Статті

Як здешевити виготовлення шафи-купе

Шафа-купе на замовлення - задоволення дороге. Разом із тим, звичайно ж, ніхто не захоче мати у себе виріб із допотопними дешевими комплектуючими, бо рано чи пізно виникають проблеми при його експлуатації. Але є способи здешевлення виробництва шафи-купе без зниження її надійності та довговічності.

        Перш за все можна замість дорогих оригінальних систем використати  аналоги (турецькі, китайські), які ні зовні, ні конструкцією не відрізняються від іміджевих дорогих. Найдорожче в шафі-купе - це розсувні системи, до складу яких входять двері-купе, напрямні та комплектуючі (шлегель, стопор, іноді доводчики). Отже заміна іміджевих систем на дешевші аналоги істотно знизить вартість виробу.

        Деякі фабрики задля здешевлення в аналогах пропонують використовувати ролики від іміджевої системи. Це - найоптимальніший варіант.

       Наступний крок: використати не алюмінієву систему, а сталеву. Тобто замість алюмінієвих напрямних і рамок дверей купе використовувати сталеві. Це, треба визнати, - менш надійний варіант, тому що сталеві рамки робляться з тонкого листа стали і з часом у процесі експлуатації можуть деформуватися, що позначиться на якість ходу дверей. Але, якщо вашому замовнику шафа-купе потрібна не для вітальні, де інтенсивно експлуатуватиметься, а для підсобного приміщення чи дачі, тоді це варіант.

 

       Замість дорогого наповнення дверей запропонуйте дешевше. Наприклад, не дзеркало, а ДСП-наповнення, можна обійтися без малюнків на склі та дзеркалах. Якщо все-таки замовник хоче малюнок залишити, замініть вітражний малюнок на піскоструминний. Можна відмовитися  від кольорового пластика на користь кольорового скла. На комбінованих дверах із різних матеріалів зменшити кількість фрагментів – теж варіант.

       Можна зменшити й кількість дверей. Спроектувати замість чотирьох дверей купе троє широких (якщо технічно це можливо), замість трьох дверей - двоє широких.

       Ще варіант: комбінувати двері купе з відкритими секціями або з глухими дверцятами. Наприклад, чотирьохметрову шафу зробити наполовину з дверей купе, другу половину - із стулкових дверей (без рамок), якщо, звичайно, це не суперечить правилам дизайну. А можна повністю замість розсувних дверей спроектувати стулкові, що відчиняються,  з ДСП. А щоб не було старомодно й нудно – застосувати двох-трьохколірну комбінацію. Скажімо, корпус шафи може бути темних кольорів «під дерево», а стулки - із світлих. Додайте стильні ручки.

        А чому б замість рамок дверей купе, опоряджених плівкою «під дерево» не вибрати анодовані «під метал» (у кольорі «золото», «срібло», «шампань», «коньяк»)?

       А можна корпусні (повноцінні) шафи зробити вбудованими, де замість боковин, низу/верху, задньої стінки будуть стіни. Або частково вбудованим, без використання пристінних панелей, а також тих, що при підлозі та стелі. За рахунок зменшення великих листових матеріалів, можна істотно знизити вартість виробу.

      Замініть невидимі кріплення (ексцентрики, стяжки) на звичайні кутнички. Усередині шафи естетика не так важлива, як на фасадній частині. Тим більше кутничкові кріплення більш міцні й надійні, ніж ексцентрики. Єдиний їхній мінус - зовнішній вигляд.

       Варто використовувати у внутрішньому наповненні шафи-купе дешевші сорти ДСП.

        Можна  замінити напрямні шухляд на роликові. Менш надійно, але дешево.

        Замість спецаксесуарів (пристосувань для брюк, краваток, взуття) використовувати полиці й штанги. На звичайнісінькій полиці можна розмістити все, що завгодно. І взуття на ній вміститься більше, ніж на відповідних аксесуарних пристосувавннях. А краватки, брюки можна повісити на звичайну штангу.

      Не програєте, якщо у внутрішньому наповненні шафи- купе передбачите більше штанг для «плечиків», ніж полиць і перегородок.

 

 

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал