Статті

Часто кухню вибирають за зовнішністю

     МДФ+пластик чи МДФ фарбований?

    Саме фасади формують загальний стиль і привабливість інтер᾿єру кухонного приміщення. Але незважаючи на широкий вибір матеріалів для фасадної частини кухні, на піку популярності в середній ціновій категорії продовжують залишатися МДФ+пластик та МДФ фарбований. Отже про те, яка кухня краща «пластик» або МДФ фарбований?  До продавців меблів із цим запитанням звертаються в салонах практично кожен день. По суті, питання звучить не зовсім коректно, тому що і в тому і в іншому випадку основою фасаду є МДФ.

       Однозначної відповіді на це питання бути не може, як і ідеального опорядження, яке б одночасно задовольнило переваги відразу всіх замовників - адже смаки, бажання й потреби у кожного свої.

     Безліч думок і рекомендацій від друзів і сусідів іноді не тільки не допомагають, а ще більше заплутують. Будь-який матеріал має свої плюси і мінуси, й завдання грамотного дизайнера не нав᾿язати свою думку клієнту, а доступно пояснити, в чому саме виражаються достоїнства і недоліки того чи іншого матеріалу.

      Кухонний фасад, покритий пластиком HPL

      Так звані в народі «пластикові фасади» виготовляють за двома технологіями: клеять пластик на МДФ (більш якісний фасад) або на ДСП (дешевший фасад).

         Плюси «пластикових фасадів»:

        жаро- й термостійкість: гаряча кава або розпечений посуд не пошкодять покриття;

        вологостійкість;

        стійкість по відношенню до хімічного й сонячного впливу;

        висока стійкість до механічних пошкоджень (сколів, ударів, подряпин). Пластик HPL – найбільш антивандальне покриття на сьогоднішній день;

        насичена гамма відтінків, декорів та текстур;

        можливість виготовлення гнутих елементів.

        Мінуси «пластикових фасадів»:

       у матовому виконанні поверхня погано відмивається від забруднень;

       глянцеві покриття залишають відбитки пальців;

       у місці стику крайки та пластика у вигляді тонкої темної смуги по периметру з часом накопичується бруд, видалити яку практично неможливо. І якщо на темних або деревоподібних тонах це малопомітно, то будь-які світлі відтінки матимуть не найкращий вигляд.

 

       Кухонний фасад з фарбованого МДФ

       Технологія фарбування МДФ: фасад грунтується, після чого на нього наноситься кілька шарів фарби. Потім після повного висихання поверхню покривають захисним лаком і полірують.

       Плюси фасадів МДФ у фарбі:

       дуже широка колірна гамма + різні спецефекти («перли», «хамелеон», «перламутр»), просто глянсове покриття або матовий блиск;

      легко прибираються відбитки пальців та інші забруднення;

       стійкість до вологи й запахів;

        можливі різні форми поверхні фасаду: дуга, хвиля, виїмки тощо.

        Мінуси фасадів МДФ в фарбі:

       фасад дорожчий, ніж в пластику;

        поверхня залишає відбитки пальців;

        слабка стійкість до механічних пошкоджень (ударів, подряпин, сколів);

        з часом поверхня вицвітає і втрачає первинну яскравість і блиск;

        якщо заміни потребує локальна зона, то відтворення кольору може стати проблемою.

       Кухні з фасадами із фарбованого МДФ завжди ефектніші, ніж з фасадами, покритими пластиком, але ризик виникнення сколів і вм᾿ятин змушує задуматися всерйоз.

      Умови експлуатації кухонних фасадів можна назвати, як мінімум, суворими. Отже необхідно приділити увагу не тільки модним кольорам і оригінальному дизайну, а й якісним показник того чи іншого матеріалу, його стійкості до температур, механічного й УФ-впливу тощо. Тільки добре розуміючи особливості, плюси і мінуси кожного матеріалу, можна зробити свій власний усвідомлений вибір, чітко зіставивши при цьому недоліки й переваги із своїми умовами, поглядами й бюджетом.

       Отже остаточну відповідь на запитання: яка кухня краща – з фасадами  із МДФ+пластика (практичність) або МДФ фарбованого (елегантність і краса), повинен дати тільки ваш замовник, якщо ви йому розповісте про наведені плюси й мінуси.

       А загалом вивчіть є набагато більше варіантів, ніж розглянуті два. Не забувайте й про них.

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал