Новини

Світовий рекорд із швидкості розігрівання клею

Здавалося б, лазерна технологія крайколичкування залишить далеко позаду традиційні завдяки інноваційності та якості приклеювання. Проте лише деякі меблярі відмовилися від звичних клеєнаносних технологій на її користь – це занадто дороге задоволення. А традиційні клеєнаносні технології не мають наміру здаватися на милість лазеру й розвиваються й удосконалюються. Один із прикладів – клейова система Glu Jet із технологією Hibrid, про яку нам розповів Володимир Поліщук, менеджер компанії «ПП Ющишин», котра й пропонує цю технологію українським меблярам.

Клейова система Glu Jet із технологією Hibrid вигідна передусім тим, що універсальна: і щодо різновидів використовуваного клею дає, і дає раду практично всім різновидам крайок – із натурального шпону, з масиву, з алюмінію, певна річ, всім варіантам пластикових стрічок. Власне, це й визначає її «гібридність».

За принципом роботи базується на трьох незалежних нагрівальних рівнях. Нагрівальне кільце розігріває передню частину картриджа (брикетовану клейову масу), він розширюється й тим самим герметично фіксує зону розплаву. Основний рівень нагрівання доводить клей-розплав до робочої температури не більше як за хвилину. Нагрівальна форсунка розігріває сопло до точно заданої температури. Загалом нагрівальний процес триває приблизно 3 хв.

Для нанесення клею притискний циліндр притискає клейовий картридж або гранулат до нагрівальних елементів під тиском максимум 6 бар. Гарячий клей надходить у дозувальний шток і стає готовим до застосування. Шток відкриває й закриває система керування – клей точно наноситься під тиском.  При досягненні певної позиції датчик передає  керуванню сигнал про необхідність дозавантаження клею. В процесі нанесення клею на заготівку процес дозавантаження сповільнюється до завершення його нанесення. Притискний циліндр автоматично повертається у вихідну позицію. Новий картридж або гранулат надходить у нагрівальну ємність і знову притискається.

При використанні щілинної форсунки в стандартному виконанні 120 градусів (опція 90 градусів для дуже товстих масивних крайок) клей наноситься рівномірним, тонким шаром на плитний матеріал. Ефект ідентичний нанесенню клею зубчастим шпателем.Ющишин клеї

За допомогою копірувальної форсунки вирівнюються можливі відхилення товщини плити. Встановлений на пружині копіювальний башмак відкриває форсунку точно згідно із товщиною плити, що подається. Тим самим забезпечується якісне нанесення клею навіть на плити, які мають високі допуски за товщиною.

Розробник системи Glu Jet стверджує, що вона встановила й утримує світовий рекорд із швидкості розігрівання клею – і в цьому чи не головна її технологічна перевага. Можливий тривалий режим роботи без переривання виробничого процесу. Знову ж таки, саме завдяки конструкційним особливостям системи розігрівання віддається не весь вміст клею, а тільки необхідна в кожен конкретний момент його частина.

Оброблюваний поперечний переріз крайки – 30 на 65 мм. Можливе приклеювання крайок із масиву до 3000 мм.

Рівномірне нанесення клею через щілинну форсунку гарантується навіть за екстремальних умов. Температура клею точно вимірюється на наносній форсунці, таким чином досягають і контролюють оптимальну температуру личкування для будь-якого виду крайки і для будь-яких умов навколишнього середовища.

Ющишин клеїЗавдяки картриджній конструкції циліндричної ємності для клею протягом трьох хвилин можна змінити колірність клею (чорна плита з чорною крайкою й темним клеєм та біла плита із білою крайкою й світлим клеєм). Так само, як ЕВА-клеєм, можна безпроблемно послуговуватися поліуретановим у вигляді гранулату або картриджів. Завдяки закритій картриджній системі клей не згоряє, довкілля не забруднюється його випарами, в нього не потрапляє пил. Одного картриджа (приблизно 330 г) вистачає для приклеювання приблизно 60 м личкувального матеріалу на плиту товщиною 19 мм.

Система енергоощадна завдяки короткому часу розігрівання клею, потужність нагрівальних елементів – 1–2 кВт. Економія енергії при одиничному використанні – до 90%! При невикористанні системи автоматично охолоджується до кімнатної температури.

Система Glu Jet із технологією Hibrid навіть береться змагатися із лазерною технологією личкування – за рівнем невидимості клейового шва. Така якість приклеювання досягається завдяки тому, що розплавлений клей під високим тиском  проникає в плиту. Це забезпечує й велику міцність приклеювання, й практично невидимий, або нульовий, шов.

Пропонована компанією «Holz-Her» система клеєнанесення Glu Jet із технологією Hibrid є альтернативою й більш дорогій лазерній технології личкування, й більш традиційній – із нанесенням клею роликами (вальцями). Певна річ, розробник і виробник цих запатентованих клеєнаносних агрегатів пристосовував їх передусім до крайколичкувальних верстатів власного виробництва.

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал