Статті

3. Проектування кухонь: використання текстур обраних матеріалів, фасадів і фурнітури

        Текстура - поверхневий прояв елементів матеріалу. У всіх матеріалів різна текстура, і в дизайні кухні це можна й потрібно використовувати.

       Камінь, дерево й метал. При дотику до цих матеріалів навіть із заплюченими очима можна безпомилково визначити їхню природу. А коли дивишся на ці матеріали, навіть не торкаючись до них, то знатимеш, що асоціюється з ними: тепло або холод, м’якість або твердість, гладкість або шорсткість, пластичність або крихкість. Це їхні контрастні властивості. Саме ці контрастні властивості матеріалів важливі для дизайну так само, як і контрастні кольори –вони  підсилюють контрасти сприйняття меблевого виробу в цілому й дають змогу створити композицію більшої позитивної динаміки.

       Холодна сталь просто неймовірно збільшує ступінь шляхетності й тепла дерева в поєднанні з ним. Дерево, так би мовити, стає більш деревним. А тепле дерево найбільш вигідно демонструє твердість і силу металлу, коли він поруч. Червона кухня на тлі стіни з холодного каменю, котра  на фото, здається настільки теплою, що хочеться погріти руки об неї. Камінь робить свою справу ...

      Правильні фасади

       У дизайнерів меблів вживані такі поняття як «стандартні фасади» або «стандартні меблеві дверцята», «меблеві фронти»  Меблеві дверцята дуже часто виробляють одні фабрики (виробники комплектуючих), а на меблі їх встановлюють інші (складальні). Дизайнери, котрі творять меблі для приватних клієнтів, працюють у салонах від складальних фабрик. Більшість дизайнерів впевнені, що стандарти придумані для того, щоб спростити роботу постачальникам (виробникам меблевих фасадів). Це так і в не так. Так, спрощувати процес виробництва меблів виробники комплектуючих повинні. Для прискорення виробництва й економії коштів. За багато років  колосального досвіду відпрацьований метод побудови найбільш зручних і найбільш красивих кухонних модулів. Для цього чітко окреслені розміри меблевих модулів і фасадних дверцят відповідно. Своєю чергою виробники фурнітури й побутової техніки для кухонь також уже підлаштувалися під ці меблеві стандарти й виробляють свою продукцію саме під них. Тому дизайнер, який проектує меблі за стандартними розмірами, завжди з більшою впевненістю створить красивий і зручний дизайн. Крім того, він гарантовано надасть можливість своєму клієнтові вибрати все, що душа забажає, з переліку пропонованої техніки та фурнітури для кухні. З огляду на це всі стандартні розміри слід було б назвати правильними.

       Є й інші переваги правильних модулів та фасадів. Мебляр, який працює над індивідуальними замовленнями й якому постійно надходять замовлення з кухонними модулями правильних стандартних розмірів, через певний час починає сприймати їх, як типові. І тоді вже калькулятор йому не потрібен. Процес роботи прискорюється в рази, а ймовірність помилитися наближається до нуля. Все вищесказане стосується й інших фахівців, які виконують інші меблевиробні операції. Результат – швидше виконання замовлення, більш висока якість роботи, більш висока оплата праці майстра, більш уважне його ставлення до своєї роботи, більш задоволений клієнт, менше проблем і більше творчої втіхи для дизайнера. Певною мірою в ракурсі такого погляду дизайн кухні - це щось більше, ніж люди зазвичай звикли думати.

       Кухонні модулі й фасади дещо відрізняються за розмірами. Це пов’язано з тим, що дверцята повинні відчинятися, для чого необхідні проміжки між ними. Зазвичай для цих цілей із кожного фасаду при розрахунку забирається 4 мм по висоті й по ширині. Тобто якщо розмір модуля 720 на 600 мм (висота й ширина), то розміри дверцят будуть 716 на 596 мм.

        Принцип «правильних фасадів» - тільки принцип, якого треба дотримуватися переважно. Однак у такому творчому процесі, як дизайн меблів, винятки можуть і повинні траплятися.

       Асортимент фурнітури для кухонь

       Довіримося авторитетним фахівцям. Дизайнер Вадим Портнов,  із 2003 року займаючись практичним меблярством, випробував майже всі фурнітурні пропозиції – навіть Effegi Brevetti. І от до якого висновку дійшов…

        Якщо говорити про внутрішнє наповнення для кухонь, то пропозицій на ринку предостаньо. Вибір робіть, співставляючи ту чи іншу пропозицію із вашою дизайнерською концепцією. Тому треба уважно вивчити оновлені  каталоги всіх найбільш авторитетних виробників та їхніх дилерів. Навіть якщо буде дещо незрозуміле або нудним це заняття, все одно не нехтуйте ним. Не забувайте про технологію навчання в цей момент.

     Те ж стосується лицьової фурнітури – меблевих ручок.

     Щодо фурнітури руху (завіси, ліфти-підйомники й механізми для шухляд), то кращих механізмів, ніж у компанії «Blum» не знайти. Навіть італійська фурнітура довго не працює, не кажучи вже про китайську. Придбання імпортної фурнітури в регіональних постачальників може бути дешевшим, і цим нехтувати не слід. Якщо клієнта лякатиме ціна австрійської фурнітури, то переконайте його, що рано чи пізно він все одно зорієнтується на неї, але тоді в підсумку заплатить більше, ніж вона коштує, бо змінюватиме на нею нікудишню, за яку раніше вже заплатив.

 

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал