Новини

Що варто знати про меблевий ринок Великобританії

     Триває активна підготовка до участі представників меблевих компаній-членів УАМ в урядовій торговій місії до Великобританії та участі в літній  манчестерській меблевій виставці. Ясна річ, не може стояти осторонь цього відповідального процесу Експортна платформа Асоціації, яку очолює Дмитро Патіс, котрий у минулого тижня провів її чергове зібрання, що головним чином якраз й було приуроченим амбітним намірам із виведення продукції українського меблярства на ринок туманного Альбіону.

        Якраз аналіз цього ринку найбільше й цікавив учасників зібрання. Зробила його для них начальник відділу аналітики Державної установи «Офіс із просування експорту України» Ольга Гвоздьова.

       Ключові тези її огляду такі:

      - споживчий ринок Британії входить у ТОП-3 за розміром у Європі, доходи й витрати зростають повільно через економічну невизначеність, збільшується частка низькодохідного сегменту споживачів;

     - у цій країні найменші помешкання за площею в Європі (≈76 кв.м), високі ціни на нерухомість продовжують зростати. Уряд планує підтримати будівництво недорогого житла за межами великих міст. Переважна частка новобудов у великих містах, зокрема, в Лондоні, належить до преміум-класу;

     - у загальній структурі імпорту меблів найбільші частки у меблів для сидіння - 29,7%, в інших меблів та їх елементів - 39,2% (у цю підкатегорію входять переважно каркасні меблі). Торгова статистика свідчить про досить високу насиченість ринку імпорту, отже новим імпортерам меблів гарантована висока конкуренція. Для завоювання певної частки ринку необхідно витісняти інших постачальників.

     Помірна монополізація поставок меблів до Великої Британії: майже 70% загального обсягу імпорту меблів забезпечують шість країн: Китай, Польща, Німеччина, США, Італія, Франція. Україна експортує до Великої Британії меблеву продукцію переважно двох категорій: різноманітні дерев’яні меблі та постільні вироби (матраци).

      Актуальною тенденцією серед британських споживачів стає орієнтація на природні матеріали (масив, оздоблення патиною у природні стримані кольори). Матраци - одна ФФз найбільш динамічних категорій продажів через свій відносно короткий цикл заміни, а також завдяки тренду цінності здорового сну. Продажі в таких категоріях, як шафи, будуть знижуватися через невеликі житлові площі британців. У перспективі найвищу динаміку продажів демонструватимуть меблі для зберігання та для кухні.

       Колега Ольги  - Олександр Колесников запропонував членам УАМ програму інтенаціоналізації від Офісу з просування експорту. Цю програму можна знайти на сайті цієї державної установи. Серед послуг, які надає Офіс, освітні програми, експортний консалтинг, аналітика та дослідження ринків. Комплексно скориставшись пропонованими послугами, компанія-експортер зможе перейти від разових експортних контрактів до системних довгострокових продажів.

       Залишається вдячно сказати, що це засідання Експортна платформа провела, гостюючи у відомій інструментальній компанії «Лойко Україна».

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал