і підняття ложа ліжка без докладання значних зусиль, викликаних силою тяжіння, що діє на ложе ліжка. Комплектується газовим ліфтом. Для підбору газового ліфта необхідно прорахувати вагу ліжка, що підіймається. Для конструкції основи застосовують матеріал товщиною не менше 19 мм.

Механізм трансформації столу-ліжка

Цей механізм призначений для створення трансформера типу робочого столу для школярів. Конструкція робочого столу-ліжка дає змогу  розширювати вільне місце в квартирі за рахунок створення додаткової функціональності одного предмета меблів.

Механізм трансформації дивану-ліжка

Принцип дії механізму "книжка": піднімається сидіння до клацання, після чого опускається - при цьому опускається й спинка. Перевага: механізм дає можливість облаштувати в дивані місце для білизни. Диван швидко і легко розкладається, спальне місце розташовується взвовж стіни, що важливо для власніків малогабаритних квартир.

Механізм трансформації «Дельфін»

Механізм трансформації дельфін - ідеальний варіант для кутових моделей диванів. Дивани з механізмом «дельфін» дуже компактний та добре вписується в інтер'єр навіть невеликої кімнати.

Механізми трансформації диванів типу «дельфін» прості у використанні й служать роками. Такий механізм досить невеликий за разміром, тому дає змогу облаштувати в дивані великцу шухляду для зберігання білизни й спальних речей. Розкладається цей хитромудрий механізм наступним чином. Вам треба потягнути за спеціальний ремінець, схований між спинкою й сидінням дивана. При цьом частина сидіння плавно висувається вперед й утворює велике і широке спальне місце, яке можна порівняти з двоспальним ліжком. Максимальне навантаження, яке може витримати такий механізм  - 200 кг. Це означає, що на такому дивані можуть комфортно розташуватися двоє людей.

Механізм трансформації «Єврокнижка»

Книжка - один з найстаріших і перевірених механізмів трансформації. Спальне місце утворюється двома м'якими елементами: сидінням і задньою стороною спинки. При цьому нижнє сидіння висувається наполовину, а спинка відкидається. Надійність механізму трансформації дає змогу розкладати диван щодня. Диван з таким розкладним механізмом може бути використаний у квартирах з обмеженою площею. До недоліків можна віднести лише певне обмеження у дизайні моделей, пов’язане з тим, що спинка і сидіння повинні бути приблизно однаковими за висотою (шириною) і мати рівну поверхню стосовно один до одного, бо використовуються як спальне місце.

Механізм підіймання матраса тахты

Механізм призначений для підіймання матраса на 42°. Диван ставлять впритик до стіни. Цей механізм підіймає основу, на якій лежить матрас разом зі спинкою дивана. До комплекту входять 4 пружини (на лівий і правий бік по дві).

Механізм трансформації типу «Дельфін» великий

Механізм трансформації дивана «Дельфін» - найбільш поширена «сімейна» модель. Відмінний варіант для кутового розташування у вітальні або спальні.

Спосіб трансформації дивана в спальне місце виглядає наступним чином:

- Витягується основа дивана (вона на коліщатках);  - Всередині основи розміщена м'яка частина. За петлю вона витягується на верх основи. Друга спальна частина - це сидіння дивана;  - Металевий корпус рейкового типу відрізняється особливою міцністю і точністю.

Переваги механізму трансформації «Дельфін»:

- Максимум місця навіть без розкладання;  - Один з найпростіших способів трансформації (всього один рух для розкладання спального місця);  - Спальне місце ідеально рівне;  - Витримує великі навантаження;  - Підходить для постійного користування;  - Наявність шухляди для постільної білизни в кутових моделях.

Щоб механізм прослужив Вам довше, треба пам'ятати кілька правил:

- Складання механізму разом з постільною білизною деформує шарнірно-плечові з'єднання;

- Якщо з'являться скрипи в процесі користування, змастіть тертьові поверхні графітним мастилом або технічним маслом.

Механізм трансформації для підіймання спального місця в кутових диванах і тахті. Дає змогу підіймати спальне місце під кутом до 70°, що забезпечує безперешкодний доступ білизняної шухляди.

Механізм трансформації для підіймання  спального місця в тахі. Комплектуется газовими ліфтами   з підсилювачем 400N, 500N, 700N, 750N, 800N, 1000N або 1200N. Цей механізм дає змогу підіймати м'який елемент під кутом до 36 градусів.

Механізм «Тік-так»

Недолік трансформації «єврокнижка» (коли сидіння при висуванні "їздить" по підлозі) легко усувається механізмом «тік-так». Трансформація механізму здійснюється шляхом переміщення сидіння вперед «крокуючим» способом, опори дивана не катаються по підлозі, а плавно переміщаються.

Механізм трансформації столу

Механізм трансформації столу  призначений для перетворення журнального столика в обідній стіл. Завдяки підіймальному механізму збільшується висота ніжок. Механізм міцний і надійний. Він виготовлений на точному сучасному обладнанні, виконаний зі сталі, зверху покритий полімером - антикорозійним покриттям. Стіл витримує велике навантаження - 220 кг. До складу механізму входить конструкція зі сталевих пластин різної форми. До її складу входять також профільні труби, які скріплені між собою за допомогою шарнірів.

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал