Статті

Єдність асоціації як головний тренд з’їзду

23-й позачерговий з’їзд Української асоціації меблевиків відбувся у травні ц. р. Очікуваної інтриги чи чогось непередбачуваного не сталося. Порядок денний заходу розглядався за регламентом у спокійній, діловій обстановці. У підсумку все наразі залишається по-старому, хоча й при оновленому складі правління УАМ.

Так, революції не сталося, хоча вона ніби й передбачалася: вже сама позачерговість з’їзду крила в собі таку інтригу. Втім, як засвідчив перебіг з’їзду та його результат, він якраз і був скликаний, аби революції не сталося, аби єдність правління УАМ і самої асоціації відновити, зміцнити та зберегти. А їй, єдності, певним чином загрожувала опозиційна меншість, яка утворилася в правлінні. Розкол правління – тепер уже в колишньму його складі – спричинило різнобачення одного статутного положення: про порядок обрання президента УАМ. Правлінська більшість відстоювала збереження чинного статутного положення: рейтинговим голосуванням члени асоціації, присутні на з’їзді, обирають правління в складі семи осіб, а вже вони з-поміж себе обирають очільника, себто президента УАМ. Опозиційна меншість – троє із семи членів правління – ратувала за зміну цього статутного положення: аби президента обирали на з’їзді прямим голосуванням. Під час передз’їдівських дискусій народилася й третя пропозиція щодо коригування статутного положення, що було каменем спотикання в колишньому складі керівного органу УАМ. Це була, так би мовити, компромісна з боку більшості редакція спірного статутного пункту: з’їзд рейтинговим голосуванням обирає сім членів правління, вони з-поміж себе визначають кандидатуру майбутнього президента й виносять її на затвердження членам асоціації, які присутні на з’їзді й мають право голосу.

Голосування за внесення змін до статуту УАМ у частині процедури виборів президента було першим у порядку денному позачергового з’їзду. У бюлетень для голосування внесли три названих варіанти спірного статутного положення: чинну редакцію й дві альтернативних. Переможною мала стати та, що набере дві третини голосів присутніх на з’їзді членів асоціації (а їх того дня було 58, тобто кворумна більшість). У результаті підрахунку голосів з’ясувалося, що жоден із трьох варіантів не набрав потрібної кількості голосів, отже, чинною залишилася стара редакція положення про вибори президента.

Такий результат, видається, був для багатьох членів асоціації прогнозований. Мабуть, тому й з’їзд відбувався, як зазначалося, спокійно й без загострення. Значною мірою саме тому, що його результати стали очевидними обом сторонам суперечки ще на етапі підготовки. Тобто фактично проведення з’їзду знадобилося тільки задля дотримання демократичної формальності оформлення очікуваного результату. Отож більшість йшла на з’їзд із спокійною впевненістю, що їхня взяла, а правлінська меншість – із усвідомленою поразкою.

Фактично формалізував з’їзд і позбавлення правління від опозиційної трійці. Їхні імена були в списку 11 цьогорічних претендентів на членство в УАНівському правлінні, а відтак, і в бюлетені для рейтингового голосування. Втім, показних їхньої підтримки учасниками з’їзду виявився незначним: значно більше голосів отримали навіть ті два претенденти, які фізично не були присутніми на з’їзді. Їхні програмні викладки зачитували довірені особи. Отже, на заміну трьох опозиціонерів – Максима Рогожина (компанія «АГТ-Плюс), Вячеслава Павлова (компанія «Арт-Пром») і Сергія Вермінського (компанія «Снайт») – було обрано трьох нових членів правління: Юрія Нестора (компанія «Блюм Україна»), Ольгу Яловенко (компанія «Твій Стиль Плюс» та Святослава Амеліна (компанія «МебельОК»). А чотири інших члени правління – Андрій Завальнюк (компанія «Меблеві технології»), Володимир Іванов (компанія «Київський міжнародний контрактовий ярмарок», Юрій Коростильов (компанія «Еліо Україна) та Дмитро Дячук (компанія «Техно-Пел»), зостались у своїх повноваженнях. На членство в правлінні Асоціації також претендував Володимир Патіс (компанія «Ескада-М»).

Після кількахвилинних виборів президента члени нового правління УАМ оголосили, що ним знову став Андрій Завальнюк, якого вони одноголосно підтримали. В короткому виступі він сказав, що невдовзі правління обговорить шляхи розвитку та зміцнення організації з урахуванням, зокрема, й тих рекомендацій, які вона отримує як учасник програми розвитку ООН. Президент також зорієнтував присутніх, хто із новообраних членів правління якого «воза тягтиме» на громадських засадах. Сам він зосередиться, окрім виконання суто президентських обов’язків, на питаннях розширення експортних можливостей членів УАМ; Володимир Іванов, як і в минулому складі, сприятиме членам УАМ в їхній виставковій діяльності та розвитку меблевого дизайну в Україні; Дмитро Дячук продовжить налагоджувати співпрацю асоціації з владними структурами задля лобіювання інтересів членів УАМ та меблевої галузі загалом; Юрій Коростильов тепер опікуватиметься роботою «Кайдзен-клубу», яку він хоче вдосконалити; Ольга Яловенко реалізовуватиме соціальні проекти УАМ; на Юрія Нестора покладено регіональну політика асоціації й насамперед її розширення й зміцнення за рахунок залучення регіональних компаній; Святослав Амелін популяризуватиме діяльність асоціації засобами ІТ-технологій, одночасно «озброюючи» ними саму асоціацію.

Перевиборний з’їзд передбачив і формування нового складу ревізійної комісії. Вона була тихо й мирно обрана в складі трьох чоловік.

Робота з’їзду УАМ збіглася із святом вишиванки в Україні. Відсотків десять учасників УАМівського засідання не зігнорували це свято, одягнувши на з’їзд різнобарвно мережані сорочки та блузки і тим самим якнайкраще засвідчивши, що вони – члени саме Української асоціації меблярів.

Анатолій Задорога

Матеріал надруковано у журналі №5 (126) 2016

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал