Новини

Кругосвітня гастроль легендарного крісла

       У листопаді минуло 60 років, як  Арне Якобсен - архітектор, дизайнер й один з основоположників данського функціоналізму - представив перший в світі дизайн-готель «SAS Royal Hotel». Архітектурний шедевр розташований у центрі Копенгагена й нині іменується «Radisson Blu Royal Hotel».

        Відкриття «SAS» ознаменувало революцію в дизайні й архітектурі. Будівля явила собою те, що мистецтвознавці називають звичайно «гезамкунстверк» - ідеальне творіння, відточений художній об’єкт, який об’єднує в собі різні види мистецтва.

       Тоді ж, в 1958 року, Якобсен створив крісло Egg, що стало не просто одним із символів п’ятдесятих, але й культовим предметом меблів. Дизайнер розробляв своє крісло-яйце спеціально для готелю «SAS» і хотів, щоб енергійні прямі лінії фасаду контрастували з «закругленим» інтер’єром - комфортним і розслабленим, витриманим в спокійних сірувато-зёлених тонах.

     Намагаючись знайти досконалу форму, данський метр довго ліпив прототип Egg з алебастру. Для каркаса Якобсен одним з перших в світі використав полістирол. Зараз каркаси Egg виготовляються з поліуретану, посиленого по краях скловолокном, сидіння наповнюється сучасним пінним матеріалом, але всі деталі оббивки, як і раніше, зшиваються вручну.

       До 60-річчя Egg компанія «Fritz Hansen», що має права на випуск моделі, одягла раритет в модний ніжно-рожевий велюр. До того ж, разом з мережею «Radisson Blu Royal» фабрика організувала пересувну виставку, що представляє крісло-ювіляр і ще кілька знакових предметів Якобсена. Міні-експозиція почала «кругосвітку» в березні, а завершилася в середині листопада. Меблевий маршрут пролягав через 16 готелів «Radisson» - в Токіо, Бангкоку, Сінгапурі, Парижі, Нью-Йорку, Цюріху, Базелі, Кортрьюке, Лондоні, Гамбурзі, Мюнхені та Копенгагені.

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал