Новини

Аби сиділося весело

Всесвітньо відомий будинок мод «Рrada» спільно із студією «Verpan» запустила серійне виробництво знаменитого надувного стілець Вернера Пантона.

       Данський дизайнер-революціонер Вернер Пантон багато експериментував із меблевими формами і свято вірив: винаходити черговий зручний стілець в XX столітті не має сенсу. Сидіти має бути весело і цікаво, як в грі. Ця думка навіть для гіперрозкріпаченого дизайну 60-х виявилася несподіваною. Тому-то легендарний конусоподібний стілець Пантона Cone, виставлений у магазинній вітрині поруч з людським манекеном, так часто збирав натовпи зівак, що поліція в цілях безпеки попросила прибрати цей екстравагантний предмет з подіуму.     

        Феноменальну популярність здобув і Z-подібний стілець Panton Chair, виготовлений з цілісного шматка пластика. Після еротичної фотосесії для журналу «Nova» з Амандою Лір в головній ролі Panton Chair став справжньою сенсацією.

       Ще один легендарний винахід Вернера Пантона - надувний стілець - до недавніх пір ніяк не вдавалося поставити на серійні рейки. Сам Пантон витратив колись сім років на пошуки компанії, яка погодилася б виробляти таке поліетиленове «диво». Безрезультатно. Ніхто не міг домогтися необхідної міцності: прозорий куб здувався, як проколотий м’яч.

       Однак через п’ятдесят років завдяки будинку мод «Prada» стілець Пантона діждався таки промислового виготовлення. Студія «Verpan» знайшла потрібну технологію й випустила цілу партію раритету для показу весняно-літньої колекції «Prada» 2019 року.

       Стілець із прозорого пластика став важливим елементом шоу: куби, що відображають неонове світло, додали психоделіки.

      З листопада надувні стільці продаються в магазинах «Prada» по всьому світу за ціною 740 доларів за штуку. Стільці можна використовувати поштучно й «комплексно», зібравши з декількох модулів кушетку або диван. Головне, як заповідав метр, - щоб сидіти було весело й  цікаво.

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал