Меблевикам

Відкриваємо експортні ринки для українських меблевиків

Результат вже історичної поїздки групи представників вітчизняних меблевих компаній під егідою Української асоціації меблевиків до Ізраїлю в складі урядової торгової місії надихнула УАМ продовжити цю ефективну практику пошуку нових ринків збуту українських меблів та допомогти членам Асоціації в цій справі.

В реалізації цієї мети допомагає Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ).

Про те, що з Ізраїлю меблярі повернулися не з порожніми руками, в галузі вже добре знають, а про надбання від вже триразового відвідування Британії – можливо, дещо менше, чому ми й зарадимо цією статтею.

Поїздка до Великобританії не випадкова нагода, а усвідомлений вибір УАМ, адже ринок Англії є другим за величиною в Європі, він у числі восьми, які для українського меблярства є найбільш перспективними.

Ось що про літнє перебування делегації українських меблярів, представників одинадцяти компаній, на берегах Туманного Альбіону розповіла виконавчий директор УАМ Валентина Храбан:

- Була можливість у бажаючих  познайомитися доволі предметно і з тамтешнім меблевим ритейлом - завдяки відвідуванню одного з магазинів торгової мережі «Furniture Village», які дислокуються в передмістях по всій Англії. Там довідалися, що меблі середнього цінового й економсегментів для британського ринку виготовляють підрядники з Китаю, Бразилії, Мексики, Індії, Малайзії, тому ціни навіть на вироби з масиву доволі демократичні. Отже – зробили ми висновок – це не та ніша, де українські меблі можуть бути конкурентними, треба орієнтуватися  на комплексні проектні замовлення та на продаж дизайнерських авторських меблів. Це ж підтвердили й відвідування інших меблевих ритейлерів країни – «Redbrick», «Next Home», «Harveys Furniture», «Barker and Stonehouse». Мали зустріч із представниками Greater Manchester Chamber of Commerce (торгової палати Манчестера), з якими говорили про можливості співпраці.

Керівник Експортної платформи УАМ Дмитро Патіс та керівник Платформи ритейлу Андрій Колесник отримали багато позитивних вражень від відвідування Burnley College, профільного навчального закладу, що готує фахівців для меблевої галузі.

Однієї поїздки до Англії все ж виявилося замало для того, аби досконало вивчити британський меблевий ринок і зміцнити ділові контакти, які намітилися влітку, тож у листопаді група УАМ повторно навідалися до Туманного Альбіону. І знову у складі урядової торгової місії за підтримки Програми допомоги американського уряду USAID «Конкурентоспроможна економіка України». Мала ця поїздка на меті й інше: пошук партнерів та баєрів для згадуваної української виставки «Furniture of Ukraine Business Expo», підготовка до якої якраз у піковій фазі. Зручним майданчиком для таких пошуків стала лондонська виставка інновацій для готельного й ресторанного бізнесів «Sleep & Eat Event» (її ще називають виставкою гостинності), що відбувалася у двадцятих числах листопада. Враження від виставки у президента УАМ Володимира Патіса такі: «Ця виставка знову ж таки концептуально така, якою ми хочемо зробити й свою прем’єрну весняну виставку. Фішка такої концепції, а отже й виставки в тому, що вона суперефективна. Виставка не перевантажена натовпами зівак, до чого ми звикли на українських меблевих виставках. Наша робота на ній була, можна сказати плідною: британських колег, з якими спілкувалися, вдалося зацікавити новою українською виставкою, тож є сподівання, що гостей з Англії буде чимало».

Українські гості виставки (Вододимир та Дмитро Патіси, Леонід Співаков, керівник Платформи проектних замовлень, Андрій Колесник, керівник Платформи ритейлу та Ігор Домберг (компанія «Domberg Atelier») зустрілися в Лондоні для ділових перемовин із представником як цієї виставки, так і повторно із організатором вересневої виставки «London Design Fair» Джиммі МакДоналдом, який у січні приїде до України із зворотнім візитом, а весною, є сподівання,  привезе із собою архітекторів та дизайнерів із Великої Британії на анонсовану квітневу виставку.

Також під час лондонського гостювання в українських меблевиків відбулася зустріч із заступником міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Tарасом Kачкою, на якій обговорювали можливість урядової допомоги в організації «Furniture of Ukraine Business Expo».

А більш конкретні коментарі щодо результатів листопадової поїздки ми попросили у Дмитра Патіса, керівника Експортної платформи УАМ, натхненника й безпосереднього організатора зовнішньоекономічної діяльності Асоціації меблевиків.

- Виставка, - попри всі відомі демонстраційні переваги, зручне місце для налагодження ділових контактів. І ця, враження від якої найкращі, дала нам такі можливості. Що сподобалося і що треба запозичити нам як організаторам першої української В2В-виставки, то це – різноманітні й зручні можливості й засоби  для проведення ділових зустрічей і перемовин, всіляке сприяння баєрам – і вітчизняним , і зарубіжним.  Для такої виставки характерні невеликі, в межах тридцяти квадратів, стенди. Нема величезних демонстраційних площ, нема дорогих наворочених експозиційних інсталяцій – все досить скромно, по-діловому. Було кілька концептуальних експозицій  у вигляді цілісного готельного номера, але й вони не справляли враження якоїсь винятковості, змагальності, у кого буде крутішою експозиція, що можна спостерігати на наших виставках.

- Чому особливого значення було надано повторним перемовинам із організатором виставки «London Design Fair» Джиммі МакДоналдом?

- Ми зрозуміли під час спілкування з ним улітку, що це не просто спец у виставковому бізнесі, а підприємець, якого цікавлять всі новації в справі, якою займається. Зацікавила й наша майбутня виставка. Він для нас важливий, як досвідчений власник і організатор популярної європейської виставки, в якого величезна клієнтська база, авторитет – його слову вірять меблярі й дизайнери.

- Яка мета його попереднього, січневого візиту в Україну?

- Хто налагоджує ділові контакти із зарубіжними підприємцями, переконалися, що в них обережне, щоб не сказане насторожене, ставлення до України. Уявлення, що це - мало розвинута європейська провінція, де корупціонер на корупціонері. Але коли приїздять сюди, то переконуються, що це далеко не так, що багато уявлень хибні. Ми також запросили пана МакДоналда, аби побачив передусім рівень креативності нашого маблярства, предметного й інтер’єрного дизайну (він, до речі, є й видавцем популярного в Європі й знаного в Україні дизайн-журналу). У нього будуть зустрічі з провідними українськими дизайнерами чиї імена й роботи відомі за межами України, відвідає гість українські об’єкти, на яких реалізовані їхні комплексні проекти. Побуває на виробництвах українських меблевих компаній, аби переконатися, що Україна не «Африка в Європі», що таких за тисячогектарними розмірами, потужністю й багатопрофільністю компаній, як, приміром, «Меблі-Сервіс», одиниці в Європі, а в Англії й зовсім нема. Щоб, якщо в нього і є якісь сумніви в тому, в чому ми його переконували, то вони остаточно розвіялися в результаті побаченого. Щоб він наочно переконався в креативності наших дизайнерів, у високотехнологічності наших меблевиробництв, в тому, що українське  меблярство нині справді на підйомі, що для підприємця відвідування України – це корисне проведення (а не згаювання) часу й щоб, як просто людина, зрозумів, що Україна – це безліч позитивних емоцій від її людей, її краси, культури й самобутності. Ясно, нам хочеться, аби така впливова у виставковому  бізнесі людина стала, так би мовити, нашим зарубіжним партнером, до слів якого дослухаються сотні тих, кого ми хотіли б бачити разом із ним гостями виставки «Furniture of Ukraine Business Expo».          

Торгова місія українських меблевиків реалізована за підтримки Програми USAID  «Конкурентоспроможна економіка України».

 

                             

                                                 

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал