Новини

На кельнській виставці кухні «Instyle» мали успіх

Найбільш звичний (а може, й найкоротший) шлях на експорті простори – участь в авторитетних міжнародних виставках. Втім, така виставкова діяльність не припиняється і в експортерів із стажем. Навпаки, стає звичною для стратегії розвитку компанії.

Харківську компанію «Instyle», знаного вітчизняного виробника кухонних меблів, зайве в тому переконувати. Втім, хоча вона вже є успішним експортером, але участь у престижній кельнській меблевій «imm cologne & LivingKitchen 2019», що проводиться на початку року, взяла вперше. Ми попросили Романа Сидоренка, директора компанії, розповісти про цей виставковий дебют «Instyle».

        - Ми підготували спеціально для в цієї виставки й відповідно представили на ній три кухні. Дві з них – власного дизайну, третя модель розроблена дизайн-студією Віталія Малахова «100% Інтерʼєр». Жвавий інтерес до них, а відтак і до нашого виставкового стенду, у відвідувачів виставки засвідчив, що наші кухонні новинки справді вдалі й перспективні для продажів.

       Участь у цій виставці була для нас не тільки цікавою, а й результативною, тому й надалі будемо її експонентами. Ті ділові контакти, котрі ми отримали на виставці, дають вагомі підстави для активного просування нашої продукції на ринок не тільки Німеччини, а й інших європейських країн. Але наші експортні перспективи цим не обмежуються. Сподіваємося закріпитися на ізраїльському ринку, будучи одним із учасників українсько-ізраїльського проекту вмеблювання ізраїльських новобудов українськими меблями. Очікуємо на участь і в запланованій урядовій торговій місії до Англії та на аналогічний українсько-англійський проект.

      - Звісно, якщо ваша компанія отримала замовлення одразу на виробництво трьох тисяч кухонь для ізраїльських новоселів, то тамтешній ринок для вас вельми перспективний.

      - Так. Передусім, тим, що в Ізраїлі нині будівельний бум: житло споруджується цілими кварталами.  До того ж, ізраїльтяни досить прихильні до українських меблів (принаймні до тих, які їм пропонували), справедливо вважаючи, що вони на рівні європейських стандартів. Нашим меблярам ізраїльський ринок вигідний і суто економічно, оскільки там можна продавати меблі дорожче, ніж в Україні. Не забуваймо й про те, що досягнуто міжурядової угоди про безмитне ввезення в Ізраїль українських товарів (зона вільної торгівлі), що дає ще більші вигоди. І в логістичному сенсі є вигода, оскільки до Ізраїлю не так вже й далеко.

        - Наскільки я розумію, під цей українсько-ізраїльський проект українські меблярі не створюватимуть нові моделі меблів. Ізраїльський забудовник вибирав із тих, що вже є в асортиментів меблевих компаній-учасниць проектів.

        - Але все одно певні додаткові вимоги ставив. Приміром, виконання вологостійких швів і стиків, використання експлуатаційно надійних і навіть антивандальних робочих поверхонь, яким не могли б завдати шкоди пустощі дітей, яких в ізраїльських сімʼях зазвичай багато. Що стосується нашої продукції, то нам не довелося вносити в свої моделі, обрані ізраїльським забудовником, якихось суттєвих змін, що стосуються якісних показників. У нас вони апріорі відповідають таким вимогам, бо якраз і є нашим стандартом якості. Бренд «Instyle» і відомий тим, що ніколи не передбачає й не допускає відмінностей між кухнями, що продаються на експорт, й тими, що реалізовуються всередині країни.

        Втім, дещо все ж довелося змінити в конструкції обох моделей кухонь, які були обрані для вмеблювання новобудов. В Ізраїлі прийнято, аби кухня була з двома мийками - окрема мийка для мʼяса.  Забезпечення такої вимоги для нас є абсолютно безпроблемним. Якщо треба, вмонтуємо й три.

        Що стосується стильових трендів, то вони в Ізраїлі європейські: схильність до мінімалізму, спрощення. Приміром, віддається перевага плоским фасадам. Ізраїльський забудовник зупинив свій вибір на двох моделях наших кухонь якраз із такими простими за формою фасадами, в одному випадку опорядженими пластиком, в іншому  - пофарбованими. Що стосується колірності, то в пріоритеті світлі кольори. Стільниці переважно штучнокамʼяні. Користується попитом модний нині керамограніт.

        За ціновими параметрами наші кухні, які в Україні позиціонуються в сегменті «вищий середнього», якраз вписуються в ізраїльський середній рівень, якому відповідає й ціновий рівень квартир, які продаватиме вмебльованими українськими меблями наш ізраїльський партнер-забудовник.

       - Повернемося до зимової кельнської виставки. Зазвичай дебютанти солідних міжнародних виставок чинять так: спочатку свої меблеві новинки демонструють на внутрішніх виставках, вивчаючи реакцію відвідувачів на них, а якщо вона позитивна, відважуються демонструвати свої досягнення за рубежем. Ви ж обійшлися без внутрішньої «обкатки» нових моделей, будучи абсолютно в них упевненими?

      - Ми на ринку кухонних меблів давно. Маємо солідний досвід продукування високоякісних виробів, високий рівень дизайну, орієнтуємося в меблевій моді, європейських і світових трендах, тому не створюємо нових моделей, що називається, на вдачу, а робимо це впевнено. Будучи переконаними в тому, що саме такі меблі потрібні ринку, будуть цікавими йому, добре продаватимуться. Тому для нас не має принципової різниці, на яких виставках першочергово їх демонструвати. Суть у тому, аби показати їх якомога більшій кількості потенційних покупців.

      - Чим між собою відмінні тих три нових моделі кухонь, які ви возили на «imm cologne 2019»?

      - Спочатку скажу, що їх «ріднить». Те, що вони створені у смарт-форматі, тобто з прагненням компактності без зменшення функціональності, а то й із збільшенням її завдяки використанню деяких «розумних» речей і вирішень.

       Острівна модель В1 (на знімку) приваблива тим, що її фасади у модному туманносиньому кольорі приємні не тільки візуально, а й тактильно, що важливо. Таке опорядження в поєднанні із шпоновим у декорі «горіх американський» забезпечує оригінальний ефект. Лаконічна концепція B1 – це витончена функціональність і  висока якість виконання. Всі лінії чітко вивірені й повністю відповідають законам ергономіки. Розкішність острівній стільниці якраз і забезпечує покриття із натурального шпону. Бездоганний ансамбль акуратних, чітких лінійних форм в поєднанні з інноваційними матеріалами утворює розкішну і в той же час мінімалістичну кухню. У цій моделі використані нові блюмівські підйомні механізми, котрих поки що жодна інша компанія не використовує в своїх меблях.

      Друга модель – W1, котра, як і попередня, є розробкою нашої власної дизайн-студії, теж не позбавлена мінімалізму. Виконана в скандинавському стилі, що підтверджує уже її білий колір. Стилем вона й зорієнтована на відповідні ринки. В ній застосовані деякі новітні матеріали: зокрема стільниця опоряджена дуже витривалим у всіх відношеннях HРL-пластиком. Особливість конструкції в тому, що кухня без верхніх навісних шаф, що нині в тренді. Пенальний елемент, який у її складі, оригінальний дверною придумкою: при відчиненні дверцята ховаються в стінки пенала, що дає повний доступ до його внутрішнього наповнення. Пенал тут – місце для побутових приладів і техніки.

      Модель SMART, як ви вже здогадалися, авторства дизайн-студії Віталія Івахова.

      - Але ж, памʼятаю, він її демонстрував на одній із виставок, як кухню власного виробництва…

       - У нашої компанії з Віталієм партнерська угода, згідно з якою ми маємо право на випуск цієї розробленої ним моделі. Модель SMART у виконанні «Instyle» - це не зовсім той SMART, про який ви кажете. Це – варіант допрацьований та адаптований під наше виробництво, котре має більше можливостей і ресурсів, аби випускати такі кухні у високій якості, з технологічними удосконаленнями і в серійному форматі.

       Розумна кухня SMART виключає можливість помилок. Ми створили кухню, яка не вимагає точних вимірів приміщення. Конструкції спроектованих модулів не залежать від помилок будівельників при прокладанні інженерних комунікацій. Дизайн елементів кухні враховує можливі нерівності стін і стелі. Це змінює ідею кухні преміум-класу. Змінює інтерʼєр. Змінює життя тих, хто  втомився від банальних інтерʼєрів.

 

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал