Новини

Можна посидіти на голові Платона

      Чилійський дизайнер Себастьян Ерразуріс знову вразив виставкою в лондонській галереї «the David Gill Gallery» (Лондон), представивши колекцію авторських функціональних скульптур під назвою «Functional Sculptures».

       Цього разу шоу пройшло під назвою «Все, що ви руйнуєте, ми будемо перебудовувати». Основу колекції складають моделі знаменитих античних грецьких і римських скульптур, перетворені в предмети побутових меблів. Це свого роду дослідження тієї межі, яка проходить між мистецтвом і дизайном.

      Для творця питання поломки стає життєвим естетичним ресурсом – чи то історична, випадкова трансформація, чи художня, цілеспрямована поломка.

      «Багато із скульптур, які ми навчилися любити й поважати, розбиті, фрагментовані. Чи будуть вони такими ж загадковими й захоплюючими для нас, якби ми побачили їх в їхньому первозданному оригінальному вигляді?», - задається питанням божевільний геній.

       Своєю провокаційною колекцією Себастьян Ерразуріс намагається розгадати незбагненні таємниці фрагментів скульптур, що не дійшли до нашого часу, пізнати баланс між «напругою і звільненням, благоговінням і святотатством, делікатністю і жорстокістю».

       Як пояснює автор, він хотів об᾿єднати антикварне мистецтво з чимось більш функціональним, тим самим наблизивши його до реальності.

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал