Меблевикам

Дозволяйте красти у вас ідеї,

й ваші меблі матимуть успіх

Це рекомендує Остін Клеон, автор книги «Покажи свою роботу».  

Книга про те, як впливати на інших, дозволяючи їм красти у вас ідеї. А щоб їх украли, ви повинні показати всім свою роботу.

Остін Клеон розповідає, як стати відомим, використовуючи мережу знайомств, залучаючи інших у творчий процес.

Генієм бути необов’язково. Продуктивні ідеї народжуються, коли ви в середовищі креативних особистостей. Потрібно просто перебувати серед них і копіювати, аналізувати, сперечатися. Здається, що творча людина повинна тримати свої ідеї та роботи під замком до тих пір, поки не створить остаточний витвір, який він зможе успішно продати. Така позиція мала сенс у доцифрову епоху, коли творець міг вступити у зв’язок з аудиторією тільки завдяки виставці. Зараз за допомогою Інтернету ви можете ділитися чим завгодно і коли завгодно із світом. Визначте ту частину роботи, з якою хочете поділитися, і викладіть її в Інтернет. Розповідаючи про свій робочий процес, ми даємо людям відчути зв’язок із нашими роботами, що допоможе в просуванні кінцевого продукту. Не має значення, яку форму спілкування ви виберете.

Якщо ви будете ділитися своїми секретами, це не означає, що у вас відразу ж з’являться конкуренти. Той факт, що хтось знає прийоми майстра, не гарантує, що цей хтось зможе відразу їх повторити. Коли ви говорите про те, в чому відмінно розбираєтеся, то це формуватиме довіру й до вашого продукту. Робіть добре свою роботу, розповідаючи про цей процес, й люди самі зацікавляться вами.

Коли ви покажете свої роботи всьому світу, ви повинні бути готові до «хорошого, поганого і злого». Навчитися приймати удар можна, якщо часто ставити себе під удар. Показуйте багато робіт. Нехай люди говорять, що хочуть. Все одно знайдуться ті, кому подобається те, що ви робите. Після того, як вашою роботою, якої ви поділилися із світом, починає цікавитися аудиторія, ви можете поступово перетворити своїх прихильників у майбутніх клієнтів.

Люди, які домагаються того, чого хотіли, найчастіше йдуть до цього досить довго. Не треба сильно розраховувати на успіх, потрібно лише припускати, що він можливий, і бути готовим скористатися можливістю, коли вона буде надана.

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал