Новини

Не стало засновника IKEA

27 січня на 92-му році життя від пневмонії помер засновник шведської мережі магазинів меблів і товарів для дому IKEA та один із найбагатших людей світу Інґвар Кампрад.

«Засновник IKEA та Ikano і один з найвидатніших підприємців XX століття Інґвар Кампрад пішов з життя у власному будинку в Смоланді, Швеція, в оточенні своїх близьких. Він помер у віці 91 року після нетривалої хвороби», – йдеться в заяві компанії IKEA.

За словами прем'єр-міністра Швеції Стефана Левена, І. Кампрад був унікальним підприємцем, завдяки якому широкі верстви населення отримали змогу облаштувати власні житла згідно із своїм смаком.

Він заснував підприємство, яке згодом стало IKEA, коли йому було 17 років, на гроші, отримані в подарунок від батька. До речі, сама назва IKEA – це ініціали Інґвара Кампрада та перші букви назв невеликих шведських міст, у яких він виріс, – Елмтарід і Агуннарюд. Початок бізнес-кар'єри І. Кампрада був скромним: він займався продажем олівців, рам для картин і друкарських машинок. Проте у 1958 році компанія відкрила перший торговельний центр. На сьогодні у фірми IKEA – 411 магазини в 49 країнах світу й 190 тис. працівників; на рік компанія продає товарів на $47 млрд. У складі ІКЕА – виробнича група Swedwood, яка займається виробництвом дерев'яних меблів і комплектуючих і має 35 заводів в 9 країнах.

Бренд IKEA набув всесвітньої популярності, зокрема, завдяки простому дизайну й помірним цінам, продажу товару в плоских упакуваннях і співпраці з місцевими виробниками.

Засновник IKEA обіймав пост у раді директорів компанії до 2013 року. Зараз керівництвом займаються його сини – Матіас, Пітер і Йонас. І хоча Інґвар Кампрад відійшов від оперативної діяльності IKEA, але надалі робив внесок у справу як старший радник, ділився знаннями і досвідом зі співробітниками компанії.

Станом на березень 2015 року журнал Forbes оцінив статки Кампрда у $3,5 млрд. Засновник IKEA посідав 497 місце у списку найбагатших людей світу, проте він був прихильником економії й визнавав, що використовував одну машину й меблі більше 15 років, літав тільки економ-класом, друкував на двох боках аркуша паперу й купував одяг на «блошиних» ринках.

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал