Новини

Такою буде виставка «Іnterzum 2019»

Ми напередодні важливої події для світового меблярства – травневої виставки «Іnterzum 2019». Далеко не всі  меблярі її відвідають, тому ця публікація для тих, кому не пощастить побувати в Кельні, але хотілося б знати, чим прагнутиме привабити відвідувачів цьогорічний форум. Про це розповіли організатори на прес-конференції з нагоди його відкриття. 

     

      Виставка матиме чотири трендових зони: Digitalization, Tiny Spaces, Disruptive Materials и Mobile Spaces. Коротко розповімо про зміст кожної з них.

      «Чергова технологічна революція - цифрова - радикальним чином змінює не тільки виробництво, але й ритейл. Індивідуалізація житлових інтер’єрів, персоніфікація меблів, цифровізація власне самих меблів та аксесуарів і, нарешті, нові зручності в процесі здійснення покупок, - ось ключові аспекти, яким сьогодні приділяють увагу передовики інтер’єрної галузі» – так на прес-конференції презентували зону Digitalization, що займе залу 3.2. Питання тільки в тому, як передбачити очікування клієнта, пропонуючи йому новий досвід за допомогою цифрових технологій. Але все одно «цифра» уже залишає незгладимий слід у дизайні, виробництві, продажах і логістиці.

      Розробки, які стануть експонатами трендзони Disruptive Materials, створювалися на контрасті з високотехнологічними інноваціями великих індустріальних підприємств: безліч молодих дизайнерів у різних куточках планети вирішують проблему скорочення доступних природних ресурсів і просувають ідеї ресайклінгу (переробки відходів) у виробництві товарів повсякденного попиту. Вони звертаються до майже забутих ремісничих технік використання незвичайних матеріалів, доступних на тій чи іншій локальній території, а також до відходів виробництва й споживання. Відкриття, які ці дизайнери та дослідники зробили за останній час, здатні докорінно змінити на краще цілі галузі народного господарства, зокрема й меблеву.

       «Disruptive materials - зовсім не те ж саме, що інновації, - пояснив куратор цієї трендзони, засновник берлінського футуристичного агентства «Haute Innovation» Саша Петерс. - У той час як інновації забезпечують подальший розвиток вже існуючого ринку, disruptive materials руйнують звичну систему - і створюють нові ринки. Наслідки таких потужних перетворень відчувають споживачі зазвичай тільки через певний час».

      Легше, тонше, компактніше, гнучкіше, надійніше, довговічніше  - розробки, «заряджені» на революцію в індустрії меблів та інтер’єрів, будуть запропоновані публіці в залі 4.2. Текстиль з природним підігрівом, гума з жувальної гумки, шкіра з рослинних волокон, магнітна або надувна деревина, плити з картопляного лушпиння, термопластична формована фанера, саморозчинні швейні нитки, прозорий бетон, плитка із сечовини, дивани з карбоновими аудіоколонками, готовий стілець, вирощений безпосередньо на плантації з дерева ... Загалом буде представлено понад 100 експонатів на загальній площі близько 400 кв. м.

 

      Поки що важко сказати куратору зони, яка частина з представлених ідей і матеріалів увійде в реальний ужиток у майбутньому. Однак приклади успіху в деяких зібраних в трензоні ідей вже є: наприклад, перші в світі дерев’яні цвяхи для використання в промислових пневмопістолетах (австрійська розробка) вже застосовуються в серійному виробництві меблів на європейських фабриках.

         В експозиції Tiny Spaces на центральному бульварі «Іnterzum» тема малогабаритних просторів буде розкрита за участю таких добре відомих меблярам брендів, як «Atim», «Blum», «Hettich», «Hommel», «Häfele» й «Pessotto».

        Ефективне використання невеликих жилих просторів починається з функціональної фурнітури й виняткових ноу-хау, які можуть запропонувати постачальники комплектуючих для меблевої галузі. Комфортне мешкання на невеликій площі можливе тільки з використанням їхніх розробок.

     Дизайн-рішення в тренді Micro Living на нинішньому етапі не можуть коштувати дешево, - відзначили експерти. - Функціональна фурнітурна начинка від провідних брендів-постачальників - це, зрозуміло, не економ-сегмент. Тому сьогодні ми говоримо про найбільшу затребуваність подібних інтер’єрних рішень у мегаполісах, де проживає молода, енергійна аудиторія з хорошим достатком, - цільова аудиторія цього сегмента. Відомо, однак, що в ряді держав малогабаритне житло користується попитом і в менш густонаселених регіонах, у невеликих містах. Тому в майбутньому, з розвитком ринку житла на цих територіях, не виключено, з’являться й більш бюджетні фурнітурні рішення».

     У той час, як деякі дизайнери-архітектори спеціалізуються в проектуванні мобільних, трансформованих і функціональних просторів для житлових апартаментів, схоже завдання стоїть і перед розробниками інтер’єрів, мобільних у прямому сенсі слова: для автомобілів, яхт - у приватному секторі; літаків, кораблів, поїздів - у секторі пасажирських перевезень. Для «пересувних» інтер’єрів ніяк не менш актуальним є ефективне використання жорстко обмежених по метражу «квадратів», з ергономічною начинкою, яка обіцяє максимальний комфорт своїм тимчасовим мешканцям. Тенденції в трендзоні Mobile Spaces мають критичну важливість для експонентів «Іnterzum», оскільки успішна реалізація подібного інтер’єру вимагає застосування новаторських матеріалів, суто інженерного підходу до архітектури просторів, а також до конструкції використовуваних у них меблів. Відповідна трендзона буде облаштована в залі 10.1.

     Чотири трендзони, про які йшла мова на прес-конференції, - не єдині, які організатори готують до травневої бієнале. У шостому залі відвідувачів «Іnterzum» познайомлять із тенденціями в обробці поверхонь та їхнім декором: тут будуть зібрані матеріали, до яких можна застосувати  найбільш трендові епітети - еко, кастомізовані (тобто максимально пристосовані, адаптовані до конкретних потреб), полегшені за конструкцією, надруковані в «цифрі», з «хаптикою (тобто тактильні, оцінювані на дотик), з «антипальчиковим» покриттям (на якому не залишається слідів від пальців) тощо А в залі 3.2 увазі публіки запропонують тематичну зону, присвячену цифровому друку й новим можливостям індивідуалізації виробів, які відкриваються разом із цією технологією.

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал