Статті

Caesarstone: від меланхолії до радості

Давно минули ті часи, коли на ринку панував один штучний камінь – коріан. Нині композитних матеріалів більше різновидів, ніж навіть деревних. Одна із марок має назву Caesarstone. Місце народження – Ізраїль, рік народження – 1987-й, тобто матеріал вже давно на ринку, але виробники стверджують, що їхній Caesarstone і нині є новинкою завдяки впровадженню у технологію його виробництва та дизайн інноваційних рішень.

В Україні цю торгову марку каменю представляє компанія «Транс Стоун», а нам про неї розповідає керівник відділу продажів Андрій Кліпіков.

Природність у всьому

На заводах компанії «Caesarstone» щороку виробляють понад 2 млн м2 цього кварцового каменю, який на момент створення був настільки революційним продуктом, що не мав аналогів у світі.

Caesarstone – камінь для тих, хто витончено відчуває красу природи. Жоден інший штучно створений камінь не передає з такою достовірністю унікальний малюнок і барви натурального. Наявна палітра цього матеріалу відповідає останнім світовим тенденціям у дизайні. Неповторний мармуровий малюнок, одухотворена гама природних відтінків відкривають безмежні можливості для інтер’єро- та меблетворчості дизайнерів і меблярів. У чотирьох колекціях представлений камінь з різною текстурою поверхні. Тільки у компанії «Caesarstone» можна знайти ексклюзивні мозаїчні плити із зрізів напівдорогоцінного каменю. Естетика цього штучнокам’яного матеріалу настільки висока, що його використовують у проектах провідні дизайнери світу.

– Штучний камінь Caesarstone, – запевняє мій співрозмовник, – матеріал з унікальними властивостями. Створений з натуральної кварцової крихти, він не тільки має чудовий вигляд, а й надзвичайно практичний. Виробництво за італійською технологією Breton (вакуумне вібропресування) дає змогу спресовувати суміші з максимальним вмістом природних мінералів і мінімальною кількістю з’єднувальної речовини. Плити виходять абсолютно однорідними, з високими фізико-механічними характеристиками. Високу якість кварцового каменю Caesarstone підтверджують сертифікати незалежних міжнародних організацій.

Гарний і витривалий

Матеріал стійкий до пошкоджень і подряпин, адже на 93% складається з кварцу. За твердістю кварц поступається хіба що алмазу, корунду й топазу. Тому поверхня стільниць із Caesarstone залишається ідеальною протягом тривалої експлуатації. Не боїться забруднень і плям, адже не має пор, отож не вбирає жир, не залишає плям від вина й соку, стійка до побутових хімічних речовин.

Поверхні з Caesarstone, на відміну від натурального каменю, не потребують обробки спеціальними пастами або воском. Будь-яке забруднення легко видаляти вологою губкою. Вода і мило або м’який мийний засіб – ось все, що потрібно для того, аби поверхня Caesarstone сяяла, як нова.

У Caesarstone багато переваг: він витриваліший, ніж граніт, за міцністю на удар і вчетверо – на вигин. Не боїться пролитої кави або залишеної на стільниці скибочки лимона, чого не скажеш про мармур.

Немає проблем із підбором плит за малюнком: всі плити Caesarstone з точністю відповідатимуть за кольором і фактурою зразкам, на яких зупинив вибір клієнт. Широка палітра кольорів і відтінків у колекціях Classico, Motivo, Supremo (цю колекцію в Україну не завозять), Concetto – від спокійних пастельних до насичених і яскравих – може створити будь-який настрій – від меланхолії до радості.

Непористий, стійкий до забруднення й механічних пошкоджень кварцовий камінь Caesarstone широко використовують для стільниць у кухнях і ванних кімнатах, для умивальників і мийок, а також стінових облицювальних панелей. Завдяки високим експлуатаційним і естетичним властивостям цей матеріал застосовують також для оформлення інтер’єрів у приміщеннях громадського призначення. Антибактеріальні властивості кварцового каменю Caesarstone дають змогу використовувати його для стільниць у лабораторіях і медичних установах.

Виготовляють Caesarstone тільки із високоякісної сировини. Кам’яні сляби славляться серед користувачів цим матеріалом точними лінійними розмірами і товщиною, стабільністю кольору та заводським поліруванням чудової якості. Caesarstone є безпечним та екологічно чистим матеріалом. Він відповідає стандартам якісті ISO 9001, гігієнічним і радіаційним нормам. Можна не боятися, що поверхні контактуватимуть з їжею, – жодної небезпеки в цьому нема.

Колекції на всякі смаки

Classico – найбільш доступна й популярна колекція із надзвичайно широким діапазоном відтінків і вкраплень. Класичний варіант для використання в житлових та офісних приміщеннях. Стандартний розмір плити – 3050х1440 мм. І товщини стандартні – 20 мм, а на індивідуальне замовлення – 13 та 30 мм. Тип поверхні – глянцева.За потреби постачають плити з матовою (маркування Т) та з рельєфною («апельсинова шкірка») поверхнями (маркування V).

Motivo – колекція кварцових плит із рельєфним тисненням. Вишукані мереживні й екзотичні – під крокодилову шкіру – мотиви в меблях та інтер’єрах сприймаються свіжо й оригінально. Це – матеріали для тих, хто цінує індивідуальний стиль.

Concetto – декоративні плити з розряду елементів розкоші, які створюють вручну на замовлення із використанням зрізів напівдорогоцінного каміння – білого кварцу, агату, закам’янілого дерева, тигрового ока, аметисту. Товщина плит 20/25 мм, опорядження – глянцеве.

Мальовничий мармур

Нові цьогорічні кольори в палітрі Сaesarstone стали продовженням колекції Supernatural, появу якої високо оцінили провідні дизайнери світу. Сaesarstone ретельно дотримується власних традицій, наділяючи кварцові поверхні не тільки високою якістю та міцністю, а й чудовим мармуровим малюнком.

Noble Grey – сама назва цього декору, що у перекладі з англійської означає «благородний сірий», якнайкраще характеризує стриманий теплий відтінок сірого фону й загадкові сплетіння темно-сірих мармурових прожилок.

Tuscan Dawn (світанок в Тоскані) – це актуальні бежеві відтінки, м’які тони й витончений малюнок вершково-білих прожилок , що є безсумнівним успіхом дизайнерського рішення. Цей камінь не залишиться непоміченим і, напевно, привнесе в інтер’єр елегантність, стане окрасою будь-якого приміщення.

Зразки успіху

Інтер’єрно-меблеві проекти із використанням штучного каменю Caesarstone, реалізовані в різних країнах.

Кафе «Dunkin' Donuts» у Нью-Йорку

Яскравий інтер’єр, невеликі столики, м’які крісла, кілька десятків свіжоспечених пампушок і свіжозаварена кава – такі прості складові дали змогу американському кафе «Dunkin 'Donuts» стати міжнародною мережею кондитерських-кав’ярень.

Приємний і для багатьох уже рідний фірмовий інтер’єр цих закладів – яскравий приклад віртуозного поводження з одним із найміцніших природних матеріалів в світі – кварцовим каменем. Нова інтер’єрна розкіш вже давно не має відношення до позолоти та складної ліпнини барокових форм. Тому й вирішили американські дизайнери інтер’єру «Dunkin 'Donuts» відмовитися від надмірностей на користь натуральних, екологічних і природних матеріалів. Штучний камінь торгової марки «Caesarstone» став єдино можливим варіантом для оформлення цього простору і виготовлення кухонних поверхонь і стільниць. Щільний, твердий і непористий кварцовий камінь від «Caesarstone» довговічний, не вбирає жир, стійкий до плям і чищення хімічними засобами. А на додаток ще й витримує короткочасну дію високих температур (до 460ºС), що зробило цей композитний матеріал найкращим вибором для закладу «Dunkin 'Donuts».

Крім високих технічних параметрів, важливу роль відіграли й візуальні характеристики кварцового каменю. Не випадково дизайнери «Dunkin 'Donuts» обрали дві колекції: Caramel і Chocolate Truffle. Їхня краса й елегантність сприяли створенню гармонійного приміщення, яке відповідає концепції мережі популярних кав’ярень. «Смачна» колірна гама – від ванільно-карамельних тонів до відтінків молочного шоколаду з трюфельним вкрапленнями – створила теплу й затишну атмосферу. А природний блиск штучного каменю, що чудово виглядає упродовж тривалого часу, в поєднанні з глянсовою поверхнею додають простору легкої гри світла й тіні.

Кухні для парижан у виконанні дизайнерки Амелі де Голль

Натуральні матеріали, гармонійні форми, природні пропорції притаманні проектам цієї дизайнерки. Ідеї органічного оформлення кухні повністю відповідає вибір матеріалу – каменю Caesarstone. Завдяки натуральності цей композит впевнено утримує лідерські позиції при виготовленні кухонних стільниць.

До вибору матеріалу дизайнер ставиться із великою відповідальністю, оскільки саме його вважає основою успіху всього проекту. Вдало підібраний матеріал не тільки бездоганно виконає практичну функцію, а й створить настрій усього приміщення. Важливим є акцентування на природному освітленні кімнат, а також багата колірна гама. Різноманітні відтінки й малюнки на камені Caesarstone здатні передати будь-який настрій і створити дивовижну атмосферу в приміщенні.

Дослідницький центр «Microsoft» у Шанхаї

Одна із найбільших транснаціональних компаній, корпорація «Microsoft», славиться не тільки динамічними оновленнями у сфері комп’ютерних технологій. Перевірений часом принцип роботи – відповідність актуальним тенденціям – компанія активно реалізовує навіть в інтер’єрах власних офісів.

Кілька років тому «Microsoft» відкрила дослідницький центр в Шанхаї. Масштабний комплекс із п’яти будівель, розрахованих на 7000 працівників, загальною площею 96 тис. м2 проектували архітектори й дизайнери не менш знаної канадської архітектурної компанії «Bregman and Hamann Architects», більше відомої як «B + H».Проектування простору з мінімальною залежністю від часу було однією з ідей проекту. Завжди модний й універсальний дизайн інтер’єру мав вирізнятися високою функціональністю. Втілити концепцію «офісу майбутнього» з паперового креслення в життя вкотре дали змогу високоякісні оздоблювальні матеріали нового покоління компанії «Caesarstone». Кварцові покриття для підлоги, облицювальні матеріали, стільниці Caesarstone були комплексно застосовані для оформлення багатофункціонального простору. Сфера використання плит Caesarstone охопила близько 2000 м2 у цьому проекті. Це й обробка сходинок, і облицювання стін та робочих поверхонь, підвіконь, а також барних стійок і стільниць в фойє, ресторанах, спортзалах, ігрових зонах, ванних кімнатах і санвузлах.

З широкого діапазону колірних варіацій в колекціях Caesarstone було вибрано оптимальні для концепції дизайну відтінки. Світла гама серій (Snow та Cinder – для підлогових покриттів; Haze, Ice Snow та Ivory – для стільниць) з переходом від осяйних білих тонів до легких колористичних нюансів айвори додає легкості, відчуття простору, створюючи сприятливі умови для ведення переговорів і організації робочого дня.

Яна Немішаєва

Матеріал надруковано у журналі №5 (126) 2016

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал