Новини

Як різні меблеві стилі сприймаютиь світлодіодне підсвічування

За допомогою світлодіодних світильників для меблів  можна грамотно розставити акценти в інтер’єрі будинку або офісу. Вони забезпечують не тільки додаткове освітлення, але і є відмінним декором. Крім цього, мають високу ефективність і пожежобезпечність, тому їх можна використовувати як  у корпусних, так і м’яких меблях

Самі по собі меблеві світлодіодні світильники за своєю конструкцією схожі з LED-пристроями. Вони складаються з двох частин: внутрішньої - функціональної та зовнішньої, яка декоративного характеру.  Їхньою основною частиною є декоративний світлорозсіюваі, виготовлений із скла - кольорового або матового. Він і спрямовує пучок світла в потрібне місце.

        Деякі виробники LЕD запевняють, що їхня продукція здатна випромінювати світло близько 40 років за умови ввімкнення на три години на добу. Однак тут важливо відразу розповісти про їхні позитиви й  негативи як для меблевиробників, так і користувачів меблями.  Світлодіодні світильники економні за рахунок низького рівня споживання електроенергії. Вони також допомагають досягти унікальної атмосфери в місці розміщення завдяки широкому діапазону світлової температури. Крім того, світлодіоди не містять шкідливих речовин і ртуті, тому не вимагають спеціальної процедури утилізації, як «економки». Вони безпечні для здоров’я людини.

       До недоліків меблевих світлодіодів можна віднести високу ціну. Втім, у перерахунку на термін служби світлодіодних ламп цей мінус плавно переросте в плюс. Серед інших мінусів наступні:

      велика кількість підробок на ринку. Китайські світлодіодні світильники для меблів за багатьма параметрами програють німецьким і американським аналогам. Неякісна продукція не містить радіаторів, що перешкоджають перегріванню світлодіодів. Вона досить швидко виходить з ладу;

       обмежена сфери застосування. Призначені тільки для освітлення меблів, їх не можна використовувати для інших цілей;

     низька вологостійкість. Освітлювальні прилади  не можна використовувати в приміщеннях із високим рівнем вологості, бо вони швидко вийдуть з ладу.

      Авторитетні експерти відзначають, що серед продукції світових виробників найнадійнішими вважаються німецькі світлодіодні лампи фірми «Osram Opto Semiconductors» та японські моделі компанії «Nichia». Для їхнього виробництва використовується карбід кремнію. Не рекомендується купувати китайські моделі з метою заощадити, бо вони з матеріалів меншої надійності й погано впливають на зір. Колірна температура - це, мабуть, основний фактор, що важливий для  вибору світлодіодних ламп для спальні. Саме від неї залежить, наскільки комфортно відчуватиме себе людина в кімнаті. Низька колірна температура характерна для більш теплихтонів світла: від жовтого до червоного. Висока колірна температура представлена ​​холодними відтінками: синім і темно-синім.

       Однак не завжди такий стилістичний прийом, як використання меблевих підсвічувачів, виправданий.

        «Наприклад, якщо створюються й виготовляються меблі в класичних стилях «кантрі» або «етніка», то краще уникати застосування інноваційних технічних вирішень відкритого типу, зокрема вбудованих світильників або світлодіодів. Вони можуть істотно зіпсувати враження. Допускати змішування ретро-стилів і модерну, мабуть, теж не варто. В крайньому випадку світлові деталі необхідно ретельно задекорувати, щоб не відволікати увагу від основної концепціїмеблевого виробу. Класика, бароко, вікторіанський стиль, японські, східні, африканські мотиви можна зробити більш фактурними і незвичайними, використовуючи виразний тип підсвічування. Самі освітлювальні прилади мають бути непомітними, а от випромінюване ними світло добре доповнює обстановку. Кантрі, прованс, скандинавський стиль, інтер’єри, що відображають шарм і затишок альпійських будиночків, і інші стилі еко-напрямку не сприймають технічних доповнень. А от в інтер’єрах «хай-тек», «модерн», «арт-нуво», «поп-арт», «постмодерн», «фьюжин» можна  використовувати велику кількість освітлювальних приладів. За рахунок додаткового освітлення помешкання стане затишнішим. Наприклад, світлодіодні світильники для кухні в мінімалістичному стилі будуть чи не головним декором, що дозволяє зробити лаконічний дизайн повнішим і цілісним », - попереджає  дизайнерка Олександра Шуйбіна.

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал