Новини

Нова меблева виставка стартує вже наступної весни

У новій заміській локації виставкового комплексу «КиївЕкспоПлаза»  у квітні 2020 року стартує нова меблева виставка «FURNITURE OF UKRAINE». Співорганізатором  заходу поряд з компанією «Євроіндекс», досвідченим виставковим оператором та одним із акціонерів виставкового центру, буде Українська Асоціація Меблевиків (УАМ). Виставка проводитиметься у форматі «бізнес для бізнесу» – В2В, для гуртових покупців меблів, матеріалів та комплектуючих, тобто, фактично, вона буде заходом закритого типу (протягом перших двох днів).

Цьогорічної весни під час проведення одного зі своїх велелюдних корпоративних заходів УАМ вперше презентувала майбутню подію. За словами її президента Володимира Патіса, асоціація розцінює реалізацію цього виставкового задуму як справжній прорив вітчизняної меблевої галузі на простори нових можливостей. Портал журналу «Меблеві технології», своєю чергою, оперативно поінформував своїх читачів про цю важливу для спільноти меблевиків новину. А влітку на такому ж корпоративному заході зроблено черговий крок на шляху до проведення виставки з уточненою назвою «FURNITURE OF UKRAINEBusiness Expo». Тема майбутньої виставки прозвучала у виступі Миколи Вікнянського, керівника однієї із платформ УАМ – платформи  постачальників, якому доручено кураторство виставкового напрямку діяльності асоціації.

Микола Вікнянський підкреслив особливості нової виставки. Важливість і цінність цього виставкового проекту для асоціації – у тому, що вона буде не просто учасником нової виставки, а рівноправним партнером її оператора, що, звісно ж, забезпечить певні переваги учасникам майбутньої виставки, які є членами УАМ.

У контексті підготовки до цього масштабного проекту Володимир Патіс, зокрема, наголосив: «Асоціація не ставить за мету заробити на цій виставці. ЇЇ завдання, що вписується у стратегію УАМ, – сприяти розвитку української меблевої галузі. Нова виставка – дієвий засіб такого сприяння. Вона зможе те, що не під силу окремій компанії, – залучити значну кількість партнерів: державні інституції, міжнародні фонди, які надають асоціації дуже відчутну підтримку й допомогу. Місією майбутньої виставки є формування зручної платформи для продуктивного спілкування представників меблевої галузі України із українськими та зарубіжними баєрами, місця для пошуку партнерів з метою укладання взаємовигідних контрактів. Важливим є те, що виставка усіляко сприятиме зближенню дизайнерів із виробниками меблів та їхніми постачальниками для реалізації спільних ідей і проектів. У рамках виставки дизайнерське співтовариство також матиме можливість для спілкування й обміну досвідом та інформацією для презентації своїх досягнень. Дизайнерська складова виставки дуже важлива, адже саме унікальний дизайн здатен більш потужно вивести українську меблеву індустрію на світові ринки. Тому результативністю майбутньої виставки для асоціації буде не кількість проданих виставкових площ, а кількість вигідних партнерських угод, укладених її учасниками.

Чому для проведення виставки обрано В2В-формат?

Для організатора виставок – компанії «Євроіндекс», яка має величезний досвід у виставковій діяльності та розуміється на світових тенденціях виставкового бізнесу, стало очевидним, що виставки-ярмарки, зокрема й меблеві, які проводилися й проводяться в Україні досі, як свідчить світовий досвід, себе вичерпали. Чому? Та тому, що усі ті нові товари, які раніше можна було знайти тільки на виставках, з’явилися у великих торгових центрах, тож зникла потреба знаходити й купувати їх на виставках. Більше того, їх нині зручно купувати через Інтернет. Інтернет-магазини завдали ще одного відчутного удару організаторам традиційних виставок. І через це виставки, розраховані на кінцевого споживача, відходять у минуле. Актуальними стають виставки у форматі В2В, але не у всіх сферах. Вони потрібні й ефективні у тих галузях, де є інновації, постійно затребувані товари, у придбання яких завжди інвестуватимуться кошти та які демонструють речі  цікавого дизайну й стилістики. Меблі якраз відповідають усім цим критеріям – отож у меблевих виставках В2В завжди буде потреба. Світова практика засвідчує, що виставки, орієнтовані на кінцевого споживача, є лише на нерозвинутих ринках.

    Оскільки метою участі меблярів у майбутній виставці буде не прагнення продати на ній усе те, що експонуватиметься, а знайти гуртових покупців та перспективних партнерів, то й потреби у великих експозиціях, оренді десятків квадратних метрів виставкової площі не буде. Експозиції будуть скромнішими, а відтак і дешевшою участь у В2В-виставці. І загалом участь у виставці, яка проводитиметься у форматі «бізнес для бізнесу», буде кроком вперед для кожного її учасника, бо виставки-ярмарки В2С не стимулювали розвиток виробників меблів, не сприяли побудові широкої дистриб’юторської мережі, налагодженню та розвитку експорту.

       Закономірним і логічним є те, що фактичний оператор майбутньої виставки й партнер УАМ  – компанія «Євроіндекс» набула членства у меблевій асоціації, що ще більше зміцнить співпрацю цих структур, які на рівних правах є власниками виставкового бренду «FURNITURE OF UKRAINE Business Expo». Організаторами виставки прийнято рішення, що 20 відсотків маржинального прибутку від проведення виставки асоціація отримуватиме для розвитку своїх програм. Отже, учасники виставки – члени УАМ, фактично, інвестуватимуть самі себе.

      Загальна проблема для багатьох членів асоціації – малі продажі виробленого продукту, низька його маржинальність: продають продукцію більшими обсягами ті компанії, які виробляють серійні меблі, але низька їхня маржинальність, і, навпаки, більша маржинальність продукту в тих компаніях, які виготовляють меблі на замовлення, але продають їх значно меншу кількість.

Чому така ситуація, зокрема, коли мова йде про експорт? На жаль, зарубіжні продавці меблів не їдуть до нас шукати меблі для успішного продажу в своїх торгових мережах. І це тому, що у світі не сформовано образ України, як країни розвинутого, успішного та із значним потенціалом меблярства.

Тому ще однією місією нової меблевої виставки є формування  такого образу. Тоді й нова виставка буде позиціонуватися як меблево-дизайнерська майстерня Східної Європи і не тільки іноземцями, а й, як не дивно, вітчизняними ритейлерами. У нас є компанії, які виробляють меблі (передусім, кухні), котрі можуть успішно конкурувати навіть з італійськими, і водночас є десятки торгових компаній, котрі або не помічають, або не розуміють цього й продовжують торгувати винятково італійськими чи німецькими меблями, ігноруючи очевидні досягнення української меблевої галузі. Тому організатори виставки планують «заманити» на виставку не тільки 500 зарубіжних баєрів, але й удвічі більше наших, українських ритейлерів, аби звести їх на одному виставковому просторі й за допомогою виставкових комунікацій перезнайомити.

Щоб така виставкова комунікативність між її учасниками й запрошеними гостями була продуктивною, організаторам виставки важливо знайти для українських експонентів цільових клієнтів. Тому Микола Вікнянський і звернувся до тих виробників меблів, які мають намір стати учасниками першої української В2В-виставки, аби вони, по-перше, підтвердили такий намір відповідною заявкою, по-друге, повідомили організаторам, з яким конкретно продуктом вони мають намір налагоджувати чи розвивати експорт та приваблювати внутрішній ринок, і, по-третє, зорієнтувати організаторів у цікавих, на їхню думку, та перспективних ринках, аби з тих країн і запрошувати гостей-баєрів. Організатори обіцяють майбутнім учасникам виставки «привести» їм саме тих потенційних клієнтів, в яких вони зацікавлені. Але для того, аби контакт із ними став результативним, компанія повинна чітко визначитися, який продукт є її безсумнівною удачею, конкурентоспроможним і на якого клієнта він розрахований – девелопера, забудовника житла чи об’єктів громадського призначення, оператора гуртових продажів, власника торгових мереж, зокрема інтернет- та франчайзингових мереж, дизайнерів тощо. Образно кажучи, «клієнти на замовлення» стануть невід’ємним «продуктом» виставки «FURNITURE OF UKRAINE Business Expo».

      Коли ми писали про «заманювання» на презентовану виставку потенційних для її учасників клієнтів, то поняття «заманювання» в даному випадку не таке вже й фривольне, бо направду організатори виставки пропонуватимуть зарубіжним гостям відвідати нову українську меблеву виставку частково за їхній, організаторів, рахунок. Їм буде оплачено трансфер у два боки, проживання й харчування на період проведення виставки. Допоможуть у цьому партнери-донори Української асоціації меблевиків: Європейський банк реконструкції й розвитку та Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Конкурентоспроможна економіка України». Долучаться до цього виставкового проекту й професори Києво-Могилянської бізнес-школи та студенти  факультету економічних наук та маркетингу Києво-Могилянської академії. П’ятдесят майбутніх маркетологів під керівництвом професорів бізнес-школи вивчатимуть ті компанії, котрі точно вирішать стати експонентами нової виставки,зокрема, їхню продукцію, аби допомогти визначитися, на яких клієнтів та на які ринки  можна орієнтуватися. Більше того, будуть заздалегідь знайдені в різних куточках світу потенційні клієнти, які знатимуть, на що спроможні українські меблеві компанії, матимуть уявлення про їхній продукт та їхатимуть в Україну на виставку з розумінням того,за якими меблевими виробами та у яких компаніях можна знайти те, що їх цікавить. Тим іноземцям, яких зацікавлять пропозиції українських меблярів, й вони готові будуть приїхати на виставку, якраз і буде частково оплачено приїзд й перебування в Україні. Втім, найбільш перспективним баєрам організатори готові повністю оплатити проїзд і, як кажуть, забезпечити повний пансіон на період роботи виставки.

       У виставці візьмуть участь не лише виробники меблів, а й дизайнерські бюро, логістичні компанії, які можуть допомогти організувати експорт, проектні організації та інші суміжні партнери меблевиків.

      На завершення Микола Вікнянський повідомив, що дирекція вже приймає заявки на участь у виставці. Детальна інформація – за тел.: (067) 505-35-46 (Оксана Єрніязова, директор з розвитку компанії «Євроіндекс»).                                                 

 

 

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал