Меблевикам

Як продавати меблі у «мертвий сезон»

У літній сезон у сфері продажів, зокрема й меблів, настає відчутний спад, хоча продавці меблів напередодні «мертвого сезону» намагалися проявити додаткову маркетингову активність, вдаючись до різних інструментів: знижки, акції, розпродажі тощо.

То все-таки можна втриматися на плаву в несезон і не постраждати від падіння рівня продажів? Можна. І ось що з цього приводу рядять ті, кому це вдається.

У компанії «Катрін Меблі», в будь-яку пору року застосовують індивідуальний підхід до кожного клієнта. «У літній сезон проводимо розпродажі старих зразків і замінюємо їх новими моделями, - каже Катерина Остапкович. - Ціни у нас доступні, намагаємося не завищувати, крім того йдемо на різні поступки. Наприклад, днями клієнт замовив диван, і йому було дуже зручно «розбити» оплату на три етапи. Ми, звичайно, погодилися. Також у нас можна взяти меблі в розстрочку без довідок про доходи, що, погодьтеся, дуже зручно. Частина нашої експозиції в шоу-румі вже присвячена наступному шкільному сезону. У серпні очікуємо наплив замовлень, адже батьки відправляться по магазинах і торгових центрах не тільки за щоденниками та зошитами, а й зручними спальними місцями для своїх дітей».

Людмила Рак, керівник торгової компанії Mismebel вважає, що зараз у торгівлі меблями немає сезонності. «У нас буває в літні місяці ще більше роботи, ніж в осінній сезон. Єдине, що роблю напередодні літа, скорочую рекламу, щоб не платити зайві гроші, адже зрозуміло ж, що 30-40% потенційних покупців їдуть у цей час у відпустки або на дачу. Про знижки теж нічого особливого не скажу, тому що ми є представниками меблевих фабрик, і якщо вони дають знижку на свою продукцію, то ми її зберігаємо. Але спеціально для літнього сезону ніякої програми не розробляємо».

У «матрацній» компанії «ЕОС» кажуть: якщо у меблевиків у літні місяці зменшуються обсяги продажів, то у них - усе навпаки. «Це хороші місяці, адже багато хто намагається до відпусток закрити всі питання з ремонтом і, якщо вже купили ліжко, то поспішають придбати матрац. З огляду на минулий рік серпень - піковий місяць, адже попереду школа, і багато батьків починають готувати не тільки робоче місце для своїх школярів, а й спальне», - розповіла Анастасія Філюта, фахівець із маркетингу й реклами компанії« ЕОС ».

До літнього сезону компанія «ЕОС» оголошує про зниження цін на свою продукцію. «Зараз ми вирішили скоротити наш асортимент, щоб покупцеві було простіше визначитися з вибором, - уточнює Анастасія. - У травні відвідали виставку в Кельні, де знайшли нових партнерів з Італії та Болгарії, отже до серпня запустимо нову лінійку ортопедичних подушок. Порадуємо наших покупців високою якістю й гарною ціною».

Читати продовження

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал