Меблі

Сюрпризи, котрі готує IKEA

Основні тенденції - демократичний дизайн, функціональна, екологічно чиста продукція за доступною ціною.

У США вже вийшов новий каталог IKEA, в якому велику увагу приділили обстановці невеликих квартир, бо вважають, що за ними майбутнє. На думку експертів шведського меблевого флагмана, більшість людей будуть віддавати перевагу невеликим комфортним і функціональним приміщенням. Модульні дивани, невеликі вітальні, пересувні кухні допоможуть оформити інтер’єр.

Каталог IKEA: яких новинок варто очікувати?

Хотілося б почати з кухні, точніше міні-кухні Sunnersta. Вона стане знахідкою для тих, хто не може похвалитися великим приміщенням для кухні. Але, на думку дизайнерів, це не привід засмучуватися й займатися переплануванням приміщення. На допомогу прийде модель Sunnersta - вона містить всі необхідні елементи сучасної кухні: стінку для кухонного приладдя, раковину, вбудований холодильник, а за бажання її можна доповнити маленькою варильною поверхнею й візком для зберігання. Недолік моделі в тому, що немає місця для духовки.

Триповерховий столик Knotten має невеликі розміри, тому його присутність у малогабаритній квартирі - просто необхідність. Він може виконувати відразу кілька функцій - бути тумбочкою, журнальним і невеликим письмовим столом. Плюс до всього він оснащений гачками, висувними шухлядками й трьома невеликими поличками. Для американців він буде коштувати 150 доларів.

Журнальний столик Kvistbro має звичну округлу форму, але здатний вмістити досить багато журналів і книг, при цьому вирізняється компактними розмірами.

Кухонні фасади Kalvia створені шведським дизайнером Мартіном Бергстромом. Їх випускають в різних розмірах, і кожен із них вирізняється унікальним дизайном. Абстрактний принт фасадів створений із використанням струменевого друку. Мальовничий фасад має досить високу вартість - мінімальна ціна від 69 доларів.

Гардеробні й невеликі шафки посідають важливе місце в оформленні інтер’єру. В новому каталозі заслуговують увагу шафки Lixhult, точніше їхній асортимент. Вони випущені в широкому асортименті розмірів і кольорів, тому кожен покупець зможе знайти відповідний розмір. Гардеробна Elvarli сподобається шопоголікам - тут багато шухляд, секцій, поличок для зберігання багатопредметного гардероба.

Модульний диван Vallentuna також дасть змогу оформляти інтер’єр на свій смак. Їх випускають різних розмірів і кольорів, складаються вони з окремих частин, які кожен може з’єднувати на свій смаком.

У каталозі ІКЕА також з’явилася нова колекція меблів із природних матеріалів. Її розробкою займався дизайнер Ілза Кроуфорд із Лондона. Колекція отримала назву Sinnerlig, для її виготовлення були використані тільки натуральні матеріали - такі як бамбук, бавовна, лоза. Всього в колекції 30 предметів.

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал