Статті

«Інтелектуальні світильники для «розумних» меблів

У сучасному меблярстві  освітлення  стає звичною складовою меблевих конструкцій. Відіграє воно двояку функцію: пряму – освітлення (для зручності користування затемненими зонами, найчастіше внутрішніми, але не тільки, бо в кухонних меблях світильники більшою мірою освітлюють зовнішні робочі поверхні кухні) й декоративну – підсвічування з метою створення певного інтер’єрного настрою.

З недавніх пір з’явилося поняття «розумні», або «інтелектуальні» меблі. Найчастіше під такими розуміються ті, в котрих використані вбудовані функціональні вузли або прилади, котрі мають сенсорні або бездротові (пультові) можливості керування ними, так само, як і автоматичні, саморегулюючі можливості. І системи меблевого освітлення (підсвічування) теж «підтягуються» до потреб «розумних» меблів. Компанія «MiLight», чиї пропозиції меблярам були продемонстровані на весняні галузевій виставці, має  в своєму арсеналі цілий ряд засобів «інтелектуального» освітлення. Які є підстави називати його так, розповів Олександр Юрченко, офіційний представник китайської компанії-виробника цих систем.

     

       Як тільки стався прорив у світлодіодному освітленні, компанія «MiLight» стала  лідером у виробництві світлодіодного смарт-освітлення, адже постійно фокусується на нових ідеях, створюючи все нові й нові продукти. По праву гордиться своїми новаторськими ідеями й концепціями створення більш інтелектуальних і зручних світлодіодних світильників. Вся продукція може керуватися дистанційно, більше того -  за допомогою смартфона. Власне, це й дає право говорити про ці системи як про інтелектуальні.  Вся продукція сертифікована згідно з вимогами стандартів якості й безпеки Європейського Союзу та Директиви ЄС щодо обмеження використання шкідливих речовин (RoHs).

     У цій публікації ви виокремимо із продукції «MiLight» ту, котра може мати меблевиробне застосування.

     Передусім це - світлодіодні стрічки, якими особливо полюбляють оснащувати меблі дизайнери й меблярі. І з метою освітлення, і з метою декоративного підсвічування (часто колірного чи й навіть різноколірного).  Цьому посприяли їхні необмежені можливості, енергоефективність і доступна ціна. І не тільки самої стрічки, а й комплектуючих до неї, а також робіт із монтажу таких систем.  

       Світлодіодні стрічки RGB, які пропонує китайський виробник, різниться між собою за трьома ключовими параметрами - кольором, потужністю й ступенем захисту. Йдеться тільки про стрічки, які клеяться на поверхню, тобто SMD (surface mounted device).

        Потужність стрічки безпосередньо впливає на яскравість (інтенсивність світлового потоку) й повністю відповідає типу корпусу діода. Наприклад, якщо купити світлодіодну стрічку SMD 3528 (розміри в міліметрах), то її споживана потужність буде рівнятися 4,8 Вт на 1 метр. Якщо ж взяти модель 5050, то тут потужність буде 14,4 Вт і 70 люменів відповідно. Що стосується ступеня захисту LED-стрічки, то він двоваріантний:

        ip20 - для використання у сухих приміщеннях;

        ip65 - забезпечує повноцінний захист від попадання пилу й води.

       Існують вироби з монохромним світінням одним кольором, а також повнокольорові стрічки RGB, здатні створювати різні відтінки. Завдяки спеціальному контролеру можна налаштовувати роботу освітлювального приладу під себе, задаючи різноманітні режими підсвічування, вибираючи комбінації кольорів та інтенсивність світла.  

       Багатобарвні (RGB) світлодіодні стрічки «Milight» здатні забезпечувати біле світіння, але таке світло сильно відрізняється від монохромного білого, яке у приладах, де застосовується люмінофор. Ця речовина перетворює поглинену енергію в світлове випромінювання, що робить світіння м’яким. RGB-стрічка ж біле світло утворює шляхом поєднання червоного, синього й зеленого кольорів. У зв’язку з тим, що навіть у найбільш якісних рішеннях інтенсивність і глибина трьох кольорів різняться, біле світіння є насправді не дуже білим. Відмінним рішенням є світлодіодні стрічки RGBW, в яких поєднані можливості двох описаних вище стрічок. Найчастіше такий виріб випускається дворядним: в одному ряду розміщуються багатобарвні світлодіоди, а на іншому - одноколірні. Кожна RGB + W-стрічка має шість виходів: чотири - на RGB-діапазон, а решта - на біле світіння. Всі дроти підключаються до спеціального контролера, керування яким може здійснюватися за допомогою пульта або мобільного пристрою. Це забезпечить можливість використовувати кольори окремо. Також можна використовувати LED-cтрічку RGBW у ситуаціях, якщо  хочете додавати до основного білого світіння синій і жовтий колір, щоб отримувати холодне або тепле біле підсвічування. 

     Незалежно від того, яку  LED-стрічку ви вирішите використовувати у своїх меблях, вона буде працювати від напруги 12В. Тобто знадобляться спеціальні трансформатори, також звані блоками живлення, або драйверами. Якщо світлодіодною стрічкою споживається 4,8 Вт на 1 метр, то для кожного п’ятиметрового відрізка знадобиться трансформатор на 25 Вт. Якщо стрічка має потужність 14,4 Вт, то для 10 метрів такої  необхідно додатково придбати блок живлення на 150 Ватт. Важливо розуміти, що яскравого світіння не буде, якщо ви не підберете потрібний блок живлення. Для з’єднання всіх елементів освітлювальної системи можуть знадобитися спеціальні конектори, а також профілі, в яких кріпиться стрічка, щоб бути невидимою, забезпечуючи привабливий зовнішній вигляд підсвічування.

     Інший різновид світлодіодних світильників, котрі можуть мати меблеве використання, - спотлайт-світильники (на фото). Вони досить багатофункціональні, досить потужні й мають багато кольорів. Їх можна застосовувати скрізь. Дуже полюбляють «розумне» світло дизайнери, маючи можливість втілити в життя всі свої творчі задуми. Якщо говорити про суто освітлювальну можливість їхнього використання, то це передусім їхнє застосування в кухонних меблях – для освітлення робочих поверхонь кухні. Зон мийки, основної робочої стільниці, варильної поверхні. Зайве перераховувати їхні переваги, бо вони із тих, які характерні для всіх світлодіодних джерел світла. Хіба можна додати, що світлодіодні світильники моментально засвічуються на повну потужність. Однаково зручні  при використанні як в нічний, так і в денний час доби.

      Для таких же меблевих потреб можуть бути використані й трекові світильники (на фото), котрі теж є в асортименті компанії «MiLight».

      Поява «розумного» світла стала важливою частиною початку змін у побуті людей, оскільки зручність цього освітлення ще й в тому, що його можна контролювати, не встаючи з ліжка або не підходячи до вмикача. За допомогою пульта можна не тільки в потрібний час вмикати й вимикати світло, а й робити це в різних колірних гамах і різної потужності. Таким чином таке нововведення повністю змінює розуміння значення освітлення й користування ним у нашому житті.

      На відстані керувати світлом, його потужністю й кольором стало можливо й завдяки компанії «MiLight». Пульти дистанційного керування для її освітлювальних систем мають цілий ряд зручностей:

      - реакція натискання кнопки швидка й дозволяє продуктивніше працювати;

        - є функція, яка дозволяє збільшувати або зменшувати яскравість світла;

      - зручність для людей з обмеженими можливостями, хворих, літніх, вагітних.

     -  можна змінювати кольори й підбирати різні моделі освітлення для різних зон меблевого гарнітура;

     - зручність для зміни дизайнерських рішень, створення різних світлових ефектів;

      Треба знати, що зв’язок пульта й освітлення здійснюється за двома принципами: радіо та Інтернету. Від цього залежить і їхня ціна.

 

 

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал