Статті

Стилі дизайну сучасного офісу

  Стиль «Манхеттен»    

  Ви напевно бачили в американських фільмах суворі, ділові без ноток фамільярності офіси, які придушували своєю безкомпромісністю й «діловитістю». Саме такий образ повністю розкриває американський стиль у дизайні офісів. Одним подобається такий стиль, а інші, навпаки, сприймають його негативно.

        Меблі для офісів у стилі «Манхеттен», або «Уолл-стріт», з᾿явилися в період після великої депресії, під час економічного підйому в 1930 роках. Свою назву стиль бере від найбільших, всесвітньо відомих ділових районів Нью-Йорка. Цей стиль став втіленням справжнього американського культу оплачуваної праці.

      Для американського офісу характерний оpen space, де є тільки зовнішні стіни й колони, ніяких розділень на кабінети або відділи. Основна кількість співробітників розміщується у великих залах, а їхні робочі місця відгороджуються меблевими перегородками. Окремими приміщеннями можуть бути тільки зони для відпочинку, зали для переговорів і кабінети топ-менеджерів. Для американців характерне використання кожного метра простору за максимумом.

       Ліриці, у вигляді вазочок, горщиків із квітами та іншими дрібничками - місця немає. Адже в таких офісах існує лише одне правило: має бути тільки те, що необхідне для роботи. Тут можна зустріти лише ті предмети, які налаштовують на ефективний і продуктивний робочий лад.

      Для робочого місця, основною вимогою є комфорт.

      У стилі «Манхеттен» використовується метал, який створює холодну, ідеальну для прийняття важливих рішень атмосферу. Також присутні безліч скляних елементів, що дозволяють візуально збільшити простір, який слугує своєрідною об᾿єднуючою ланкою для персоналу, виробляючи почуття однієї команди sз загальними цілями й прагненнями.

       Думка про те, що стиль «Манхеттен» надзвичайно строгий, холодний і безапеляційний, помилкова. Перш за все даний стиль - це наочність і стабільність.

       В оформленні такого офісу застосовуються виключно дорогі матеріали оздоблення і якісна умеблювання. Сам дизайн витриманий у сучасному стилі, де всі предмети є функціональними. Серед предметів декору гармонійними будуть світильники в стилі «хай-тек», картини, плакати, сучасні годинники та телефони.

      Всім відомі й популярні квартири-студії з᾿явилися саме під впливом стилю «Манхеттен». Американці дуже люблять свою роботу, тому перенесли «офіс» навіть у свої квартири. Мінімум обстановки й максимум вільного простору - ідеальне житла для американця.

 

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал