Статті

Інна Ізмайлова: «Про верстати «Felder» знає кожен деревообробник в Україні»

Компанія «Фельдер Груп Україна» вже десять років продає на ринку України деревообробні верстати знаного австрійського виробника – компанії «Felder Group». 10-літній ювілей – привід, аби підбити підсумки роботи і поговорити про майбутнє компанії. Про це нам розповідає керівник «Фельдер Груп Україна» Інна Ізмайлова.

Фельдер, Ізмайлова, колектив– Пані Інно, кожен наступний рік не схожий на попередній. Чим для вашої компанії вирізняється цей рік?

– Насамперед тим, що нам виповниться десять років, а це означає, що компанія, за людськими мірками, із дитячого віку перейде у підлітковий, тобто розпочнеться якісно новий етап. Утім, якщо озирнутися назад, підбити підсумки першого десятиліття, то побачимо, що наша юна компанія від самих початків працювала по-дорослому, демонструвала результати, не гірші, ніж деякі старші фельдерівські підрозділи, яких у австрійської компанії аж 52 у різних країнах світу. Ось дві статуетки, що прикрашають мій кабінет, – своєрідні «Оскари», якими за підсумками року материнська компанія нагороджує свої кращі регіональні представництва. Ми отримали ці дуже вагомі для нас відзнаки 2011 та 2013 року – не кращі для розвитку бізнесу часи. Більше того, становлення нашої компанії (найвідповідальніший період для кожної новоствореної бізнес-структури) випало на самісінький пік фінансово-економічної кризи (2008 і 2009 роки), проте ми в ті роки теж розвивалися, рухалися вперед.

На момент створення наша компанія, якщо вдатися до образних порівнянь, була на українському ринку «мальком» з трьома штатними працівниками серед акул верстатобудівного й верстатопостачального бізнесу, які були неформальними господарями ринку і його лідерами. Однак ми не дали себе проковтнути, впевнено набираючи обертів, набуваючи партнерського авторитету, брендової впізнаваності нашої продукції – на сьогодні про верстати «Felder» знає в Україні кожен деревообробник. Так от, за десять років наша молода компанія досягла такого рівня, що тепер належить до першої трійки українських постачальників деревообробного обладнання. Перш за все, певна річ, завдяки високотехнологічному рівню верстатної продукції, яку пропонуємо вітчизняним деревообробникам, а також тій якості роботи з клієнтами, тій організації бізнесу, тій діловій культурі, що відповідають стандартам, за якими працює головна компанія «Felder Group».

Якщо говорити про особливості цього року, то мушу визнати, що є моменти, які нас засмучують. Нинішня ситуація в країні – політична, воєнна, економічно-фінансова, соціальна – не сприяє розвитку бізнесу. Тому за підсумками року ми навряд чи вийдемо на показники, що будуть кращими, ніж у попередні роки. Впевнена, такі ж прогнози нині у кожного, хто займається підприємництвом в Україні. Невизначеність перспективи, невпевненість у завтрашньому дні змушує наших потенційних клієнтів-деревообробників обмежувати переоснащення виробництв, розширення верстатного парку, отже, продажі суттєво зменшилися. Інвестування кошти у придбання техніки «Felder» – це завжди інвестування в майбутнє. А воно для багатьох підприємців невизначене. Проте наша невелика, але дружна команда занепадницьким настроям не піддається: труднощі нас мобілізують. До того ж наше австрійське керівництво усвідомлює складність української ситуації, тому з розумінням ставиться до наших труднощів, сподіваючись, вірячи, що вони тимчасові, вірячи в європейську перспективу Україні. Цю віру дала ще Помаранчева революція, в результаті якої, можна сказати, й народилася наша компанія. Тодішнє очікуване оновлення країни додало оптимізму й зарубіжним інвесторам, серед яких виявилася й родина Фельдерів з Австрії, які прийшли в Україну зі своєю продукцією не через посередників, а створили тут представництво компанії.

– І, напевно ж, як і для всіх верстатобудівних компаній, для «Felder Group» нинішній рік особливий ще й проведенням ганноверської виставки «Ligna», де демонструють досягнення виробники. Що значиме презентувала компанія «Felder Group»?

– «Felder Group» інноваційність конструкторських рішень спрямовує головним чином на подальше удосконалення (розширення функціоналу, спрощення й комфортність обслуговування, здешевлення) наявних моделей деревообробних верстатів, які добре зарекомендували себе на практиці та є лідерами продажів. На виставці компанія, чия експозиція була розгорнута на 1880 м2, продемонструвала аж 25 таких новацій. Це і вдосконалення фуганкового верстата подавальним столом із нахилом, що дає змогу виготовляти дошки з певною випуклістю, незначним радіусом, у чому є потреба при виробництві клеєного щита, сходів тощо. Інше конструкційне фуганкове вдосконалення – можливість підіймання/опускання ножового вала, що дає змогу довше працювати без заміни ножів. Не скажу, що ці та інші продемонстровані на виставці вдосконалення є абсолютним ноу-хау австрійської компанії. Є вони і в моделях верстатів інших торгових марок, але інженери й конструктори «Felder Group» пропонують власні рішення, які вважають кращими, оригінальнішими, котрі варті того, аби бути запатентованими. От і виходить, що верстати з підіймальними ножовими валами є й в інших виробників, але такі опції, які пропонує «Felder Group», ні в кого іншого нема.

До речі, на осінній виставці «Лісдеревмаш» плануємо показати дещо із верстатних новинок, які демонстрували на «Ligna».

– Це ж стосується й деревообробного інструменту, яким оснащено верстати «Felder Group»?

– Компанія оснащує власні верстати своїм же інструментом, які виготовляє в кооперації з однією авторитетною інструментальною компанією. Але верстати всіх трьох торгових марок («Felder», «Format 4» та «Hammer») так само «дружні» й до інструментів інших знаних виробників. На бажання клієнта будь-який фельдерівський верстат можемо укомплектувати інструментом, якому він віддає перевагу.

– Якщо порівнювати українські виставки, в яких ви незмінно берете участь, із ганноверською, то чим вони відрізняються, окрім масштабності експозицій компаній-учасниць?

– Ми не можемо схвально сприймати розпорошеність українських виставок, в яких справді незмінно беремо участь. Для нашої компанії участь протягом року принаймні у трьох українських виставках, скажу відверто, незручна, та й економічно затратна. Краще була б в Україні одна потужна спеціалізована виставка обладнання (хай і не щорічна), де ми могли б наочно, широко й змістовно представити те, що маємо. Це, окрім стандартних моделей, і потужні крайколичкувальні агрегати, і високотехнологічні верстати із ЧПК тощо. Та й ефект від участі в такій виставці був би вагоміший, бо масовішою була б її аудиторія – більш спеціалізована, більш мотивована й націлена. А наразі обмежуємося на виставках, які відбуваються у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» чи у львівському Палаці спорту, вибірковою демонстрацією кількох зразків обладнання. Трохи ширше, щоправда, представляємося на «Лісдеревмаші». Звужують наші виставкові можливості такі банальні перешкоди, як малі габарити воріт у львівському Палаці спорту, а в «КиївЕкспоПлазі» – незручна логістика переміщень вантажу. У київському виставковому комплексі на Лівому березі з цим краще, тому й більшу виставкову площу там орендуємо. До того ж виставка «Лісдеревмаш».

ування навчального закладу, що готує фахівців-деревообробників під опікою «Felder Group», яка укомплектувала цей навчальний заклад своїми верстатами. Чи готова австрійська компанія щось подібне зробити і в Україні?

– Таке співробітництво започатковувалося із столичним аграрним університетом. Років п’ять тривала підготовка до реалізації такого проекту, було чимало переговорів, зокрема, на рівні колишнього ректора та власника компанії «Felder Group», який приїздив до Києва. Із свого боку австрійська компанія зробила все, аби цей задум здійснити, – вже був визначений навіть перелік конкретного обладнання для такого навчально-виробничого центру. Українська сторона повинна була лише надати приміщення для нього, яке б відповідало вимогам австрійців: аби було просторе, світле, певним чином відремонтоване, обладнане, зокрема, вентиляційними системами тощо. На жаль, ця вимога не була виконана, й добрий намір зайшов у глухий кут. Шкода, як шкода і тих п’ятирічних зусиль, які було докладено для його реалізації.

Втім, ідея ця знову на часі. Ми вже навіть знайшли інший об’єкт для її втілення в конкретний проект. Щоправда, з огляду на нинішню невтішну ситуацію в Україні цей проект буде не таким масштабним, як передбачалося раніше.

– У цій нинішній невтішності все-таки є щось приємне для вас, для компанії?

– Дещо є. Приміром, втішає накладення Верховною Радою мораторію на експорт необробленої деревини. Це означає, що збільшаться обсяги обробки й переробки деревини тут, в Україні. Отже, зросте потреба і в нашій техніці. В техніці всіх тих верстатовиробних і постачальних копаній, які працюють на нашому ринку. Буде дуже добре, коли такий закон врешті запрацює.

– Не всі деревообробники знають про благодійну діяльність вашої компанії. Скажіть кілька слів про вашу допомогу дітям із фронтових територій.

– Тут певна неточність. Благодійністю займається не компанія як бізнес-структура, а її працівники в приватному порядку. Доброчинний захід для допомоги дітям ініційований волонтерами, які працюють в зоні АТО. Наші працівники довідалися про нього з інтернету й долучилися до потрібної справи. Ми регулярно передаємо власні кошти на підтримку цього волонтерського доброчинного проекту.

Анатолій Задорога

Надруковано у №5 (116) журналу "Меблеві технології" (червень, 2015)

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал