Новини

Про свято й будні меблярів

      Українська асоціація меблевиків, будучи їхнім голосом, у відповідності із своєю місією - створення кращого меблевого середовища в країні - подала клопотання до Президента України з проханням запровадити професійне свято - День меблевика й попросила датувати його останньою суботою січня.

     «Сьогодні меблева галузь України розвивається та є експортно орієнтованою, оскільки експорт товарів переважає над імпортом, а тому ми прагнемо до визнання меблевої галузі як окремої та самодостатньої.

     Враховуючи ситуацію з Росією, ми не хочемо відзначати наше свято разом із країною-агресором», зазначено зокрема в листі.

      Не менш важливий для галузі й інший лист, спрямований директору департаменту торговельного захисту Міністерства економічного розвитку й торгівлі України, зміст якого варто передати максимально повно.

       «У відповідь на ваш запит було проведено детальний аналіз споживання деревоволокнистих плит компаніями-членами Української асоціації меблевиків, і висновки такі: більшість компаній-членівУАМ (89) використовують імпортні деревоволокнисті плити. Це пов’язано як з вартістю, так і з іншими перевагами над вітчизняними (більше варіантів товщин, наявність складських запасів тощо).

        Отже національні виробники не можуть задовольнити потреби меблярів за кількісними та якісними показниками плитних матеріалів. Крім того, в Україні ще й недостатня кількість виробників деревоволокнистих плит. Фактично маємо лише одного виробника плит МДФ, що є основною сировиною для виробництва меблів. Таким чином, антидемпінгові заходи призводять до подорожчання матеріалів та сприяють створенню монополістів на ринку України. Залежність виробничих підприємств від постачальника сировини може мати негативні наслідки та призводити до зривів їх експортних контрактів.

      Також можна виділити як мінімум два додаткових позитивних ефектів для української економіки від зниження цін зокрема на білоруські деревоволокнисті плити. Перший: вільний доступ цих імпортних матеріалів стимулює розвиток високомаржинальної та децентралізованої переробної промисловості. Як наслідок, ми отримаємо збільшення виробничих потужностей та додаткове забезпечення населення робочими місцями, збільшення валового прибутку з одного кубічного метра обробленої деревини. По-друге, купуючи на відкритому зовнішньому ринку матеріали за нижчою ціною, ніж у місцевого виробника, ми збережемо наш ліс.

        Виробничі компанії-члени Української асоціації меблевиків категорично проти обкладання сировинних ресурсів податками та митом.

       Дякуємо за можливість висловити думку виробників та сподіваємось на подальшу співпрацю.

З повагою,

президент  Української Асоціації меблевиків Патіс В.Л

 

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал