Статті

Який меблевий кондуктор вибрати?

        Процес складання корпусних меблів передбачає розмітки й свердління технологічних отворів. Для свердлильних операцій використовують меблевий кондуктор, виконаний у вигляді планки з декількома гільзами. Інструмент прикладають до потрібної деталі, свердло вставляють в гільзу, а потім роблять дірки. Шаблон може застосовуватися навіть для свердління отворів в крайках ДСП - його свердло не зіпсує форму й зовнішній вигляд деталей.

        Види меблевих кондукторів

      У залежності від типу конструкції розмічальні шаблони класифікуються наступним чином:

        - поворотні кондуктори - пристрої, робоча пластина яких може обертатися у вертикальному та горизонтальному напрямках. Вони призначені для свердління отворів в деталях складної геометричної форми;

      - накладні кондуктори - пристосування, що дозволяють працювати з плоскими елементами меблів (плитами МДФ або ДСП). Їх накладають на поверхню деталі, а потім закріплюють або підтримують руками;

      - Перекидні кондуктори - пристрої, що застосовуються для свердління отворів в декількох площинах;

       - універсальні кондуктори - пристосування, які можуть налаштовуватися на різне положення висвердлювани отворів. Вони незамінні у виробничих цехах, які спеціалізуються на випуску невеликих партій меблів;

     - ковзаючі кондуктори - пристрої, що використовуються для виконання окремих отворів. Їх не можна закріплювати на поверхнях деталей, тому особливою популярністю вони не користуються.

       У меблевій промисловості також застосовуються і вузькоспеціалізовані інструменти. Наприклад, шкантового пристосування для складання меблів, а також пристрої для виконання отворів під комфірмати.

         Переваги меблевих кондукторів

        Основне достїнство розмічального шаблону полягає в тому, що його свердло не тільки входить в оброблюваний матеріал під потрібним кутом, але й чітко дотримується правильного напрямку протягом всієї роботи.

      За допомогою кондуктора меблевиробництвом зможе займатися навіть людина, що не має великого досвіду в цій сфері, адже не доведеться витрачати час на попередні розрахунки й розмітку місць для майбутніх отворів. При свердлінні  меблевих крайок інструмент допоможе уникнути випадкового збочування свердла, що приводить до псування всієї заготівки.

      Правила вибору кондукторних пристроїв

      Вибираючи меблевий кондуктор, необхідно визначити, які саме завдання будуть вирішуватися з його допомогою. На вітчизняному ринку є моделі, призначені як для професійного виконання розмітки і наступних присадок, так і для домашнього використання. У комплект шаблонів зазвичай входить набір змінних свердел, а також пристосування, що спрощують їхню експлуатацію. При покупці кондуктора слід звертати увагу на спосіб його кріплення до деталі. Існує кілька варіантів фіксації даного пристрою:

     - пружинним упором, що притискає шаблон до оброблюваного елементу за допомогою сили пружності;

      - саморізами, які вкручують в деталь, щоб уникнути зсуву за рахунок сили тертя;

       - зовнішніми струбцинами з прокладками з рифленої гуми.

       Розмічальні шаблони можуть бути виготовлені з різних матеріалів. Найякіснішим буде сталевий меблевий кондуктор, який практично не піддається деформації та не нагрівається під час складання меблів.

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал